Barca prohrála v přestřelce na PSG, Čech znovu na lavičce

30. 9. 2014 20:16
Fotbalisté Bayernu Mnichov vyhráli ve druhém utkání základní skupiny Ligy mistrů na půdě CSKA Moskva 1:0. Paris St. Germain přestřílel Barcelonu 3:2.
Hráči PSG (Verratti, Marquinhos, Cavani) slaví gól proti Barceloně
Hráči PSG (Verratti, Marquinhos, Cavani) slaví gól proti Barceloně | Foto: Reuters

Praha - Báječnou přestřelku nabídl šlágr úterního programu 2. kola Ligy mistrů mezi velkokluby Paris St. Germain a Barcelonou. Z vítězství 3:2 se nakonec radoval francouzský celek, jemuž tři body zajistila trefa Matuidiho z 54. minuty.

Za Barcelonu se trefila obě ofenzivní esa, Messi i Neymar, ovšem na zisk tentokrát katalánské mužstvo nedosáhlo.

Český brankář Petr Čech se znovu na trávník nedostal a jen z lavičky sledoval výhru Chelsea 1:0 na půdě Sportingu Lisabon.

Dnešní program přinesl také dva rekordy. Kapitán AS Řím Francesco Totti se stal nejstarším střelcem v historii soutěže a barcelonský Xavi Hernández zase hráčem s nejvyšším počtem startů.

Šlo to i bez Ibry

Paris St. Germain postrádal nejlepšího střelce a bývalého hráče Barcelony Ibrahimovice, přesto záhy odčaroval kouzlo katalánské obrany. Hostující defenziva v předešlých sedmi zápasech sezony udržela čisté konto, tentokrát ale povolila už v desáté minutě, kdy se po standardní situaci prosadil Luiz. Barcelona v soutěžním duelu inkasovala po 681 minutách.

Hned za dvě minuty ale srovnal Messi, který zaznamenal jubilejní 500. gól svého týmu v Lize mistrů. Zároveň se s 68 brankami dotáhl v tabulce kanonýrů prestižní soutěže na Cristiana Ronalda, oběma nyní scházejí na rekordmana Raúla už jen tři trefy.

Jenže v 26. minutě Barcelona opět zaspala při centru a 165 centimetrů vysoký Verratti hlavou znovu poslal domácí do vedení. To navýšil krátce po pauze Matuidi a Neymar už jen snížil. V 69. minutě nastoupil k 143. utkání v Lize mistrů barcelonský Xavi a o jeden zápas překonal Raúla.

Mourinho Čecha opět posadil na lavičku

V druhém duelu skupiny si druhou remízu 1:1 připsal Ajax Amsterodam, tentokrát na hřišti APOELu Nikósie. Tabulku vede PSG před Barcelonou.

Čech v osmém z devíti duelů sezony kryl na lavičce Chelsea záda Courtoisovi. Londýňané napravili úvodní domácí remízu se Schalke, o jejich vítězství na hřišti Sportingu Lisabon rozhodl ve 34. minutě hlavičkou bývalý hráč konkurenční Benficy Matič. Chelsea vede skupinu, o druhé místo se dělí Schalke s Mariborem po remíze 1:1 ve vzájemném zápase.

O výhře Bayernu rozhodla penalta

Bayern Mnichov i ve druhém utkání skupiny vyhrál 1:0, tentokrát na půdě CSKA Moskva. Jediný gól zápasu dal ve 22. minutě z penalty Thomas Müller. Zápas se kvůli rasistickému chování fanoušků CSKA hrál před prázdným hledištěm, což se v Lize mistrů stalo poosmé v historii a poprvé v Rusku.

Bayern jako čtvrtý tým v historii dosáhl na jubilejní 100. vítězství v soutěži. Před ním to dokázaly Real Madrid, Barcelona a Manchester United. Německý šampion navázal na loňskou výhru 3:1 v Moskvě a bez ztráty bodu vede tabulku skupiny E.

