Bohemka vyhrála nad Duklou a poslala Sigmu na poslední místo

Fanoušci Bohemians se radují z udržení naděje na záchranu v Gambrinus lize.
Fanoušci klokanů měli v pátek důvod k radosti. Jejich tým se odpoutal ode dna Gambrinus ligy a domácím vítězstvím nad Duklou ještě vykřesal naději k záchraně.
Však i v Ďolíčku zápas připomínal válečnou přestřelku.
Kanonádu spustili ve 22. minutě.
To se hlavou trefil Šmíd.
9. 5. 2014 22:15
Fotbalisté Bohemians Praha ztrácejí na záchranu v Gambrinus lize už jen jediný bod.

Praha - Fotbalisté Bohemians Praha ztrácejí na záchranu v Gambrinus lize už jen jediný bod. V páteční předehrávce 28. kola vyhráli na svém hřišti v pražském derby s Duklou 3:2, a jsou tak jen na dostřel v tabulce 14. Znojmu. Navíc odsoudili na poslední místo Sigmu Olomouc, která na klokany ztrácí bod.

Bohemians si zařídili výhru už v prvním poločase, když se trefili Michal Šmíd, Josef Jindřišek a Petr Nerad. Za hosty už jen ve druhém poločase korigovali skóre Zbyněk Pospěch a ligový debutant Jan Juroška.

Bohemka rozhodla v prvním poločase

Domácí brzy převzali iniciativu a po několika náznacích ve 22. minutě otevřeli ze standardní situace skóre. Rada našel v šestnáctce hlavu Šmída, který si proti bývalému mužstvu připsal premiérový ligový zásah.

Už za šest minut "Klokani" skórovali podruhé. Po dalším Radově centru se míč dostal na zadní tyč k Jindřiškovi, kapitán vršovického mužstva s pomocí břevna dostal míč za čáru a raději ještě vše pojistil dorážkou. Bohemians teprve podruhé na jaře dali v utkání víc než jeden gól.

Dukla v obraně dál tápala a pět minut před pauzou potřetí kapitulovala. Nerad se z levé strany uvolnil do zakončení a pohotovou střelou na bližší tyč překonal gólmana Radu.

Bohemka slavila první výhru

Hosté nastoupili do druhé půle jako vyměnění. V 59. minutě si Pospěch narazil míč se střídajícím Juroškou a trefil prostor mezi nohama Berkovce. Druhý nejlepší střelec soutěže dal 14. branku v sezoně.

Za pět minut už to bylo jen o gól. Mareš našel ve středu pokutového území Jurošku a ten zakončil přesně k tyči. Domácí hodně znervózněli a deset minut před koncem je zachránila tyč po hlavičce Jeřábka.

Bohemians tak porazili Duklu v nejvyšší soutěži poprvé. Dejvické mužstvo prohrálo osmé utkání v jarní části sezony a může přijít o sedmé místo.

Výsledek 28. kola:

Bohemians Praha 1905 - Dukla Praha 3:2 (3:0)

Branky: 22. Šmíd, 28. Jindřišek, 40. Nerad - 59. Pospěch, 64. Juroška. Rozhodčí: Kovařík - Moláček, Hock. ŽK: Šmíd - Jeřábek. Diváci: 3459.
Bohemians: Berkovec - Pauschek, Brabec, Šmíd, Kalina - J. Rada - Jindřišek, Nerad (80. Jeremenko), Hora (73. Bartek) - Lietava (90. Cseh), Moravec. Trenér: Klusáček.
Dukla: F. Rada - Romera, Štetina, Jeřábek, Matěj Hanousek (87. Marek) - Hlinka (46. Ouedraogo), Gedeon, Marek Hanousek - Černý (55. Juroška), Pospěch, Mareš. Trenér: Kozel.

1. Sparta 27 22 4 1 65:18 70
2. Plzeň 27 18 7 2 61:20 61
3. Mladá Boleslav 27 14 8 5 53:29 50
4. Teplice 27 12 6 9 48:33 42
5. Liberec 27 12 5 10 33:44 41
6. Slovácko 27 10 6 11 40:37 36