Pudil poslal Genk rozhodující penaltou do Ligy mistrů

23. 8. 2011 23:55
Genk - Maccabi Haifa 2:1 (2:1, 2:1) pen. 4:1
Daniel Pudil (vlevo) se mohl radovat z postupu do Ligy mistrů
Daniel Pudil (vlevo) se mohl radovat z postupu do Ligy mistrů | Foto: Reuters

Praha - Obránce české reprezentace Daniel Pudil poslal svůj Genk do základní skupiny Ligy mistrů, když v zápase s Maccabi Haifa proměnil v penaltovém rozstřelu rozhodující pokus.

Belgický mistr tak podruhé v historii postoupil mezi evropskou elitu a Pudil se stal dosud sedmým českým zástupcem mezi týmy v základních skupinách.

Zápas dospěl do prodloužení poté, co po devadesáti minutách skončil stejně jako v Haifě výhrou domácího týmu 2:1. Hosté pak v prodloužení trefili zásluhou Tawathy tyč, vzápětí však byl vyloučen po druhé žluté kartě stoper Cohen.

Bayern porazil Curych, Pudilův Genk nestačil na Haifu

V penaltovém rozstřelu pak hráči Genku ani jednou ze čtyř pokusů nzaváhali, hráči Haify naopak proměnili jen jediný ze tří pokusů.

Vypadlo Melichárkovo Malmö i Jirsákova Wisla

Vypadl naopak český brankář Dušan Melichárek se švédským Malmö. To sice doma vyhrálo nad Dinamem Záhřeb 2:0, na postup to však po úvodní prohře 1:4 v Záhřebu nestačilo.

Radost fotbalistů Nikósie
Radost fotbalistů Nikósie | Foto: Sport

Vypadla i Wisla Krakow českého záložníka Tomáše Jirsáka, která po úvodní výhře 1:0 na domácím hřišti prohrála na hřišti APOELU Nikósie 1:3. O postup Wisla přišla až gólem v 87. minutě.

Po úvodní prohře se z postupu radovali fotbalisté Villarrealu, kteří sice prohráli v dánském Odense 0:1, doma však zvítězili 3:0, když všechny tři góly vsítili až ve druhém poločase.

Nejsnadněji postoupil Bayern Mnichov, který po domácí výhře 2:0 zvítězil 1:0 i na hřišti FC Curych.

Výsledky:

Mistrovská část:

APOEL Nikósie - Wisla Krakov 3:1 (1:0)
Branky:
54. a 87. Ailton, 29. vlastní Pareiko - 71. Wilk. První zápas 0:1, postupuje Nikósie.

Genk - Maccabi Haifa 2:1 (2:1, 2:1), na pen. 4:1
Branky:
35. Vossen, 41. Buffen - 37. Golasa. ČK: 109. I. Cohen (Haifa). První zápas 1:2, postupuje Genk. Rozhodující penaltu proměnil Daniel Pudil.

Malmö - Dinamo Záhřeb 2:0 (0:0)
Branky:
69. Wilton Figuerdo, 86. Jansson. ČK: 50. Vrsaljko (Záhřeb). První zápas 1:4, postupuje Záhřeb.

Nemistrovská část:

Villarreal - Odense 3:0 (0:0)
Branky:
50. a 66. Rossi, 82. Marchena. ČK: 75. Borja Valero - 70. Kadrii. První zápas 0:1, postupuje Villarreal.

FC Curych - Bayern Mnichov 0:1 (0:1)