Davidová se vzpírá tlaku. Světová medailová žeň Koukalové visí příliš vysoko

av av
7. 3. 2019 12:28
Ve švédském Östersundu začíná ve čtvrtek světový šampionát v biatlonu. Český tým na sebe bere roli toho nenápadného, který může jen překvapit. Očekávání veřejnosti jsou přesto vysoká. Kvůli jedinému jménu.
Gabriela Koukalová slaví vítěztví ve sprintu na MS v biatlonu 2017.
Gabriela Koukalová slaví vítěztví ve sprintu na MS v biatlonu 2017. | Foto: Reuters

V reprezentaci vládne opatrnost

V předchozích sezonách český biatlon toužil po medailích z velkých akcí. A získával je. Loni na olympiádě to bylo stříbro a bronz, předloni na šampionátu v Hochfilzenu dokonce čtyři medaile, tři z nich brala po životním mistrovství Gabriela Koukalová, jednu přidal Ondřej Moravec.

Cenné kovy jsou samozřejmě vítané i letos, konkrétní cíle pro mistrovství světa ve švédském Östersundu jsou ale přece jen o poznání skromnější.

Podle trenérů bude úspěchem každé individuální umístění do desátého místa, ve štafetách do šestého. "Držel bych se trochu při zemi, ale podobné umístění by bylo pěkné. Je to ale hodně otevřené," potvrdil výraznou opatrnost kouč mužů Zdeněk Vítek.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy