Koronavirus oslabil biatlonový tým. Krčmář a Václavík přijdou o první díl v Oberhofu

ČTK ČTK
5. 1. 2021 18:37
Biatlonisté Michal Krčmář a Adam Václavík měli pozitivní test na koronavirus a nezúčastní se tak minimálně prvního ze dvou dílů Světového poháru v Oberhofu, jenž začne v pátek sprinterskými závody. V českém týmu je nahradí mladí Tomáš Mikyska a Milan Žemlička.
Michal Krčmář.
Michal Krčmář. | Foto: Petr Slavík / Český biatlon

Nejlepší Čech v průběžném pořadí SP Krčmář a Václavík, jenž dosud v sezoně nebodoval, neprošli testy před odjezdem ze soustředění v Pokljuce. "Kvůli sněhovým podmínkám jsme po svátcích museli opustit Českou republiku. I přesto, že jsme dodržovali přísná interní pravidla, tak se dvěma klukům nevyhnul pozitivní PCR test. Tým se připravoval odděleně na Pokljuce, hotel nebyl otevřený pro veřejnost, a přesto se to stalo," uvedl na svazovém webu trenér mužské reprezentace a sportovní manažer Ondřej Rybář.

Devětadvacetiletý Krčmář a o tři roky mladší Václavík podstoupí koncem týdne kontrolní testy. Teoreticky by se mohli k týmu připojit pro druhý díl SP v Oberhofu, jenž startuje ve středu.

Pro úvodní závody je nahradí Mikyska a Žemlička, kteří už se v této sezoně mezi elitou představili. Tým bude dále tvořit Vítězslav Hornig, Tomáš Krupčík, Jakub Štvrtecký a na nedělní smíšenou štafetu dorazí zkušený Ondřej Moravec, jenž si po dohodě s trenéry protáhne přípravu v rakouském Obertilliachu.

Biatlonový seriál po vánoční přestávce pokračuje pátečními sprinty, na které navážou sobotní stíhací závody. Ženám se koronavirové potíže vyhnuly a v Oberhofu nastoupí v sestavě Markéta Davidová, Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Eva Puskarčíková a Tereza Vinklárková.

Covid-19 se vedle dua biatlonistů objevil v českém servisním týmu, z něhož vypadli dva členové. "Servisu budou pomáhat i trenéři, musíme si s tím nějak poradit. Na cestě do Oberhofu je Michal Šlesingr, který pomůže s testováním," jmenoval Rybář bývalého reprezentanta, jenž po loňském konci kariéry pracuje na svazu. "Řešíme ze dne na den příjezd dalších lidí, kteří ale musí projít PCR testy. Je to trochu očistec," dodal sportovní manažer a trenér.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy