Kompletně negativní. Opavě skončila karanténa a tým začal s letní přípravou

ČTK ČTK
5. 8. 2020 23:05
Fotbalisté Opavy ukončili dvoutýdenní karanténu, v níž byli po jednom pozitivním nálezu koronaviru v kádru, a zahájili letní přípravu před novou prvoligovou sezonou. Kontrolní testy u všech hráčů i členů realizačního týmu byly negativní. Slezané o tom informovali na svém webu.
Opavští fotbalisté v zápase proti Slavii.
Opavští fotbalisté v zápase proti Slavii. | Foto: Milan Kammermayer

Kvůli pozitivnímu testu u jednoho opavského hráče se nestihla v první lize dokončit nadstavbová skupina o záchranu a z nejvyšší soutěže tentokrát nikdo nesestoupil. Slezané byli před předčasným ukončením na předposledním místě se stejným bodovým ziskem jako poslední Příbram. O dva body více měla Karviná, v jejímž kádru se objevilo několik nakažených na začátku července, načež byla skupina o záchranu poprvé odložena.

Opavští na úvod letní přípravy absolvovali fyzické testy a odpoledne měli první trénink. V týmu končí útočník Lukáš Železník, který si může hledat nové angažmá. Středopolař Filip Souček zamířil do pražské Sparty, ale kluby ještě údajně budou jednat o jeho možném hostování ve slezském mužstvu.

Na zkoušce v Opavě jsou dva mladí Poláci Bartosz Pikul a Nataniel Wybraniec či Ondřej Machuča, jenž naposledy působil v Sokolově. Do přípravy se zapojili také další odchovanci Denis Darmovzal, Adam Gorčica, Tomáš Koschatzký, Tomáš Rataj, Adam Ščudla a Dalibor Večerka. Z hostování ve Vítkovicích se vrátil obránce Matěj Helebrand.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Oběti násilí ze srpna 1969 se dočkají odškodnění, schválila sněmovna

Oběti násilí při demonstracích ze srpna 1969, které připadaly na roční výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy, se zřejmě dočkají odškodnění. Sněmovna to ve středu hladce schválila během několika minut už v prvním kole projednávání. Pro poslanecký návrh, který vláda odmítla, hlasovali až na dva ze čtyř zástupců KSČM všichni přítomní zákonodárci.

Návrh předložili poslanci všech frakcí vyjma KSČM. Podle předlohy by příbuzní těch, kteří při demonstracích zemřeli po zásahu ozbrojených složek státu, měli dostat jednorázově 200.000 korun. Lidé, kteří utrpěli zranění s trvalými následky, by mohli dostat 90.000 korun, ostatní zranění pak 40.000 korun.

Oficiální statistiky podle předkladatelů uvádějí, že při demonstracích v srpnu 1969 přišlo o život pět lidí, pět bylo zraněno těžce a 26 lehce. Historikové ovšem předpokládají počty vyšší. Návrh zákona proto počítá s náklady na odškodnění ve výši 2,5 až 4,5 milionu korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy