Davidová se vzpírá tlaku. Světová medailová žeň Koukalové visí příliš vysoko

av av
7. 3. 2019 12:28
Ve švédském Östersundu začíná ve čtvrtek světový šampionát v biatlonu. Český tým na sebe bere roli toho nenápadného, který může jen překvapit. Očekávání veřejnosti jsou přesto vysoká. Kvůli jedinému jménu.
Gabriela Koukalová slaví vítěztví ve sprintu na MS v biatlonu 2017.
Gabriela Koukalová slaví vítěztví ve sprintu na MS v biatlonu 2017. | Foto: Reuters

V reprezentaci vládne opatrnost

V předchozích sezonách český biatlon toužil po medailích z velkých akcí. A získával je. Loni na olympiádě to bylo stříbro a bronz, předloni na šampionátu v Hochfilzenu dokonce čtyři medaile, tři z nich brala po životním mistrovství Gabriela Koukalová, jednu přidal Ondřej Moravec.

Cenné kovy jsou samozřejmě vítané i letos, konkrétní cíle pro mistrovství světa ve švédském Östersundu jsou ale přece jen o poznání skromnější.

Podle trenérů bude úspěchem každé individuální umístění do desátého místa, ve štafetách do šestého. "Držel bych se trochu při zemi, ale podobné umístění by bylo pěkné. Je to ale hodně otevřené," potvrdil výraznou opatrnost kouč mužů Zdeněk Vítek.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Poslanci naléhali na Metnara, aby nechal ve funkci vojenského historika Stehlíka, ministr to zváží

Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) zváží budoucnost ředitele odboru válečných veteránů Eduarda Stehlíka, který by měl v armádě do konce roku skončit. Na dnešním jednání sněmovního výboru pro obranu nevyloučil revizi návrhu. Rozhodnout chce v brzy. Výbor mu doporučil, aby vedení odboru neměnil. Poslanci také nechtějí, aby ředitel odboru byl na rozdíl od současnosti civilista, s čímž zatím ministerstvo počítá.

Stehlíkovi ke konci roku končí vojenský závazek, ministerstvo mu jej nechtělo prodloužit. Na jeho podporu vystoupilo v minulých dnech několik politiků včetně premiéra Andreje Babiše (ANO).

Metnar označil Stehlíka za výborného historika. Motivace ke změně podle něj vycházela ze zkušeností například policie, kde podobnou pozici také zastává civilista.

Zdroj: ČTK
Další zprávy