27. 9. 2015 17:31
Výsledky nedělních zápasů italské fotbalové ligy
Fiorentina přeskočila v tabulce Inter a už je první (ilustrační foto)
Fiorentina přeskočila v tabulce Inter a už je první (ilustrační foto) | Foto: Reuters

Janov - AC Milán po předchozích dvou výhrách prohrál v 6. kole italské fotbalové ligy v Janově 0:1. Domácí FC naopak bodoval po sérii tří porážek.

Janov o výhře rozhodl už po deseti minutách, kdy se z přímého kopu trefil Dzemaili. Pomohla mu i teč jednoho z hráčů ve zdi, která poslala míč do protipohybu brankáře Lópeze.

Hostům se situace zkomplikovala ještě více těsně před poločasem, kdy Romagnoli trefil loktem do obličeje Capela a po druhé žluté kartě byl vyloučen.

Milánský tým nicméně měl v druhém poločase šance na vyrovnání, jenže Bertalocci ani Kucka v nich neuspěli. AC tak prohrál s Janovem už potřetí za sebou.

Už na druhé místo se dostal FC Turín, který na vlastním stadionu porazil Palermo. Turín těsnou výhru 2:1 udržel i přes dvě vyloučení. K prvnímu Interu se přiblížilo také římské Lazio po výhře 2:1 ve Veroně. Lazio muselo zápas otáčet, rozhodl až v 86. minutě Parolo, a to i přesto, že hosté hráli posledních deset minut bez vyloučeného Mauricia.

Fiorentina novým lídrem Serie A

Fotbalisté Fiorentiny vyhráli po hattricku Chorvata Nikoly Kaliniče na hřišti Interu 4:1 a po šestém kole vystřídali dnešního soupeře v čele ligové tabulky. Prohrál i druhý milánský tým AC, jenž po dvou výhrách nestačil na Janov (0:1). Domácí FC naopak bodoval po sérii tří porážek.

Fiorentině se na San Siru vydařila úvodní půlhodina. Už ve třetí minutě fauloval brankář Handanovič ve vápně Kaliniče a z penalty skóroval Josip Iličič. Po osmnácti minutách se Kalinič prosadil sám, když dorazil tvrdou Iličičovu ránu, kterou Handanovič vyrazil jen vysoko do vzduchu.

Chorvatský útočník byl dál při chuti a v 23. minutě do brány z malého vápna dorazil přesný centr Alonsa. Tragickou půlhodinu Interu zakončila červená karta Mirandy, jenž srazil unikajícího Vecina.

Po hodině hry se sice podařilo snížit domácímu kapitánovi Icardimu, jenže v 76. minutě přidala Fiorentina čtvrtý gól. Opět u toho byla dvojice Iličič, Kalinič. Iličič se dostal sám před brankáře, ve vápně ještě našel Kaliniče a ten završil hattrick.

Fiorentina ukončila po třech zápasech neprůstřelnost Interu a díky lepšímu skóre šla do čela ligy před něj. Klub z Florencie vede Serii A poprvé od února 1999.

Janov o výhře nad AC rozhodl už po deseti minutách, kdy se z přímého kopu trefil Džemaili. Pomohla mu i teč jednoho z hráčů ve zdi, která poslala míč do protipohybu brankáře Lópeze.

Hostům se situace dál zkomplikovala těsně před poločasem, kdy Romagnoli trefil loktem do obličeje Capela a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Milánský tým nicméně měl v druhém poločase šance na vyrovnání, jenže Bertalocci ani Kucka neuspěli. AC tak prohrál s Janovem i potřetí.

Na třetí místo se dostal FC Turín, který doma porazil Palermo. Těsnou výhru 2:1 udržel i přes dvě vyloučení. Lazio otočilo zápas ve Veroně na 2:1, vítězný gól dal už v oslabení po Mauriciově vyloučení v 86. minutě Parolo.

Italská fotbalová liga - 6. kolo:

FC Janov - AC Milán 1:0 (10. Dzemaili), Boloňa - Udine 1:2 (31. Mounier - 61. Agyemang-Badu, 85. D. Zapata), FC Turín - Palermo 2:1 (44. vlastní González, 48. Benassi - 71. González), Hellas Verona - Lazio Řím 1:2 (33. Helander - 63. Biglia z pen., 86. Parolo), Sassuolo - Chievo 1:1 (3. Defrel - 24. Paloschi), Inter Milán - Fiorentina 1:4 (60. Icardi - 19., 23. a 76. Kalinič, 4. Ilčič).