Po euforii pád. Neměli jsme na to, jeli jsme druhou třetí ligu, přiznali biatlonisté

ČTK Sport ČTK, Sport
15. 2. 2020 17:13
Čeští biatlonisté jeli ve sprintu a mistrovství světa podle Michala Krčmáře druhou či třetí ligu. V italské Anterselvě byl stříbrný olympijský medailista z této disciplíny jako nejlepší z kvarteta až devětatřicátý.
Ondřej Moravec.
Ondřej Moravec. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Druhý z členů čtvrteční bronzové smíšené štafety na šampionátu Ondřej Moravec skončil o sedm příček za Krčmářem a ani nebodoval do Světového poháru.

"Šetřit se nebudu," začal Krčmář hodnocení závodu a pokračoval: "Je vidět, že hned od začátku jsme jeli druhou třetí ligu, že jsme si absolutně neškrtli se špičkou závodit. Byl to fakt špatnej výkon, možná asi letos nejhorší, co jsem se cítil ve sprintu, což mě trošku mrzí, že je to zrovna na mistrovství světa."

Krčmář musel na dvě trestná kola a dvakrát minul terč i Moravec. I majitel devíti medailí z mistrovství světa a olympiád cítil, že to nejde. "No, nebylo na to, no. Není na co se vymlouvat," konstatoval stroze jinak výmluvný Moravec.

Před závodem neměl Krčmář dojem, že by měl jet jinak než před dvěma dny ve smíšené štafetě. "V té jsem cítil, že sílu mám, a po štafetě jsem byl trošku optimistický, ale teď ve sprintu to na trati prostě nešlo. Nesedlo mi to. Normálně, objektivně hodnotím, že to bylo hodně špatný. A vrtá mi hlavou, co jsem udělal blbě," řekl.

Navíc chyboval dvakrát při střelbě vleže, což mu na náladě nepřidalo. "Pokud k špatnému běhu přidáte dvojku na začátek, tak to je cesta do pekla. To podtrhlo výkon na trati, prostě žádná sláva. Budu se muset zkusit zmobilizovat a dát do kupy na další závody," řekl Krčmář směrem k nedělnímu stíhacímu závodu.

Moravec rovněž od prvních metrů tušil, že nejede nejrychleji. Hlásili mu srovnání běžeckých časů s Krčmářem. "Já přitom věděl, že dostává skoro třicet vteřin od Béčka (Johannese Böa), tak jsem si říkal: 'Ještě než vystřelíte, víte, že i se dvěma nulama byste nebyl lepší než třeba desátý.' Bohužel," řekl Moravec.

Na trati jel Moravec na pokraji svých možností. "A podle toho vypadala střelba. Před stojákem jsem si říkal, co tam budu dělat. Dokázal jsem s tím ještě zabojovat, ale ta poslední rána mě mrzí, i když by to moc neřešilo," řekl a dodal: "Do cíle jsem přijel v takovém stavu, že mě bolely prsty na nohách."

Ve stíhacím závodu se pokusí nelichotivou pozici vylepšit. A především si spravit chuť. "V první řadě to bude chtít vyvarovat se chyb na střelnici. Budu věřit, že budu mít lepší den. Nic jiného mi nezbývá," konstatoval Moravec.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Zdravotní stav Borise Johnsona se zlepšuje, už není na jednotce intenzivní péče

Britský premiér Boris Johnson nakažený koronavirem byl dnes večer v londýnské nemocnici po třech dnech na jednotce intenzivní péče přesunut zpět na běžné lůžkové oddělení. V prohlášení to oznámila kancelář předsedy vlády, která předtím informovala, že zdravotní stav Johnsona se zlepšuje. Lékaři budou jeho boj s nemocí covid-19 nadále bedlivě sledovat. Britská média předtím spekulovala, že k práci se možná lídr Konzervativní strany vrátí až za několik měsíců.

"Premiér byl dnes večer přesunut z jednotky intenzivní péče zpět na lůžkové oddělení. Tam bude během rané fáze rekonvalescence pečlivě monitorován," oznámil mluvčí Johnsonova úřadu. Stručné prohlášení dále uvádí, že ministerský předseda má "nesmírně dobrou náladu".

Johnson je v nemocnici v centru Londýna od nedělního večera. Převezli jej tam poté, co se více než týden potýkal s kašlem a horečkami v důsledku nákazy koronavirem. V pondělí odpoledne se 55letému politikovi přitížilo, načež byl přesunut na JIP. Na plicní ventilátor napojen nebyl, s dýcháním mu ovšem pomáhala kyslíková terapie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy