Nevěřil Vítkové a přišel o šedesát tisíc. Češi na biatlon v Novém Městě prosázeli miliony

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
23. 12. 2016 11:04
Více než 35 milionů korun prosázeli čeští sázkaři Tipsportu, Fortuny a Chance na závody Světového poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě. Poslední jmenovaná sázková kancelář musela vyplatit nejvyšší výhru, celkem 318 tisíc korun. Nejvíce se sázelo na Martina Fourcada a Gabrielu Koukalovou.
Martin Fourcade vydělal českým sázkařům nejvíc.
Martin Fourcade vydělal českým sázkařům nejvíc. | Foto: Matej Slávik

Praha – Opět se potvrdilo, že Češi jsou národem sázkařů. O čtvrtka do neděle přijaly největší tuzemské sázkové kanceláře Tipsport, Fortuna a Chance v součtu přes 35 milionů korun na tiketech s biatlonovými tipy na závody Světového poháru v Novém Městě na Moravě.

Nejvíc se samozřejmě sázelo na favority. "Z českých závodníků bylo jednoznačně nejvíce sázek přijato na Gabrielu Koukalovou. Bylo to několik set tisíc korun. Před jejím vítězným závodem s hromadným startem už ale byli sázkaři spíše skeptičtí a tolik naší biatlonistce nevěřili," prozradil PR asistent Tipsportu Jiří Hadrava.

U konkurenční Fortuny tomu bylo trochu jinak. "Přestože předešlé výsledky tomu příliš nenasvědčovaly, sázkaři Koukalové v masáku věřili. Na její triumf jsme přijali více než 2 tisíce tiketů. Nejčastějším jménem na tiketech našich zákazníků ale byl Martin Fourcade," řekl mluvčí Petr Šrain.

A právě Fourcade svými vítězstvími vydělal tipérům nejvíc. Tipsport například přijal sázku na duel francouzského suveréna s Ondřejem Moravcem. V kurzu 1,08:1 naložil sázkař 132 tisíc na výhru Fourcada. Ta sice vyšla, ale vzhledem k malému kurzu byla čistá výhra "jen" něco málo přes deset tisíc korun.

Na podstatně větší balík si však přišel sázkař, který se nebál ve stíhacím závodu žen vsadit 2222 korun na vítězství Anais Chevalierové. Na tu byl i přes druhé místo ve sprintu kurz 30:1! Internetový tiket tak majiteli vynesl výhru více než 64 tisíc.

Nejlepší biatlonový tiket z NMNM - Tipsport.
Nejlepší biatlonový tiket z NMNM - Tipsport. | Foto: Tipsport

Největší ranec peněz ale musela vyplatit Chance. "Sázkař na pobočce ve Vsetíně vsadil 50 tisíc na tiket se dvěma příležitostmi. Měl na něm výhru hokejového Přerova v zápase s Benátkami a Gabrielu Koukalovou, které ve stíhačce nevěřil na umístění do 6. místa. Celkový kurz tiketu byl 6,36. Oba tipy byly úspěšné a my jsme tak museli vyplatit výhru 318 tisíc korun," uvedla mluvčí Chance Karolína Stonjeková.

A kdo nejvíc prohrál? U Tipsportu například vsadil neznámý smolař rovných 60 tisíc na to, že Veronika Vítková nebude ve stíhacím závodě v elitní patnáctce. Ta však zaběhla svůj nejlepší závod v Novém Městě a v cíli byla jako dvanáctá v pořadí.

Výherní biatlonový tiket u Chance
Výherní biatlonový tiket u Chance | Foto: Chance

U stejně sázkové kanceláře se nejvíc peněz prosázelo na páteční sprint žen, celkem tři miliony korun. V Chanci byl největší finanční obnos prosázen na stíhací závod žen. U Fortuny pak byly nejatraktivnější až závěrečné nedělní závody s hromadným startem.

V tom úplně poslední zvítězila Gabriela Koukalová. Nejvíc hráčů jí věřilo ve Fortuně, přes dva tisíce. U Tipsportu české krásce důvěřovalo 1233 sázkařů, celkem se ale její jméno objevilo na 10 tisících tiketech.

"Světový pohár v NMnM byl každopádně velkým tématem, za celý víkend vklady u Fortuny překonaly hranici 10 milionů korun a zejména výsledky Fourcada a triumf Koukalové sázkařům nahrávaly," uzavřel Šrain.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po dnešních dvouhrách 2:1

Tenisté Evropy vedou pro prvních třech zápasech úvodního dne Laver Cupu nad výběrem světa 2:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Program dnes ve Švýcarsku uzavře čtyřhra, v níž nastoupí domácí hvězda Roger Federer s Alexandrem Zverevem proti Denisi Shapovalovi se Sockem.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Další zprávy