Na Spartě i Slavii už škrtli pět jmen, tím ale průvan v kádru nejspíš nekončí

Sparta i Slavia v létě mohutně zbrojily, ale k titulu mají po podzimu oba pražské kluby daleko. I proto se v zimní přestávce na Letné i v Edenu rozhodli zúžit kádry.
Fotbalová Sparta v létě utratila za posily 252 milionů korun (podle údajů respektované společnosti Transfermarkt.de), ovšem k útoku na titul to nevedlo. Po podzimní části Letenští ztrácí na vedoucí Plzeň propastných osmnáct bodů, a protože nehrají ani domácí, ani evropské poháry, začalo velké propouštění. Nejdražší letní posila Tal ben Chaim (na snímku) ale pročištění kádru ustál.
Slavia sice alespoň podle účetních knih utratila výrazně méně, jen necelých 60 milionů, ovšem i v Edenu se škrtají jména. Také Slavia má totiž velkou ztrátu na Plzeň (14 bodů) a v Evropě už si na jaře nezahraje. I proto se loučí hned s pěticí starších hráčů. Pojďme se tedy podívat, s kým už pražská S nepočítají.
Zatím poslední odchody ohlásila Sparta, která už nepočítá s defenzivním záložníkem Lukášem Marečkem. Ivančický rodák opouští Letnou po čtyřech a půl letech a 145 odehraných duelech, v nichž zaznamenal čtyři góly a pět asistencí. Mareček, který občas nastupoval i s kapitánskou páskou, se italskému trenérovi Andreovi Stramaccionimu nehodí do koncepce.
Ve stejný den Sparta oznámila, že vedle Marečka propouští dalšího defenzivního záložníka Georgese Mandjecka. Ten se po pouhých 13 duelech odehraných za Spartu vrací do Met, odkud v létě přišel za přibližně 33 milionů. V létě se ale možná vrátí, jde jen o půlroční hostování.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Sport
11. 1. 2018 21:07
Podívejte se ve fotogalerii, se kterými fotbalisty už po horečnatých letních nákupech a nepovedeném podzimu ve Slavii i ve Spartě nepočítají.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

V kauze Čapí hnízdo je nutné ještě provést administrativní úkony, obvinění se musí seznámit se spisem, policie následně vypracuje konečný návrh

Zdroj: ČTK
Další zprávy