reklama
 
 

Bucha řekne dvě slova za týden, možná proto jeho forma letí tak nahoru, říká kouč Slavie Trpišovský

11. 2. 2018 7:07
Kouč Slavie Jindřich Trpišovský byl rád, že jeho celek těžký duel proti Baníku zvládl. Ví ale, že do ostrého startu ligy příští týden ještě mají jeho svěřenci co zlepšovat.

Jak hodnotíte dnešní zápas?

Já bych v první řadě chtěl poděkovat Baníku za možnost sehrát tenhle duel. My jsme původně měli hrát generálku s nějakým zahraničním soupeřem, ale tahle možnost padla. Takže jsme to na začátku ledna začali "honit" a Baník nám vyšel vstříc. Myslím si, že to bylo prospěšné pro oba týmy. Byla to skvělá generálka, přišli lidi, Baník hrál výborně.

Co říkáte na výkon Slavie?

Prvních pět deset minut jsme nechytli tempo, vypadalo to, že jsme rozlámaní z té dnešní cesty vlakem. Baník byl ze začátku živější. Pak jsme se zlepšili, ale paradoxně jsme dostali gól. Měli jsme obrovskou šanci a prakticky z brejku jsme inkasovali. Dotahovali jsme, a jsme rádi, že se to povedlo otočit. Baník hodně běhal, a možná že na konci zápasu už mu trochu došly síly. 

V obraně Slavie je znát nejistota. Připisujete to nesehranosti?

Ta nejistota tam pochopitelně je. Ale nesehranost se snižuje. Dneska ty branky padly po hloupých ztrátách uprostřed hřiště. Kvůli tomu potom přišel Pavel Bucha, který nám pomohl získat tu sílu ve středu pole. Od jeho příchodu se naše hra rapidně zvedla. Navíc do toho zkoušíme nové hráče a nové rozestavení, proto jsem rád, že jsme mohli odehrát takto těžký duel.

Jak citelná je ztráta Bořila, který má disciplinární trest?

Hodně. Bořil patřil k našim nejlepším hráčům na podzim. Občas hrál za národní tým a dokonale se hodí do našeho herního systému. Ztráta je to citelná, ale Jugas tam dneska dobře alternoval. Máme před sebou ještě hodně zápasů, budeme tým točit, je třeba zkoušet různé alternativy.

Jak dlouho bude trvat, než si to všechno "sedne"?

Máme před sebou ještě spoustu práce. Ten časový úsek bude delší, i v těch předchozích angažmá to skřípalo, ta změna je přeci jen velká. Hráči si na ty návyky zvykají teprve postupně. Postupem času se budeme zlepšovat. 

Je titul reálný?

To uvidíme podle toho, kolik nasbíráme bodů. Náš cíl je být jarními mistry, a pokud se to povede, budeme rádi. Sčítat se stejně bude až na konci. 

Co říkáte na výkon Pavla Buchy? Jak blízko má do základní sestavy?

Po dnešním výkonu ještě blíž než předtím. Nechci ho přechválit, ale jeho nárůst formy je markantní. Dlouhodobě se zlepšuje, řekne sice dvě slova za týden, ale možná právě proto jde tak nahoru. Výborně pasuje do našeho herního systému. Po dnešním nástupu na hřiště byl u všechno důležitého. Pokud bude pokračovat i nadále, má velkou šanci se na hřišti objevit.

autor: František Typovský | 11. 2. 2018 7:07

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama