České Budějovice na úvod přípravy utrpěly debakl 1:7 se Žižkovem

11. 1. 2020 14:04
Fotbalistům Českých Budějovic se hrubě nepovedlo první utkání zimní přípravy. Jihočeský nováček nejvyšší soutěže doma utrpěl debakl 1:7 s druholigovým Žižkovem. Jablonec na úvod Tipsport ligy podlehl Příbrami 1:3, v dalším zápase skupiny A Bohemians 1905 zdolali druholigovou Duklu 2:1.
Jiří Kladrubský.
Jiří Kladrubský. | Foto: Milan Kammermayer

České Budějovice v areálu Složiště nezvládly už první poločas, ve kterém se prosadili Bezdička a Diviš. Po změně stran Žižkov svůj náskok ještě zvýraznil. Hattrickem během 24 minut se blýsknul ázerbájdžánský útočník Nabijev, dva góly vstřelil Szotkowski. Tvrdou porážku Dynama pouze zmírnil Táborský proměněnou penaltou.

Příbram proti Jablonci začala lépe a ve 20. minutě se jako první trefil testovaný útočník Díl. Na vyrovnávací branku Petroviče z 56. minuty rychle odpověděl Soldát. Poslední tým prvoligové tabulky přidal pojistku čtvrt hodiny před koncem díky debutující turecké posile Sehitovi.

Bohemians se v Horních Počernicích povedl začátek a už v šesté minutě otevřel skóre Puškáč. Dukla malé pražské derby vyrovnala v 85. minutě gólem Jakaba, ale krátce poté Hronek rozhodl o těsném vítězství "Klokanů".

Ostrava ani ve druhém duelu pod novým trenérem Kozlem nevyhrála a v Polsku podlehla Górniku Zabrze 1:2. Baník, který začal přípravu remízou 2:2 s druholigovým Prostějovem, poslal ve 24. minutě do vedení Kučera. Domácí však otočili zápas v závěrečné půlhodině.

Teplice v první přípravě roku doma remizovaly s druholigovým Ústím nad Labem 2:2. Teplické branky dali Kučera s Paradinem.

Zlín v Senci remizoval s Trnavou 1:1. "Ševci" vedli díky pokutovému kopu Poznara, po změně stran vyrovnal Mitrea.

Zimní fotbalová Tipsport liga:

Skupina A (Praha - Horní Počernice):

1. FK Příbram - FK Jablonec 3:1 (1:0)

Branky: 20. Díl, 62. Soldát, 75. Sehit - 56. Petrovič.

Příbram:

I. poločas: Kočí - Pazdera, Kleščík, Šimek, Cmiljanovič - Tregler, Yilmaz, Zorvan, Kříž - Díl, Jindráček.

II. poločas: Soukup - Hájek, Kvída, Dramé, Antwi - Nový, Hájek, Soldát, Haljet, Sehit - Jindráček (68. Vokřínek). Trenér: Nádvorník.

Jablonec:

I. poločas: Hrubý - Macháček, Jugas, Plechatý, Peřina - Hübschman - Matoušek, Pilík, Hämäläinen, Pleštil - Doležal.

II. poločas: Hanuš - Holík, Jugas, Štěpánek, Krob - Jovovič, Kubista, Breda, Petrovič - Chramosta, Velich. Trenér: Rada.

1. Příbram 1 1 0 0 3:1 3
2. Bohemians 1 1 0 0 2:1 3
3. Dukla Praha 1 0 0 1 1:2 0
4. Jablonec 1 0 0 1 1:3 0

Přípravné fotbalová utkání:

FK Teplice - FK Ústí nad Labem 2:2 (1:1)

Branky: 33. Kučera, 73. Paradin - 7. Matějka, 75. Škoda.

Sestava Teplic:

I. poločas: Keranovič - Hyčka, Paradin, Knapík, P. Mareš - Kučera - Radosta, Trubač, Žitný, Moulis - Vyhnal.

II. poločas: Keranovič - Paradin, Čmovš, Shejbal, Hyčka - Knapík - Moulis (52. Hural), Žitný (83. Baftijar), Trubač (68. Liška), Radosta (59. Emmer) - Vyhnal (59. Schettl). Trenér: Hejkal.

Dynamo České Budějovice - Viktoria Žižkov 1:7 (0:2)

Branky: 74. Táborský z pen. - 53., 61. a 77. Nabijev, 50. a 81. Szotkowski, 29. Bezdička, 31. Diviš.

Sestava Č. Budějovic:

I. poločas: Luksch - Kladrubský, Talovierov, Polom, Řezáč - Čavoš, Kulhánek - Šplíchal, Javorek, Schranz - Ledecký.

II. poločas: Luksch - Čolič, Havel, Polom, Řezáč - Kulhánek, Talovierov - Šplíchal, Brandner, Mršič - Táborský. Trenér: Horejš.