Rozlučka v Jablonci: Koukalová rozdávala vše, co doma našla. I medaile. Děti vozila na zádech

Podívejte se na fotografie ze středeční biatlonové exhibice v Jablonci nad Nisou.
Uvolněná atmosféra panovala na rozlučce s biatlonovou sezonou, která se v březnu tradičně koná v areálu Břízky v Jablonci nad Nisou.
Skromný, ale nadšenými diváky naplněný areálek nad krásnou místní přehradou viděl supersprinty. Mezi ženami vyhrála Gabriela Koukalová před Jessicou Jislovou a Evou Puskarčíkovou.
Mužský závod ovládl Michal Šlesingr, druhý byl Ondřej Moravec a třetí Michal Krčmář.
Vítězná Gabriela Koukalová zdraví fanoušky v Jablonci nad Nisou.
Foto: Tomáš Liška
Sport Sport, Tomáš Liška
23. 3. 2017 9:50
Podívejte se na fotografie ze středeční biatlonové exhibice v Jablonci nad Nisou.
 

Právě se děje

před 9 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy