Po euforii pád. Neměli jsme na to, jeli jsme druhou třetí ligu, přiznali biatlonisté

ČTK Sport ČTK, Sport
15. 2. 2020 17:13
Čeští biatlonisté jeli ve sprintu a mistrovství světa podle Michala Krčmáře druhou či třetí ligu. V italské Anterselvě byl stříbrný olympijský medailista z této disciplíny jako nejlepší z kvarteta až devětatřicátý.
Ondřej Moravec.
Ondřej Moravec. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Druhý z členů čtvrteční bronzové smíšené štafety na šampionátu Ondřej Moravec skončil o sedm příček za Krčmářem a ani nebodoval do Světového poháru.

"Šetřit se nebudu," začal Krčmář hodnocení závodu a pokračoval: "Je vidět, že hned od začátku jsme jeli druhou třetí ligu, že jsme si absolutně neškrtli se špičkou závodit. Byl to fakt špatnej výkon, možná asi letos nejhorší, co jsem se cítil ve sprintu, což mě trošku mrzí, že je to zrovna na mistrovství světa."

Krčmář musel na dvě trestná kola a dvakrát minul terč i Moravec. I majitel devíti medailí z mistrovství světa a olympiád cítil, že to nejde. "No, nebylo na to, no. Není na co se vymlouvat," konstatoval stroze jinak výmluvný Moravec.

Před závodem neměl Krčmář dojem, že by měl jet jinak než před dvěma dny ve smíšené štafetě. "V té jsem cítil, že sílu mám, a po štafetě jsem byl trošku optimistický, ale teď ve sprintu to na trati prostě nešlo. Nesedlo mi to. Normálně, objektivně hodnotím, že to bylo hodně špatný. A vrtá mi hlavou, co jsem udělal blbě," řekl.

Navíc chyboval dvakrát při střelbě vleže, což mu na náladě nepřidalo. "Pokud k špatnému běhu přidáte dvojku na začátek, tak to je cesta do pekla. To podtrhlo výkon na trati, prostě žádná sláva. Budu se muset zkusit zmobilizovat a dát do kupy na další závody," řekl Krčmář směrem k nedělnímu stíhacímu závodu.

Moravec rovněž od prvních metrů tušil, že nejede nejrychleji. Hlásili mu srovnání běžeckých časů s Krčmářem. "Já přitom věděl, že dostává skoro třicet vteřin od Béčka (Johannese Böa), tak jsem si říkal: 'Ještě než vystřelíte, víte, že i se dvěma nulama byste nebyl lepší než třeba desátý.' Bohužel," řekl Moravec.

Na trati jel Moravec na pokraji svých možností. "A podle toho vypadala střelba. Před stojákem jsem si říkal, co tam budu dělat. Dokázal jsem s tím ještě zabojovat, ale ta poslední rána mě mrzí, i když by to moc neřešilo," řekl a dodal: "Do cíle jsem přijel v takovém stavu, že mě bolely prsty na nohách."

Ve stíhacím závodu se pokusí nelichotivou pozici vylepšit. A především si spravit chuť. "V první řadě to bude chtít vyvarovat se chyb na střelnici. Budu věřit, že budu mít lepší den. Nic jiného mi nezbývá," konstatoval Moravec.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Kubová v plavecké lize ISL skončila třetí na 100 metrů znak

Plavkyně Simona Kubová vybojovala v mezinárodní lize ISL v Budapešti třetí místo na trati 100 metrů znak. Svému týmu Tokio Frog Kings v maďarské metropoli pomohla ještě ve dvou štafetách a ze tří startů vytěžila jedenáct bodů.

Na znakařské stovce Kubová časem 57,42 sekundy nestačila jen na Nizozemku Kiru Toussaintovou a Američanku Amy Bilquistovou. "Jsem ráda, že jsem doplavala třetí. To je prima. Začátek závodu byl podařený, chtělo by přidat ve druhé padesátce, ale čas je fajn. Plavu v setinách pořád stejně, což je skvělé," uvedla Kubová v tiskové zprávě.

V pátek se podílela na druhém místě polohové štafety na 4×100 metrů a s kraulařskou štafetou obsadila šestou pozici. Tokio Frog Kings obsadili v měření čtyř týmů třetí místo a v průběžném pořadí International Swimming League jsou po pěti utkáních v euro-asijské skupině na posledním pátém místě.

"Snad se nám podaří postoupit do finále, to by bylo bezva," uvedla Kubová. "Teď máme čtyři dny volna a pak nás čeká další závod. Pořád ještě hodně těžce trénujeme, ladíme prý na semifinále, tak snad začneme více odpočívat," dodala chomutovská plavkyně.

před 16 minutami

V Lyonu byl postřelen pravoslavný kněz ve chvíli, kdy zavíral kostel. Jeho stav je vážný. Údajný pachatel je na útěku, uvedla policie

Zdroj: ČTK
Další zprávy