Koronavirus oslabil biatlonový tým. Krčmář a Václavík přijdou o první díl v Oberhofu

ČTK ČTK
5. 1. 2021 18:37
Biatlonisté Michal Krčmář a Adam Václavík měli pozitivní test na koronavirus a nezúčastní se tak minimálně prvního ze dvou dílů Světového poháru v Oberhofu, jenž začne v pátek sprinterskými závody. V českém týmu je nahradí mladí Tomáš Mikyska a Milan Žemlička.
Michal Krčmář.
Michal Krčmář. | Foto: Petr Slavík / Český biatlon

Nejlepší Čech v průběžném pořadí SP Krčmář a Václavík, jenž dosud v sezoně nebodoval, neprošli testy před odjezdem ze soustředění v Pokljuce. "Kvůli sněhovým podmínkám jsme po svátcích museli opustit Českou republiku. I přesto, že jsme dodržovali přísná interní pravidla, tak se dvěma klukům nevyhnul pozitivní PCR test. Tým se připravoval odděleně na Pokljuce, hotel nebyl otevřený pro veřejnost, a přesto se to stalo," uvedl na svazovém webu trenér mužské reprezentace a sportovní manažer Ondřej Rybář.

Devětadvacetiletý Krčmář a o tři roky mladší Václavík podstoupí koncem týdne kontrolní testy. Teoreticky by se mohli k týmu připojit pro druhý díl SP v Oberhofu, jenž startuje ve středu.

Pro úvodní závody je nahradí Mikyska a Žemlička, kteří už se v této sezoně mezi elitou představili. Tým bude dále tvořit Vítězslav Hornig, Tomáš Krupčík, Jakub Štvrtecký a na nedělní smíšenou štafetu dorazí zkušený Ondřej Moravec, jenž si po dohodě s trenéry protáhne přípravu v rakouském Obertilliachu.

Biatlonový seriál po vánoční přestávce pokračuje pátečními sprinty, na které navážou sobotní stíhací závody. Ženám se koronavirové potíže vyhnuly a v Oberhofu nastoupí v sestavě Markéta Davidová, Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Eva Puskarčíková a Tereza Vinklárková.

Covid-19 se vedle dua biatlonistů objevil v českém servisním týmu, z něhož vypadli dva členové. "Servisu budou pomáhat i trenéři, musíme si s tím nějak poradit. Na cestě do Oberhofu je Michal Šlesingr, který pomůže s testováním," jmenoval Rybář bývalého reprezentanta, jenž po loňském konci kariéry pracuje na svazu. "Řešíme ze dne na den příjezd dalších lidí, kteří ale musí projít PCR testy. Je to trochu očistec," dodal sportovní manažer a trenér.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

D11 u Prahy bude uzavřena kvůli demolici mostu až do 18:00

Dálnice D11 v pražských Horních Počernicích bude kvůli komplikacím při demolici mostu uzavřená až do nedělních 18:00. Stavbaři v konstrukci našli kabel, který nebyl evidován v dokumentaci a který byl pod proudem.  Kvůli kolonám navíc Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) uzavírku v průběhu odpoledne posunulo dále od Prahy. Uzavírka, která začala v sobotu v podvečer měla skončit původně dnes v 09:00. Most, který převádí Božanovskou ulici přes dálnici, byl ve špatném stavu. Příští rok začne stavba nového. Řidiči musí jezdit po objízdné trase.

"V nosné konstrukci jsme objevili kabel vysokého napětí, který nebyl nikde zanesen, v žádné dokumentaci, a byl pod proudem. Proto se práce z bezpečnostních důvodů zastavily na několik hodin. V noci se následně znovu rozjely, ale předpokládáme, že uzavírka se prodlouží až do dnešních 18:00," řekla mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.

ŘSD odpoledne rozšířilo uzavírku dálnice ve směru z Prahy až na exity 25 na Sadskou a ve směru do hlavního města na exit 18 směrem na Bříství na Nymbursku. "Práce na demolici mostu pokračují. Prioritní je pro nás v tuto chvíli směr do Prahy. O postupu prací a znovuzprůjezdnění budeme průběžně informovat," řekla ČTK ve zhruba 14:30 Lišková.

Diagnostika letos prokázala, že stav mostu se zhoršuje, zatékalo do něj. V mostní konstrukci se rozpadal beton a padal na dálnici. Před demolicí mostu byl provoz na dálnici omezen na dva jízdní pruhy v každém směru, důvodem byly přípravné práce. Provoz v Božanovské ulici bude přerušen až do dokončení nového mostu. Objízdná trasa pro osobní auta vede ulicemi Ve Žlíbku a Náchodská a pro nákladní je svedena z ulice Ve Žlíbku do Mladých Běchovic a dále po Českobrodské na Pražský okruh. Omezení se dotklo i autobusových linek 222, 224 a 221.

Zdroj: ČTK
Další zprávy