Totti nejstarším střelcem Ligy mistrů

Druhý je AS Řím, který remizoval na hřišti Manchesteru City. Celek z italské metropole přitom nezačal dobře a smůlu měl především bývalý hráč soupeře Maicon. Nejprve zavinil penaltu, z níž se prosadil domácí Agüero, a pak trefil břevno.

Ještě do pauzy ale stihl srovnat elegantním obloučkem a svou premiérovou trefou na anglické půdě Totti, který se v 38 letech a třech dnech stal nejstarším střelcem soutěže, když překonal Giggse. Hráči City už vítězný gól nepřidali a na Řím ztrácejí v tabulce tři body.

Skupinu G vede Porto. Na stadionu ve Lvově, kde hraje kvůli válce ve svém městě domácí zápasy Šachtar Doněck, přitom portugalský celek neměl daleko k porážce. Ještě v 88. minutě prohrával 0:2, hrdinou závěru se ale stal Martínez, jenž z penalty snížil a ve čtvrté minutě nastavení srovnal. Na druhé místo se překvapivě posunul Borisov, který se oklepal z minulého debaklu 0:6 v Portu a doma porazil trápící se Bilbao 2:1.

2. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:

CSKA Moskva - Bayern Mnichov 0:1 (0:1)
Branka: 22. Müller z pen. Rozhodčí: Collum - Conquer, Chambers (všichni Skot.). Bez diváků.

Manchester City - AS Řím 1:1 (1:1)
Branky: 4. Agüero z pen. - 23. Totti. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všichni Niz.). Diváci: 37.509.

1. Bayern Mnichov 2 2 0 0 2:0 6
2. AS Řím 2 1 1 0 6:2 4
3. Manchester City 2 0 1 1 1:2 1
4. CSKA Moskva 2 0 0 2 1:6 0

Skupina F:

APOEL Nikósie - Ajax Amsterodam 1:1 (1:1)
Branky: 31. Manduca z pen. - 28. Andersen. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.). Diváci: 17.190.

Paris St. Germain - FC Barcelona 3:2 (2:1)
Branky: 10. Luiz, 26. Verratti, 54. Matuidi - 12. Messi, 56. Neymar. Rozhodčí: Rizzoli - Faverani, Stefani (všichni It.). Diváci: 46.400.

1. Paris St. Germain 2 1 1 0 4:3 4
2. FC Barcelona 2 1 0 1 3:3 3
3. Ajax Amsterodam 2 0 2 0 2:2 2
4. Apoel Nikósie 2 0 1 1 1:2 1

Skupina G:

Schalke 04 - NK Maribor 1:1 (0:1)
Branky: 56. Huntelaar - 37. Bohar. Rozhodčí: Velasco Carballo - Alonso, Yuste (všichni Šp.). Diváci: 47.997.

Sporting Lisabon - Chelsea FC 0:1 (0:1)
Branka: 34. Matič. Rozhodčí: Lahoz - Cebrián Devís, Díaz Pérez de Palomar (všichni Šp.). Diváci: 40.734.

1. Chelsea 2 1 1 0 2:1 4
2. Maribor 2 0 2 0 2:2 2
Schalke 2 0 2 0 2:2 2
4. Sporting Lisabon 2 0 1 1 1:2 1

Skupina H:

Šachtar Doněck - FC Porto 2:2 (0:0)
Branky: 52. Alex Teixeira, 85. Luiz Adriano - 89. z pen. a 90.+4 Martínez. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.). Diváci: 33.217.

BATE Borisov - Athletic Bilbao 2:1 (2:1)
Branky: 19. Poljakov, 41. Karnickij - 45. Aduriz. Rozhodčí: Lannoy - Annonier, Stien (všichni Fr.). Diváci: 11.886.

1. FC Porto 2 1 1 0 8:2 4
2. BATE Borisov 2 1 0 1 2:7 3
3. Šachtar Doněck 2 0 2 0 2:2 2
4. Bilbao 2 0 1 1 1:2 1