Češky skončily ve štafetě šesté, zazářila Davidová. Už pošesté za sebou kralovaly Němky

ČTK ČTK
Aktualizováno 10. 12. 2017 16:53
České biatlonistky ve složení Eva Puskarčíková, Jessica Jislová, Markéta Davidová a Veronika Vítková obsadily ve štafetě v Hochfilzenu šesté místo. Pošesté v řadě ovládly týmový závod Němky, na stupně vítězů pronikly také Ukrajinky a Francouzky.
Markéta Davidová (vlevo) se v ženské štafetě blýskla povedeným výkonem. Spolu s Evou Puskarčíkovou, Jessicou Jislovou a Veronikou Vítkovou obsadily v Hochfilzenu šestou příčku.
Markéta Davidová (vlevo) se v ženské štafetě blýskla povedeným výkonem. Spolu s Evou Puskarčíkovou, Jessicou Jislovou a Veronikou Vítkovou obsadily v Hochfilzenu šestou příčku. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Hochfilzen - České biatlonistky doběhly ve štafetě na Světovém poháru v Hochfilzenu šesté, na stupně vítězů ztratily půl minuty. O ještě lepší umístění je připravila střelba Jessiky Jislové, která musela po položce vestoje na trestné kolo. Šestý závod Světového poháru za sebou vyhrály německé biatlonistky, i když nenasadily hvězdu závodů v Östersundu Denise Herrmannovou.

Při absenci zdravotně indisponované Gabriely Koukalové nastoupily Češky v sestavě Eva Puskarčíková, Jislová, Markéta Davidová a Veronika Vítková. Puskarčíková prožívala těžké chvíle po položce vestoje, kdy jediný nesklopený terč při dobíjení trefila až napotřetí. Díky rychlému závěrečnému kolu ale předávala jako pátá s půlminutovou ztrátou na čelo.

"Když jsem střílela potřetí, tak jsem se trochu rozklepala, musela jsem si zadřepovat. Naštěstí jsem to trefila a nemusela jsem na trestné kolo," řekla po doběhu České televizi. Díky rychlému závěrečnému kolu ale předávala jako pátá s půlminutovou ztrátou na čelo.

Po trestném kolu Jislové při položce vestoje se Češky v polovině závodu propadly na jedenácté místo a ztrácely minutu a půl. "Myslím si, že Jessica měla asi nejhorší podmínky na střelbu," řekl České televizi na její adresu trenér českých biatlonistek Zdeněk Vítek.

Na rozdíl od stíhacího závodu, při kterém sedmkrát minula, se tentokrát na střelnici dařilo dvacetileté Davidové. Při štafetovém křtu ohněm netrefila jen úvodní ránu vestoje a předávala jako sedmá ze ztrátou třinácti sekund na čtvrté Rusky. "Já jsem si řekla, že mě nějakých pět malých černých teček nemůže rozhodit a že na ně mám osm nábojů," poznamenala po závodě.

Finišmanka Vítková vyčistila všechny terče vleže, ale odstup na čelo zůstával přibližně stejný. Vestoje dobila jednu netrefenou ránu napodruhé a dovezla českou štafetu na šesté pozici. V běhu se dnes necítila nejlépe. "Jsem ráda, že jsem se vůbec dostala do cíle, protože dneska mě tělo moc neposlouchalo a měla jsem toho plné zuby. Dalo se o to pódium bojovat, ale já jsem se dneska hodně vytrápila na trati," řekla.

Trenér Vítek hodnotil konečné šesté místo pozitivně. "Myslím si, že pro dnešek to byl velice dobrý výkon. Musím holky pochválit, že to uhrály, jak to uhrály," uvedl.

Pořadí na stupních vítězů bylo v Hochfilzenu stejné jako před deseti měsíci na světovém šampionátu. Za německou finišmankou Laurou Dahlmeierovou doběhly s odstupem bezmála 45 sekund Ukrajinky. Třetí skončily Francouzky, i když musely absolvovat dvě trestná kola.

Světový pohár pokračuje čtvrtečním sprintem žen ve francouzském Annecy. Výsledky, celkové pořadí a další najdete v naší grafice.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy