reklama
 
 

Nevěřil Vítkové a přišel o šedesát tisíc. Češi na biatlon v Novém Městě prosázeli miliony

23. 12. 2016 11:04
Více než 35 milionů korun prosázeli čeští sázkaři Tipsportu, Fortuny a Chance na závody Světového poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě. Poslední jmenovaná sázková kancelář musela vyplatit nejvyšší výhru, celkem 318 tisíc korun. Nejvíce se sázelo na Martina Fourcada a Gabrielu Koukalovou.

Praha – Opět se potvrdilo, že Češi jsou národem sázkařů. O čtvrtka do neděle přijaly největší tuzemské sázkové kanceláře Tipsport, Fortuna a Chance v součtu přes 35 milionů korun na tiketech s biatlonovými tipy na závody Světového poháru v Novém Městě na Moravě.

Nejvíc se samozřejmě sázelo na favority. "Z českých závodníků bylo jednoznačně nejvíce sázek přijato na Gabrielu Koukalovou. Bylo to několik set tisíc korun. Před jejím vítězným závodem s hromadným startem už ale byli sázkaři spíše skeptičtí a tolik naší biatlonistce nevěřili," prozradil PR asistent Tipsportu Jiří Hadrava.

U konkurenční Fortuny tomu bylo trochu jinak. "Přestože předešlé výsledky tomu příliš nenasvědčovaly, sázkaři Koukalové v masáku věřili. Na její triumf jsme přijali více než 2 tisíce tiketů. Nejčastějším jménem na tiketech našich zákazníků ale byl Martin Fourcade," řekl mluvčí Petr Šrain.

A právě Fourcade svými vítězstvími vydělal tipérům nejvíc. Tipsport například přijal sázku na duel francouzského suveréna s Ondřejem Moravcem. V kurzu 1,08:1 naložil sázkař 132 tisíc na výhru Fourcada. Ta sice vyšla, ale vzhledem k malému kurzu byla čistá výhra "jen" něco málo přes deset tisíc korun.

Na podstatně větší balík si však přišel sázkař, který se nebál ve stíhacím závodu žen vsadit 2222 korun na vítězství Anais Chevalierové. Na tu byl i přes druhé místo ve sprintu kurz 30:1! Internetový tiket tak majiteli vynesl výhru více než 64 tisíc.

Největší ranec peněz ale musela vyplatit Chance. "Sázkař na pobočce ve Vsetíně vsadil 50 tisíc na tiket se dvěma příležitostmi. Měl na něm výhru hokejového Přerova v zápase s Benátkami a Gabrielu Koukalovou, které ve stíhačce nevěřil na umístění do 6. místa. Celkový kurz tiketu byl 6,36. Oba tipy byly úspěšné a my jsme tak museli vyplatit výhru 318 tisíc korun," uvedla mluvčí Chance Karolína Stonjeková.

A kdo nejvíc prohrál? U Tipsportu například vsadil neznámý smolař rovných 60 tisíc na to, že Veronika Vítková nebude ve stíhacím závodě v elitní patnáctce. Ta však zaběhla svůj nejlepší závod v Novém Městě a v cíli byla jako dvanáctá v pořadí.

U stejně sázkové kanceláře se nejvíc peněz prosázelo na páteční sprint žen, celkem tři miliony korun. V Chanci byl největší finanční obnos prosázen na stíhací závod žen. U Fortuny pak byly nejatraktivnější až závěrečné nedělní závody s hromadným startem.

V tom úplně poslední zvítězila Gabriela Koukalová. Nejvíc hráčů jí věřilo ve Fortuně, přes dva tisíce. U Tipsportu české krásce důvěřovalo 1233 sázkařů, celkem se ale její jméno objevilo na 10 tisících tiketech.

"Světový pohár v NMnM byl každopádně velkým tématem, za celý víkend vklady u Fortuny překonaly hranici 10 milionů korun a zejména výsledky Fourcada a triumf Koukalové sázkařům nahrávaly," uzavřel Šrain.

autor: Ondřej Kuchař | 23. 12. 2016 11:04

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama