Jablonec vyhrál i podruhé a vede ligu, Karviná slaví první bod

6. 8. 2016 18:55
Fotbalový Jablonec naplno bodoval i ve druhém kole ePojisteni.cz ligy, když vyhrál na půdě Mladé Boleslavi nováčka z Hradce Králové 2:1. Vůbec první bod po návratu do ligy si připsala Karviná, která remizovala s Brnem 1:1. Smutná musí naopak být Dukla, která vedla na Slovácku 2:0, ale v 95. minutě o vítězství přišla.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Praha - Fotbalový Jablonec po sobotních zápasech vede fotbalovou ePojisteni.cz ligu. Po vítězství nad Karvinou porazil i druhého nováčka, Hradec Králové, tentokrát 2:1.

Další dvě sobotní utkání skončila remízou. Dukla přišla o dvoubrankové vedení na Slovácku v 93. minutě, když na konečných srovnal 2:2 Zajíc. Karviná se naopak raduje z prvního bodu po návratu do ligy, když hrála s Brnem 1:1.

Hradec v Boleslavi neuspěl

Skóre duelu 2. mezi Hradcem Králové a Jabloncem, který se hrál v Mladé Boleslavi, načal ve 36. minutě Mirzad Mehanovič, v 50. minutě zvýšil po rohu Vít Beneš.

Nováček snížil až pět minut před koncem po přímém kopu Petra Mareše. Jablonec je po dvou kolech stoprocentní a vede neúplnou tabulku. Hradec naopak nenavázal na výhru ze hřiště Bohemians 1905.

"Média nás pasovala do role favorita, ale věděli jsme, že Hradec bude nebezpečným soupeřem. Změnou rozestavení jsme otupili jejich největší zbraně. Výhra je zasloužená, protože kromě gólu jsme je do ničeho nepustil,( prohlásil po utkání kouč Jablonce Zdeněk Frťala.

Karviná přesilovku nevyužila

Fotbalisté Karviné v domácí prvoligové premiéře šli proti Brnu do vedení v 28. minutě, kde se už svým třetím gólem v sezoně prosadil slovenský útočník Pavol Jurčo, ale o dělbu bodů se o deset minut později postaral brněnský kanonýr Jakub Řezníček.

Zbrojovka po odkladu duelu se Slavií ve svém úvodním zápase ročníku remízu udržela navzdory tomu, že celou druhou půli hrála bez vyloučeného Radka Buchty, který za nic neřešící faul na půli hřiště dostal druhou žlutou kartu a poslal soupeře krátce po poločase do dlouhé přesilovky.

"My jsme z prvního brejku otevřeli skóre a to vneslo větší dynamiku do hry. Pak to nabralo spád, Brno bylo víc na míči, ale my se více dostávali do brejkových situacích. Bohužel už jsme další nedotáhli a soupeř naopak vyrovnal z první střely. Ve druhém poločase to hodně ovlivnilo vyloučení. Bohužel dneska za námi nešlo štěstí a neměli jsme dobré řešení situací ve vápně," uvedl po utkání kouč domácích Josef Weber.

Slovácko si tentokrát se skóre 0:2 poradilo

Se Slováckem to stejně jako před týdnem na Spartě vypadlo v zápase s Duklou při skóre 0:2 velmi špatně, ale nakonec na rozdíl od duelu na Letné svěřenci Stanislava Levého berou z dalšího duelu s Pražany alespoň bod.

Ten jim zajistil ve čtvrté minutě nastavení srovnal prvním gólem v nejvyšší soutěži střídající Tomáš Zajíc. Snížení na 1:2 přitom přišlo až v 78. minutě po trefě Tomáše Košút.

"Po takovém vývoji zápasu musíme být šťastní za bod," mnul si po utkání ruce trenér Levý.

Za Duklu se trefili k radosti Jaroslava Šilhavého Peter Olayink a Néstor, který proměnil penaltu.

2. kolo první fotbalové ligy:

MFK Karviná - Zbrojovka Brno 1:1 (1:1)

Branky: 28. Jurčo - 38. Řezníček. Rozhodčí: Příhoda - Koval, Pochylý. ŽK: Laštůvka, Budínský - Buchta. ČK: 46. Buchta. Diváci: 4522.

Sestavy:

Karviná: Laštůvka - Janečka, Dreksa, Hošek, Eismann (87. Puchel) - Šisler - Voltr (76. Panák), Budínský, Okleštěk (46. Moravec), Zelený - Jurčo. Trenér: Weber.

Brno: Melichárek - Hyčka, Vraštil, Kijanskas, Lutonský - Buchta - Litsingi (90. Šural), Škoda (85. Sedlák), Lacko, Štohanzl (79. Pašek) - Řezníček. Trenér: Habanec.

FC Hradec Králové - FK Jablonec 1:2 (0:1)

Branky: 85. Mareš - 36. Mehanovič, 50. Beneš. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Myška. ŽK: Plašil - Wágner.

Sestavy:

Hradec Králové: Ottmar - Holeš, Chleboun, Plašil, Mudra - P. Černý (84. M. Černý), Schwarz (62. Mareš) - Martan, Vlkanova (58. Trubač), Malinský - Pázler. Trenéři: Frimmel a Pilný.

Jablonec: Valeš - Kouřil, Pernica, Beneš - Nový, Trávník (88. Bazal), Hübschman, Jiráček, Hybš - Mehanovič (65. Kubista), Wágner (80. Doležal). Trenér: Frťala.

1. FC Slovácko - Dukla Praha 2:2 (0:1)

Branky: 78. Košút, 90.+3 Zajíc - 31. Olayinka, 62. Néstor z pen. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch. ŽK: Rada, Civič, Šumulikoski, Šimko - Beauguel, Kušnír, Hanousek, Néstor. Diváci: 3652.

Sestavy:

Slovácko: Heča - Reinberk (85. Zajíc), Rada, Košút, Šimko - Šumulikoski - Diviš, Havlík (65. Ťok), Daníček, Civič - Kerbr. Trenér: Levý.

Dukla: Hroššo - Kušnír, Štetina, Šimůnek, Podaný - Čajič, Považanec (90. Smejkal), Hanousek - Néstor (83. Tetour), Beauguel, Olayinka (74. Manzia). Trenér: Šilhavý.