Barcelona padla v Miláně, domácím pomohla přihrávka rukou

20. 2. 2013 22:39
Ve druhém utkání remizoval Galatasaray Istanbul s německým Schalke 1:1.
Boateng slaví gól.
Boateng slaví gól. | Foto: Reuters

Milán - V Lize mistrů je zaděláno na pořádné drama. AC Milán totiž v úvodním duelu osmifinále milionářské soutěže doma na San Siru porazila největšího favorita, slovutnou Barcelonu 2:0!

Rossoneri nejen že uhlídali nejlepšího fotbalistu planety Lionela Messiho, ale jako bonus přidali dvě branky. Po přestávce se trefili Kevin Prince Boateng a Sulley Muntari. Nutno říci, že při prvním gólu pomohli Milánu skotští rozhodčí, kteří přehlédli ruku Zapaty.

Milánští hráli srdcem, Barca profesorsky

Nicméně domácí předvedli pravé fotbalové srdce a za bojovnost a nadšený výkon si vítězství zasloužili. Profesorsky hrající Katalánci budou muset zabrat v odvetě na Nou Campu, která je na programu 12. března.

První poločas patřil svěřencům Tita Vilanovy, kteří se prosazovali svým typickým fotbalem plným krátkých přihrávek. Milánští hráli příliš pasivně a zataženě. Soustředili se ale na velmi pečlivou obranu a nepouštěli Barcu do větších příležitostí.

Messi odehrál jeden z nejhorších zápasů

Pořádně si hleděli Messiho, kterému těsná obrana nedělala vůbec dobře. Fenomenální Argentinec prakticky nebyl vidět a odehrál jedno z nejhorších utkání za poslední rok.

Do druhé půle vstoupili domácí o poznání aktivněji a za změnu taktiky si vysloužili sladké ovoce. V 57. minutě rozehráli nakrátko standardní situaci, bombu Méxese jasně rukou nad hlavou zastavil na hranici vápna Zapata pro Boatenga, který jej velmi pohotově levačkou uklidil do sítě.

Druhá branka přišla devět minut před koncem. A bylo to nádherná akce. Niang si pohrál s Puyolem, přihrál El Shaarawymu, ten krátkým lobem našel naběhnutého Muntariho, který z voleje zamířil přesně k tyči.

Galatasaray vs. Schalke - ofenzivní festival

Ve druhém středečním utkání remizoval Galatasaray Istanbul s německým Schalke 1:1. A od začátku to byl mnohem zajímavější fotbal, než v Miláně. Domácí bez zraněného Ujfalušiho, ale s hvězdnými posilami Drogbou a Sneijderem, vstoupili do utkání ve velkém stylu.

Už ve 12. minutě si míč na hranici vápna nádherně zpracoval kanonýr Burak Yilmaz a prudkou bombou propálil Hildebranda. Za dalších šest minut mohlo být 2:0, jenže Altintop ve velké šanci trefil jen břevno.

Šance ale měli i hosté a jednu z nich proměnili. V závěru první půle po krásné akci Farfána skóroval Jermaine Jones.

I po obrátce pokračoval velmi atraktivní fotbal se šancemi na obou stranách. Ty největší měl hostující Farfán, který ale dvakrát před Muslerou selhal. Výsledková krize něměckého týmu tak pokračuje, Schalke z posledních třinácti utkání vyhrálo jen jednou. Nicméně dvojzápas v Lize mistrů má rozehraný slibně.