Barcelonu udržel na druhém místě Busquetsův gól z 94. minuty

30. 11. 2014 23:27
Páté vítězství z posledních šesti zápasů ve španělské lize vybojovali fotbalisté Atlética Madrid, kteří porazili La Coruňu 2:0.
Arda Turan přispěl k výhře Atlétika.
Arda Turan přispěl k výhře Atlétika. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony odrazili nápor Atlética Madrid a udrželi se na druhé příčce španělské ligy, ve Valencii se ovšem museli obávat o výsledek do posledních vteřin utkání. Teprve pak se dočkali gólu, jediného, který v zápase padl.

Už dvakrát se v této sezoně Messimu a spol. stalo, že neskórovali. Ofenziva strádala i tentokrát, než ji v 94. minutě spasil svým prvním gólem v sezoně defenzivní záložník Sergio Busquets. Barcelona tak uspěla v neoblíbené destinaci: ve Valencii remizovala ve čtyřech z posledních sedmi utkání.

Páté vítězství z posledních šesti zápasů v lize vybojovalo Atlético Madrid, které porazilo La Coruňu 2:0. Obhájce titulu Atlético dál ztrácí čtyři body na vedoucí Real, který v sobotu zvítězil v Málaze. Svěřence Diega Simeoneho poslal do vedení v 43. minutě dvacetiletý záložník Saúl, po přestávce přidal další gól Arda Turan.

Utkání se neslo ve stínu tragédie, která se odehrála ráno nedaleko stadionu Vicenta Calderóna. Domácí příznivci hodili jednoho z fandů Deportiva do řeky Manzanares, odkud byl v kritickém stavu převezen do nemocnice. Třiačtyřicetiletý muž podle médií utrpěl srdeční zástavu, vážné zranění hlavy a byl silně podchlazen. I když mu lékaři obnovili životní funkce, po pár hodinách v nemocnici následkům zranění podlehl (více čtěte zde).

Španělská fotbalová liga - 13. kolo:

Vigo - Eibar 0:1 (30. Manu), Atlético Madrid - La Coruňa 2:0 (43. Saúl, 55. Arda Turan), FC Sevilla - Granada 5:1 (24. a 79. Bacca, 65. Banega, 88. M'Bia, 90. Gameiro - 42. El Arábí), Córdoba - Villarreal 0:2 (24. Vietto, 70. Uche), Valencie - FC Barcelona 0:1 (90.+4 Busquets).

1. Real Madrid 13 11 0 2 48:12 33
2. FC Barcelona 13 10 1 2 31:6 31
3. Atlético Madrid 13 9 2 2 25:12 29
4. FC Sevilla 13 8 2 3 24:17 26
5. Valencie 13 7 3 3 24:12 24
6. Villarreal 13 6 3 4 19:14 21
7. Málaga 13 6 3 4 16:14 21
8. Vigo 13 5 5 3 17:13 20