reklama
 
 
13:30 • SP v biatlonu • Anterselva

Živě: "Masák" biatlonistek

Pořadí v cíli:

1. Horchlerová (GER) (0)
2. Dahlmeierová (GER) (3) +0:03,1
3. Koukalová (CZE) (2) +0:08,0

Dobré odpoledne, vítejte při sledování online reportáže ze závodu s hromadným startem biatlonistek v rámci šestého podniku Světového poháru 2016/17 z Anterselvy v Itálii. Závod začíná v sobotu 21. ledna ve 13:30.

Startovní listina závodu žen s hromadným startem:

 

1. Laura Dahlmeierová (GER)

2. Gabriela Koukalová (CZE)

3. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)

4. Marie Dorinová Habertová (FRA)

5. Dorothea Wiererová (ITA)

6. Franziska Hildebrandová (GER)

7. Justine Braisazová (FRA)

8. Eva Puskarčíková (CZE)

9. Anais Chevalierová (FRA)

10. Taťjana Akimovová (RUS)

11. Marte Olsbuová (NOR)

12. Julija Džymová (UKR)

13. Lisa Theresa Hauserová (AUT)

14. Galina Višněvská (KAZ)

15. Vanessa Hinzová (GER)

16. Anais Bescondová (FRA)

17. Susan Dunkleeová (USA)

18. Selina Gasparinová (SUI)

19. Célia Aymonierová (FRA)

20. Maren Hammerschmidtová (GER)

21. Veronika Vítková (CZE)

22. Naděžda Skardinová (BLR)

23. Anna Magnussonová (SWE)

24. Lena Häckiová (SUI)

25. Federica Sanfilippová (ITA)

26. Alexia Runggaldierová (ITA)

27. Monika Hojniszová (POL)

28. Mari Laukkanenová (FIN)

29. Kaia Woeien Nicolaisenová (NOR)

30. Nadine Horchlerová (GER)

Světový pohár v biatlonu pokračuje v italské Anterselvě závody s hromadným startem a štafetami. Nejprve pojede třicítka žen a na startu máme také tři české reprezentantky, Gabrielu Koukalovou, Evu Puskarčíkovou a Veroniku Vítkovou. Čtvrteční individuální závod na patnáct kilometrů českým ženám úplně podle představ nevyšel, ale "masáky" se jim v letošní sezoně mimořádně daří. Dočkáme se dalšího umístění na stupních vítězů? Hromadný start je naplánován na 13:30.

V tomto ročníku Světového poháru se zatím jely dva závody s hromadným startem, v Novém Městě na Moravě a v Oberhofu. V obou dvou případech dokázala zvítězit Gabriela Koukalová, a proto bude v Anterselvě závodit s červeným číslem. Eva Puskarčíková byla na Vysočině sedmnáctá, v Německu pak dokonce třetí, a tedy na stupních vítězů spolu s Koukalovou. Veronika Vítková jela pouze v Novém Městě na Moravě a obsadila šestnáctou pozici. Takto vypadá průběžné hodnocení disciplíny.

 

1. Gabriela Koukalová (CZE) - 120 bodů

2. Laura Dahlmeierová (GER) - 108

3. Dorothea Wiererová (ITA) - 72

4. Eva Puskarčíková (CZE) - 72

5. Marte Olsbuová (NOR) - 71

6. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) - 68

7. Selina Gasparinová (SUI) - 64

8. Vanessa Hinzová (GER) - 63

9. Marie Dorinová Habertová (FRA) - 63

10. Julija Džymová (UKR) - 62

...

27. Veronika Vítková (CZE) - 25

Ve vytrvalostním závodě dopadla nejlépe z Češek třináctá Eva Puskarčíková. Gabriela Koukalová přišla o žlutý dres, Veronika Vítková vůbec nebodovala.

Na vedoucí příčku celkového hodnocení Světového poháru se po krátké odmlce vrátila Laura Dahlmeierová, vítězka čtvrtečního vytrvalostního závodu. Gabriela Koukalová je pouze jedenáct bodů za německou závodnicí. V závětří zůstává třetí Kaisa Mäkäräinenová z Finska, ostatní biatlonistky už ztrácejí více bodů. Vynikající osmou příčku drží další Češka, Eva Puskarčíková.

 

1. Laura Dahlmeierová (GER) - 615 bodů

2. Gabriela Koukalová (CZE) - 604

3. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) - 594

4. Marie Dorinová Habertová (FRA) - 560

5. Dorothea Wiererová (ITA) - 442

6. Franziska Hildebrandová (GER) - 398

7. Justine Braisazová (FRA) - 380

8. Eva Puskarčíková (CZE) - 373

9. Anais Chevalierová (FRA) - 370

10. Taťjana Akimovová (RUS) - 368

...

22. Veronika Vítková (CZE) - 222

46. Lucie Charvátová (CZE) - 61

77. Markéta Davidová (CZE) - 13

Ze závodu se odhlásily Franziska Preussová, Olena Pidhrušná a Olga Podčufarovová. Nahradily je Lena Häckiová, Federica Sanfilippová a Nadine Horchlerová.

Závod s hromadným startem se jel v Anterselvě naposledy před pěti lety. Vyhrála Domračevová před Kuzminovou a Neunerovou, česká účast tehdy v závodě chyběla.

Závodnice už jsou seřazeny na startu. Gabriela Koukalová si ještě dopřála odpočinek a přímo na startovním roštu si malý okamžik lehla na zem, jako by naznačovala, že by se raději opalovala. Skutečně, v Itálii znovu panuje nádherné slunečné počasí.

Závod právě odstartoval.

Je odstartováno, třicítka závodnic se vydává na 12,5 kilometrů dlouho trať se čtyřmi střeleckými položkami. Nejrychleji vyrazila tradičně Finka Mäkäräinenová.

Na čele se nic výrazného na začátku závodu neděje. Mäkäräinenová je následována Dahlmeierovou a Koukalovou. Puskarčíková s Vítkovou jsou uvnitř balíku.

Koukalovou předjela Ruska Akimovová, a tak teď jede jablonecká rodačka na čtvrtém místě. Dá se však očekávat, že na první střelbu přijedou závodnice pospolu.

Po kilometru a stech metrech je Koukalová čtvrtá a Puskarčíková patnáctá. Za vedoucí Mäkäräinenovou se zařadily Hildebrandová a Akimovová.

Nyní už biatlonistky stoupají do táhlého kopce na louku nad stadionem. Vítková se drží na místech okolo dvacítky, celé pole uzavírá Norka Nicolaisenová.

Aktuálně se sjíždí na stadion, všechny biatlonistky zvládly sjezd bez karambolu.

Koukalová se propadla někam na pozice okolo desátého místa. Uvidíme, jak se závodním polem zamíchá první střelba. Samozřejmě se pálí vleže.

Puskarčíková předvedla svou typickou rychlopalbu a odjíždí ze střelnice mezi prvními! Koukalová s Vítkovou musejí na jedno trestné kolo.

Puskarčíková odstřílela nejrychleji ze všech, a navíc přesně. Ze střelnice odjela za Dunkleeovou a Akimovovou. Dahlmeierová udělala jednu chybu, Mäkäräinenová dokonce dvě.

Čistě střílelo pouze dvanáct závodnic, relativně hodně chybovaly favoritky. Spolu s Mäkäräinenovou kroužila dvakrát také Dorinová Habertová, tři zaváhání potkala Aymonierovou.

autor: Ondřej Zoubek | 21. 1. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama