Kompletně negativní. Opavě skončila karanténa a tým začal s letní přípravou

ČTK ČTK
5. 8. 2020 23:05
Fotbalisté Opavy ukončili dvoutýdenní karanténu, v níž byli po jednom pozitivním nálezu koronaviru v kádru, a zahájili letní přípravu před novou prvoligovou sezonou. Kontrolní testy u všech hráčů i členů realizačního týmu byly negativní. Slezané o tom informovali na svém webu.
Opavští fotbalisté v zápase proti Slavii.
Opavští fotbalisté v zápase proti Slavii. | Foto: Milan Kammermayer

Kvůli pozitivnímu testu u jednoho opavského hráče se nestihla v první lize dokončit nadstavbová skupina o záchranu a z nejvyšší soutěže tentokrát nikdo nesestoupil. Slezané byli před předčasným ukončením na předposledním místě se stejným bodovým ziskem jako poslední Příbram. O dva body více měla Karviná, v jejímž kádru se objevilo několik nakažených na začátku července, načež byla skupina o záchranu poprvé odložena.

Opavští na úvod letní přípravy absolvovali fyzické testy a odpoledne měli první trénink. V týmu končí útočník Lukáš Železník, který si může hledat nové angažmá. Středopolař Filip Souček zamířil do pražské Sparty, ale kluby ještě údajně budou jednat o jeho možném hostování ve slezském mužstvu.

Na zkoušce v Opavě jsou dva mladí Poláci Bartosz Pikul a Nataniel Wybraniec či Ondřej Machuča, jenž naposledy působil v Sokolově. Do přípravy se zapojili také další odchovanci Denis Darmovzal, Adam Gorčica, Tomáš Koschatzký, Tomáš Rataj, Adam Ščudla a Dalibor Večerka. Z hostování ve Vítkovicích se vrátil obránce Matěj Helebrand.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Exploze plynu v čínské provincii zabila dvanáct lidí, více než sto osob utrpělo zranění

Výbuch plynu zabil časně zrána ve městě Š'-jen v provincii Chu-pej v centrální Číně 12 lidí, 138 jich zranil a desítky dalších se musely evakuovat. Informují o tom zahraniční tiskové agentury. Exploze vedení plynu způsobila kolaps dvoupodlažní budovy, v jejíž dolní části se nacházel trh s potravinami a v patře několik lidí bydlelo, uvedl list China Daily.

Podle sdělení místních úřadů na sociální síti muselo více než 150 lidí do nemocnice, na 39 z nich je zraněno těžce. Úřady uvádějí, že záchranné práce pokračují, o příčině neštěstí ale zatím mlčí. Podle čínské státní televize CCTV žádají nemocnice občany, aby na záchranu zraněných darovali krev.

Na televizních záběrech jsou vidět záchranáři, jak šplhají přes rozbité betonové desky, aby se dostali k lidem uvězněným uvnitř. Lidé v ulici procházejí sutinami poškozených budov. Podle zpráv státních médií jsou mezi oběťmi především provozovatelé stánků a zákazníci, kteří přišli na snídani a obstarat si čerstvou zeleninu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vicemistryně Evropy Fišerová pojede finále kanoistek na SP v Praze

Vicemistryně Evropy Tereza Fišerová postoupila do finále závodu kanoistek na Světovém poháru ve vodním slalomu v Praze. V semifinále zajela druhý čas a bude jedinou českou zástupkyní ve finálové desítce. Sestry Gabriela a Martina Satkovy vypadly.

Žádná z postupujících nezajela trať čistě. Olympionička Fišerová dostala dvousekundovou penalizaci za dotek dvaadvacáté branky a zaostala o 86 setin za nejrychlejší Mallory Franklinovou z Británie, která měla rovněž jeden "šťouch". Ve finále nebude chybět ani australská hvězda vodního slalomu Jessica Foxová, jež se šesti trestnými sekundami postoupila z osmého místa.

Na loňský titul mistryně Evropy na umělé trati v Troji nenaváže Gabriela Satková, která skončila v semifinále šestnáctá. Spoustu chyb udělala i její sestra Martina, jež obsadila 22. příčku.

Do semifinále nenastoupila Brazilka Ana Sátilaová, bronzová medailistka z mistrovství světa 2017. V brazilském týmu se totiž objevily dva případy koronaviru a výprava zůstala v izolaci na hotelu.

Začalo semifinále kanoistů s českými reprezentanty Lukášem Rohanem, Václavem Chaloupkou a Vojtěchem Hegerem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy