Hrůza ve Španělsku. Fanoušek, kterého hodili do řeky, zemřel

ČTK Sport ČTK, Sport
30. 11. 2014 15:41
Po rvačce mezi fanoušky Atlética Madrid a Deportiva La Coruňa před dnešním zápasem španělské fotbalové ligy zůstal jeden z nich v kritickém stavu.
Zápas mezi Atléticem a La Coruňou doprovázely velké nepokoke fanoušků.
Zápas mezi Atléticem a La Coruňou doprovázely velké nepokoke fanoušků. | Foto: Reuters

Madrid - Fanoušek fotbalistů Deportiva La Coruňa zemřel v Madridu poté, co byl při rvačce obou táborů před dnešním ligovým zápasem proti Atléticu hozen do řeky. Třiačtyřicetiletý muž utrpěl srdeční zástavu, vážné zranění hlavy a byl silně podchlazen. I když mu lékaři obnovili životní funkce, po pár hodinách v nemocnici následkům zranění podlehl.

Utkání začalo v poledne, o tři hodiny dříve se obě skupiny střetly nedaleko stadionu Vicenta Calderóna hned po příjezdu autobusů s hostujícími fanoušky. Do potyček se zapojilo na dvě stě lidí. Jeden z příznivců, jménem Jimmy, skončil v ledové řece Manzanares.

Zranění utrpělo dohromady 13 lidí včetně policistky, která má zlomenou ruku. Pětadvacet lidí bylo doteď zadrženo. V zápase Atlético vyhrálo 2:0 a domácí klub incident fanoušků s tragickými následky odsoudil. "Je potřeba společně proti násilí bojovat," uvedlo Atlético v prohlášení.

 

Právě se děje

před 43 minutami

KSČM podržela Vojtěcha Filipa, zůstal předsedou strany

Vojtěch Filip zůstává předsedou komunistů. Pro jeho odvolání při sobotním jednání KSČM v Nymburce sice byla většina přítomných delegátů, ale nikoli potřebné dvě třetiny všech členů ústředního výboru strany. Odvoláni nebyli ani místopředsedové KSČM, ale výbor vzal na vědomí už dříve podanou rezignaci Kateřiny Konečné na funkci místopředsedkyně.

Ústřední výbor KSČM má 90 členů, do Nymburka jich v sobotu přijelo 78. Pro odvolání předsedy je nutných 60 hlasů, což jsou dvě třetiny všech členů ústředního výboru. Pro Filipovo odvolání hlasovalo dnes 46 delegátů. Kdyby dnes delegáti předsedu, hlasoval by ústřední výbor o novém. Kandidaturu do čela KSČM ohlásila například právě europoslankyně Konečná. Filip vede stranu 16 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy