Bacca si vystřílel zájem fanoušků Manchesteru United

Sport Sport
28. 5. 2015 7:51
Kolumbijský fotbalový útočník Carlos Bacca ze Sevilly je v centru zájmu fanoušků Manchesteru United.
Carlos Bacca slaví gól ve finále Evropské ligy s Dněpropetrovskem.
Carlos Bacca slaví gól ve finále Evropské ligy s Dněpropetrovskem. | Foto: Reuters

Manchester - Kolumbijský fotbalový útočník Carlos Bacca ze Sevilly si dvěma góly v síti Dněpropetrovsku ve včerejším finále Evropské ligy (více o zápase čtěte ZDE) vysloužil velký zájem fanoušků Manchesteru United.

Příznivci "Red Devils" začali na sociálních sítích okamžitě vyzývat kouče Louise van Gaala, aby nelenil a zajistil si služby 28letého Kolumbijce.

O přestupu Baccy do Anglie se už nějakou dobu spekuluje, hovoří se o částce 18 milionů liber (téměř 700 milionů korun).

Pokud by se Manchester se Sevillou dohodl, nahradil by Bacca svého krajana Radamela Falcaa. Ten byl v Anglii na ročním hostování z AS Monako, ale po vážném zranění kolena se nedostal do formy, dal jen čtyři ligové góly a vrací se zpět na pobřeží Středozemního moře.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 29 minutami

Odbory se s ministerstvem zdravotnictví neshodly na růstu platů zdravotníků

Odbory se s ministerstvem zdravotnictví na růstu platů zdravotníků pro příští rok zatím nedohodly. Znovu se mají sejít v pondělí příští týden, řekla v pondělí předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníková. Zástupci zdravotníků žádali růst platů o 3000 korun a u lékařů o deset procent, celkově by mělo jít asi o 8,6 miliardy korun. To už dříve odmítli zástupci soukromých lékařů i vedení nemocnic v radě poskytovatelů. Vyjádření ministerstva ČTK zjišťuje.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Tým Fakulty elektrotechnické ČVUT obsadil na „olympiádě robotů“ druhé místo ve virtuálním prostředí

Finálové kolo DARPA Subterranean Challenge pořádané agenturou amerického ministerstva obrany vyneslo českému týmu vystupujícímu pod hlavičkou CTU-CRAS-NORLAB pódiové umístění v souboji robotů ve virtuálním prostředí - v robotickém simulátoru. Mezi deseti nejlepšími robotickými týmy světa obsadil druhé místo, za což mu přísluší odměna 500 000 dolarů. Výsledky agentura DARPA vyhlásila v pátek 24. září při slavnostním ceremoniálu v Kentucky ve Spojených státech

Soutěž softwarových řešení probíhala v osmi podzemních virtuálních světech,
které reprezentují různá prostředí. V nich se s veškerou dynamikou a kinematikou pohybují trojdimenzionální modely robotů, kteří v simulovaném prostředí ve vzájemné spolupráci plní stejné úkoly záchranářů jako jejich reálné předobrazy.

„Soustředili jsme se především na hlavní soutěž s reálně existujícími roboty, proto je pro nás druhé místo ve virtuálním závodu příjemné překvapení. Výsledek totiž ukazuje možnosti technického řešení, do kterého jsme investovali zejména díky subvenci agentury DARPA. To, že naše řešení funguje takto dobře ve virtuálu, nám dává slibnou perspektivu i pro práci s reálným systémem,“ říká prof. Tomáš Svoboda, vedoucí týmu více než třiceti vědců a studentů z katedry kybernetiky a katedry počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze.

Zdroj: Domácí
Další zprávy