Plzeň zdolala Boleslav 2:1 a těší se na posilu, přijde reprezentační střelec Ondrášek

13. 9. 2020 21:21
Fotbalisté Plzně ve třetím kole první ligy doma zdolali Mladou Boleslav 2:1 a podruhé v sezoně zvítězili.
Zdeněk Ondrášek vymění dres Dallasu za ten plzeňský, barevně ovšem velmi podobný | Foto: Reuters

Naopak Středočeši jako jediný tým nebodovali ani ve třetím utkání nového ročníku. Na vedoucí gól Jeana-Davida Beauguela odpověděl ještě před pauzou Dominik Mašek, čtvrt hodiny před koncem zápas rozhodl Lukáš Hejda. Svěřenci trenéra Adriana Guľy poskočili na osmé místo.

Domácí ještě jednou uctili památku obránce Mariána Čišovského, který na konci června podlehl nevyléčitelné amyotrofické laterální skleróze. Viktoria navždy vyřadila Čišovského dres s číslem 28 a vyvěsila ho vedle kotle fanoušků. Celý stadion s téměř 6000 diváky symbolicky ve 28. minutě na počest slovenského stopera zatleskal.

Kouč Guľa po porážce 1:4 v Liberci udělal několik změn v obvyklé sestavě. Kapitán Brabec zůstal na lavičce a na stoperu ho zastoupil Pernica. Soutěžní debut v základní jedenáctce si odbyl Káčer. Právě slovenský záložník se v sedmé minutě dostal do první velké šance, ale střelu z dobré pozice mu vyrazil brankář Mikulec.

Káčer si spravil chuť ve 21. minutě, kdy nacentroval před branku, Beauguel ve vzdušném souboji přeskočil Mikulce a hlavou otevřel skóre. Z velkého tlaku domácí další góly nepřidali.

Mladoboleslavští v době, kdy měli jen dvacetiprocentní držení míče, vyrovnali z první velké příležitosti. Budínský přesným centrem našel Maška, ten se odpoutal od Havla a umístěnou ranou z první překonal Hrušku.

Ve 40. minutě mohl Plzeň vrátit do vedení Kopic, který však nepropálil Mikulce. Na druhé straně po brejku Mašek zblízka nedokázal překonat Hrušku.

Druhý tým minulé sezony po změně stran začal tlakem. Beauguel napálil boční sítˇ, Hejdovu hlavičku z rohu vyrazil Mikulec. Jeho protějšek Hruška zase vykopnul Drchalovu střelu.

Plzeň se v 74. minutě znovu dostala do vedení. Ba Loua nacentroval do šestnáctky a Hejda "rybičkou" překonal Mikulce. Viktoria už si v závěru těsný náskok pohlídala a doma porazila Boleslav ve čtvrtém ligovém duelu po sobě.

Západočeši se navíc mohou těšit na cennou posilu, do Plzně míří z Dallasu reprezentační útočník Zdeněk Ondrášek. Americký klub o tom informoval na svém webu.

Jednatřicetiletý Ondrášek působil v Dallasu, který hraje zámořskou MLS, od přelomu let 2018 a 2019. Nyní se rozhodl dát přednost rodině a vrátit se do Čech. Zřejmě v tom sehrála roli i současná koronavirová pandemie.

"Rodina je číslo jedna. Pokud jde o ni, jde všechno stranou. Musel jsem se rychle rozhodnout a já se rozhodl. Postavil jsem rodinu před fotbal. Rád bych všem tady poděkoval: v klubu, jeho okolí i ve městě," uvedl na webu Dallasu Ondrášek.

Díky dobrým výkonům si vloni vysloužil premiérovou pozvánku do české reprezentace a hned při prvním startu coby střídající hráč zajistil vítězným gólem nečekanou domácí výhru 2:1 nad Anglií v evropské kvalifikaci. Za národní tým má na kontě čtyři zápasy.

V české lize naposledy působil před více než osmi lety, kdy odešel z Českých Budějovic. Poté hrával za norské Tromsö, Wislu Krakov a Dallas. V české lize má na kontě 81 startů a 22 gólů. V plzeňském útoku doplní dvojici Jean-David Beauguel a Tomáš Chorý.

3. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 2:1 (1:1)

Branky: 21. Beauguel, 74. Hejda - 32. D. Mašek. Rozhodčí: Orel - Kubr, Vaňkát - Hrubeš (video). ŽK: Káčer - Tatajev, Túlio. Diváci: 5939 (omezený počet).

Plzeň: Hruška - Havel, Hejda, Pernica, Limberský - Káčer (67. Bucha), Kalvach, Čermák - Ba Loua (85. Kayamba), Beauguel (80. Chorý), Kopic (80. Kovařík). Trenér: Guľa.

M. Boleslav: Mikulec - Zahustel, Jakub Klíma, Tatajev, Křapka, Mazáň (78. Ikaunieks) - Fulnek, Budínský, Túlio, D. Mašek - Drchal (78. Škoda). Trenér: Weber.