VIDEO Daridovi zkazil bundesligovou premiéru vlastní gólman

27. 10. 2013 19:50
Reportáž z desátého kola německé Bundesligy.
Hráči Freiburgu nemají příliš důvody k úsměvům. Ani podesáté v novém ročníku nevyhráli, tentokrát se o to třemi hrubkami přičinil brankář Oliver Baumann.

Berlín - Fotbalisté Freiburgu při bundesligové premiéře českého reprezentačního záložníka Vladimíra Daridy prohráli v 10. kole soutěže 0:3 s Hamburkem.

Jeden ze soupeřů Liberce v základní skupině Evropské ligy doplatil na tři chyby brankáře Olivera Baumanna.

Třiadvacetiletý kapitán Freiburgu Baumann poprvé zaváhal ve 37. minutě, kdy vyběhl za hranici pokutového území na dlouhý nákop, míč ale podskočil a Maximilian Beister zamířil pohodlně do prázdné branky.

Za Freiburg hráli i Krmaš a Pilař

Prakticky stejná situace se opakovala dvě minuty po přestávce, kdy Baumann neudržel dlouhý nákop v ruce a do prázdné branky mířil Pierre-Michel Lasogga.

Poslední chyby se mládežnický reprezentant Německa dopustil v 63. minutě, kdy jen vyrazil lehkou střelu Beistera a míč do sítě pohotově dorazil dobíhající Rafael van der Vaart.

Kromě Daridy nastoupil v základní sestavě Freiburgu i stoper Pavel Krmaš, třetí český hráč Václav Pilař se dostal na hřiště na posledních sedm minut.

Na straně vítězů zůstali záložník Petr Jiráček a brankář Jaroslav Drobný jen na lavičce.

Kadlec se neprosadil a Frankfurt padl

Frankfurt s českým útočníkem Václavem Kadlecem prohrál na hřišti Mönchengladbachu 1:4 a zůstává na čtrnáctém místě.

Borussia se ujala vedení v 11. minutě po přímém kopu Juana Aranga, Eintracht ale vzápětí srovnal. Kadlece fauloval brankář Marc-André ter Stegen, míč se ale stačil odrazit ke skórujícímu Stefanu Aignerovi.

Mönchengladbach si vzal vedení hned za tři minuty zpět díky Oscaru Wendtovi, po hodině hry přidali zbývající góly Patrick Hermann a Raffael.

Borussia si udržela stoprocentní domácí bilanci a hlavně díky ní je v tabulce čtvrtá.