17. 3. 2012 23:06
Parma - AC Milán 0:2, Fiorentina - Juventus Turín 0:5
Zlatan Ibrahimovič
Zlatan Ibrahimovič | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté AC Milán porazili ve 28. kole italské ligy Parmu 2:0 a udrželi si čtyřbodový náskok v tabulce před Juventusem.

Turínský tým ve druhém dnešním utkání jednoznačně přehrál Fiorentinu 5:0 a zaznamenal svůj nejlepší výsledek v sezoně.

Duel na hřišti Parmy odstartoval svou pátou brankou v posledních třech zápasech útočník Zlatan Ibrahimovic, který se nemýlil v 17. minutě z pokutového kopu. Dvacátým gólem v sezoně potrestal ruku Cristiana Zaccarda a zároveň si pojistil vedení v tabulce střelců.

AC Milán zvýšil náskok v čele, Juventus jen remizoval

Skóre poté uzavřel záložník Urby Emanuelson po individuální akci deset minut po poločase. Parma se propadla už na 17. místo, od sestupových příček ji však stále dělí šest bodů.

Juventus rozhodl ve Florencii během první půlhodiny brankami Mirka Vučiniče a Artura Vidala, k poklidnému udržení a navyšování nadějného výsledku mu navíc ještě pomohl vyloučením útočník domácích Alessio Cerci.

Další branky do sítě Fiorentiny, která má jen o bod více než Parma, přidali po přihrávkách výborně hrajícího Vučiniče Claudio Marchisio a Andrea Pirlo. Konečné skóre 5:0 a nejlepší výsledek "Staré dámy" v této sezoně zpečetil premiérovým gólem po přestupu z Bergama Simone Padoin.