24. 8. 2011 23:24
Postupuje i Lyon, Borisov a Benfica
Van Persie skóroval.
Van Persie skóroval. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Arsenalu Londýn zvládli kritickou situaci a v play off proti italskému Udine nakonec vybojovali postup do základní skupiny Ligy mistrů.

Po hubeném vítězství 1:0 z domácího stadionu vyrovnal skóre těsně před přestávkou odvetného zápasu Di Natale. Kouč Arsenalu Wenger proto poslal do druhé půle na trávník Tomáše Rosického místo defenzivního Frimponga.

A Kanonýři skóre otočili. Nejprve po dokonalé přihrávce Gervinha vyrovnal kapitán Van Persie, poté Di Nataleho penaltu skvěle vychytal brankář Szczesny, a nakonec Walcott po brejku strhl vedení na stranu hostů.

Plzeň v Edenu dorazila Kodaň a jde do Ligy mistrů
ŽIVĚ Plzeň opět zdolala Kodaň a slaví historický úspěch
Nohy, na nichž visí 226 milionů. Kdysi byly za pakatel
Pudil poslal Genk rozhodující penaltou do Ligy mistrů

Kromě Arsenalu postupuje také běloruský BATE Borisov, který se mezi evropskou elitou objeví podruhé během čtyř let. Se Sturmem Štýrský Hradec sice před týdnem doma uhrál pouze remízu, v odvetě v Rakousku ovšem zvítězil 2:0.

Naopak portugalská Benfica Lisabon rozhodla o svém postupu doma. Po remíze 2:2 na půdě soupeře doma porazila nizozemské Twente Enschede 3:1 a může se rovněž těšit na čtvrteční los.

Smršť přišla po přestávce. Nejprve skóroval krásnými nůžkami Alex Witsel, a poté v rozmezí několika minut Luisao a znovu Witsel rozhodli zápas. Hosté v závěru už pouze snížili.

Fotbalisté Lyonu se mohou podvanácté v řadě těšit z účasti v hlavní soutěži Ligy mistrů.

Postup si vybojovali proti Kazani, kterou doma porazili 3:1, v odvetě jim pak stačila i remíza 1:1.

Francouzský celek v Kazani dlouho držel bezbrankový stav, v 77. minutě však zadělal na drama domácí Natcho. Rubin však další gól přidat nedokázal, tři minuty před koncem naopak sám inkasoval. O pojistku postupu Lyonu se postaral Koné.

Odvetné zápasy 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

Sturm Štýrský Hradec - BATE Borisov 0:2 (0:1)
Branky: 36. A. Volodko, 70. Šimič. První zápas 1:1, postupuje Borisov.

Nemistrovská část:

Kazaň - Lyon 1:1 (0:0)
Branky: 77. Natcho - 87. Koné. První zápas 1:3, postoupil Lyon.

Benfica Lisabon - Twente Enschede 3:1 (0:0)
Branky: 46. a 66. Witsel, 59. Luisao - 85. Ruíz. První zápas 2:2, postupuje Benfica.

Udine - Arsenal 1:2 (1:0)

Branky: 39. Di Natale - 55. Van Persie, 69. Walcott. První zápas 0:1, postupuje Arsenal.