reklama
 
 

Žádné překvapení. Štafetu mužů na MS pojedou Krupčík, Moravec, Šlesingr a Krčmář

17. 2. 2017
Finišman Michal Krčmář, který má podobně jako Ondřej Moravec problém s dutinami, doufá, že štafetu mužů zvládne lépe než tu smíšenou v úvodu šampionátu.

Hochfilzen - Kvarteto biatlonistů Tomáš Krupčík, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr a Michal Krčmář nastoupí do sobotní štafety mužů na mistrovství světa v Hochfilzenu. Závod začne ve 14:45.

Krupčík dostal na prvním úseku přednost před Adamem Václavíkem. "Tomáš má za sebou vydařený vytrvalostní závod, kde se mu nepovedla pouze jedna ze čtyř položek. Navíc podal i slušný výkon v běžecké části. V jeho prospěch hrají také stabilnější střelecké výkony během této sezóny," řekl trenér mužů Michael Málek.

Druhý úsek pojede Moravec. Stříbrný medailista z vytrvalostního závodu sice neměl po čtvrtečním závodu dobrou noc a necítil se ideálně ani na tréninku, ale měl by být v pořádku. "Ondra tady má formu a druhý úsek je hodně důležitý. Buď nás může opět vrátit do hry, nebo upevnit pozici v popředí," podotkl Málek.

Na třetím úseku se představí Šlesingr, který si výsledkem na dvacítce zajistil v Hochfilzenu účast v nedělním závodu s hromadným startem. "Jsem přesvědčený, že mu to dodá potřebného klidu a pomůže v koncentraci," řekl Málek.

"Štafeta je o tom, že se musí jet v kontaktu a z toho pak dokáže být výsledek. O tom to je, udržet štafetu v kontaktu a pak se uvidí, kdo zvládne líp konec. Jinak jsou týmy silný, že tam je šest osm štafet, které se o to budou prát," řekl Krčmář.

Finišman Krčmář, který má podobně jako Moravec problém s dutinami, doufal, že štafetu mužů zvládne lépe než tu smíšenou v úvodu šampionátu. "Vezmu si z mixu ponaučení. Nebudu na sebe tak přísný a pojedu svůj závod," řekl.

Do šestého místa skončili muži ve štafetě předloni v Kontiolahti (6.) i před rokem v Oslu (5.) a dvakrát pátí byli i v této sezoně Světového poháru. Jen naposledy v Anterselvě byli třináctí, jelikož Václavík musel na dvě trestná kola.

autor: ČTK | 17. 2. 2017

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama