SP v biatlonu • Hochfilzen • 14:10

Štafeta žen

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze závodu ženský štafet z rakouského Hochfilzenu. Startovní výstřel zazní v neděli 10.12. ve 14:10.  

Česká ženská štafeta nastoupí do dnešního závodu ve složení Eva Puskarčíková, Jessica Jislová, Markéta Davidová, Veronika Vítková.

Start se blíží, dámy už čekají na úvodní výstřel!

Bum a jede se! Eva Puskarčíková odstartovala dobře a vyhnula se kolizím.

Teď nám trochu zatrnulo, před Puskarčíkovou spadla závodnice, ale Eva stačila rychle zareagovat a případné kolizi se vyhnula. Na prvním mezičase je česká závodnice třetí. 

Závodnice přijíždějí na první střeleckou zastávku. 

Eva Puskarčíková solidně! Sice se dopustila jedné chyby, ale pálila rychle, takže se drží v maličkém rozestupu za čelem. Na první Slovenku Fialkovou ztrácí Češka šest vteřin. 

Puskarčíkové se zatím nepodařilo "docvaknout" ten velký balík závodnic, drží se zpět zhruba se ztrátou 5 vteřin. 

Na dalším mezičase se Češka drží nadále na 10. pozici, na vedoucí Němku Hinzovou ztráta narostla na 10 sekund. 

Nyní se podařilo Puskarčíkové stáhnout trochu z náskoku Hinzové, konkrétně 2 vteřiny, což znamenalo i posun na osmé místo. Teď už ale druhá střelecká zastávka, tentokráte se bude stát. 

Uf! To bylo o fous. Eva Puskarčíková musela třikrát dobíjet, ale nakonec to zvládla bez trestného kola. 

Aktuálně se česká štafeta pohybuje na 8. místě se ztrátou 32 sekund na vedoucí Německo. 

Je tady první předávka. Za vedoucí Němky Hildebrandové, Češky vytáhla Puskarčíková na páté místo. Ztrácíme 29 vteřin. Nyní českou štafetu reprezentuje Jessica Jislová. 

Jessica Jislová zatím běžecky nestačí, propadla se na osmé místo. 

Od začátku svého úseku nabrala česká reprezentantka tři vteřiny na vedoucí Hildebrandovou. 

Je tady první střelba pro Jislovou. Ta musí jednou opravovat, nakonec se jí to nadvakrát povedlo. Skvěle zastřílela Běloruska Kryuková a posunula se na druhé místo. Češky si nadále drží osmé místo se zhruba stejnou ztrátou na čelo. 

Němka Hildebrandová táhne startovní pole, za ní se ale veze vlak závodnic. Jislová se blíží biatlonistkám před sebou, ale stále jí pár metrů chybí. 

Ztráta Jislové narostla na 42 vteřin, oproti střelnici zhruba o 7 vteřin. Nyní se ale blíží 4. střelecká položka, druhá ve druhém úseku. 

Nejlépe zastřílela Ukrajinka Dzhimová a jede s náskokem 13 vteřin. 

Jislová se trápí, česká štafeta půjde na trestné kolo. 

Ze střelnice odjely Češky deváté. Jessica Jislová ztrácí propastné manko 1 minuty a 26 vteřin. 

Dzhimová pádí vstříc vítězství ve svém úseku, zvýšila náskok na 16 vteřin. 

Je tady další předávka. Ukrajinky zvýšily náskok na 19 vteřin, Česká republika mění závodnice nyní, na trať vybíhá mladičká Markéta Davidová, a to na 11. místě se ztrátou 1 minuty a 30 vteřin. 

Za Ukrajinu na třetím úseku jede Valj Semerenková, a přichází o svůj náskok. Ten už je pouze pětivteřinový. 

Závodnice jsou u první střelecké zastávky třetího úseku. Za Semerenkovou už je tandem Švédska a Švýcarska. 

Ukrajinka ale zastřílela nejlépe ze všech a její náskok narostl na 13 vteřin. Za Semerenkovou jsou Haeckiová, Hammerschmidtová a Brorssonová. 

Davidová čistě! 

Češky jdou díky skvělé rychlopalbě Markéty Davidové zpět do Top 10, konkrétně na 8. místo. Davidová ztrácí 1 minutu a 11 vteřin. Běží navíc skvěle, má třetí nejlepší běžecký čas. 

Semerenková stále na čele, její náskok se sice ztenčil, ale pouze o 3 vteřiny. Davidová se drží na osmé příčce. 

Je tady další střelba, šestá v závodě. Do čela jde Německo, Hammerschmidtová vede, za ní Švýcarka Haeckiová a až pak Ukrajinka Semerenková. 

Na stojce je nyní i Markéta Davidová. Musí jednou opravovat, a to se jí povedlo, a může uhánět dále. Česká štafeta je na osmém místě, se ztrátou 1 minuty a 27 sekund. Na to, jak mladá Davidová je, si počínala výborně. 

Zpátky na čelo závodu. Hammerschmidtová utíká svým soupeřkám, Ukrajinka Semerenková začíná ztrácet. 

Markéta Davidová stále na osmém místě. Od předchozího mezičasu nabrala šest vteřin, na šestou příčku Švédek ale ubrala několik málo vteřinek. 

Je tady poslední předávka. Za Němky Laura Dahlmeierová, Češky předávají na sedmém místě. 

Dahlmeierová utíká svým soupeřkám.

Mladičká Švýcarka Cadurischová ztrácí okolo 12 vteřin, Ukrajinka Pidrušná už více.

Laura Dahlmeierová je na sedmé položce (předposlední). Hýčká si zhruba patnáctivteřinový náskok. Musí jednou opravovat, ale to se jí daří a uhání směrem k vítězství. 

Mladá Cadurischová bude muset na dvě trestná kola. Na druhé místo jde Ukrajina. 

Na střelnici už je i Veronika Vítková. A je to čistá položka! Češky se stěhují na šesté místo, ale třetí Rusky nejsou příliš daleko, pouhých 14 vteřin. To by nemuselo být nedostižitelné. 

Němka Dahlmeierová opět získala cenné vteřinky a je opravdu blízko k vítězství. Stačí jí jednou dobře zastřílet a Německo to má v kapse. Náskok činí 40 vteřin. 

Vítková se posunula na páté místo, ke třetím Ruskám se přiblížila o dvě vteřiny. 

Je tady poslední střelecká položka. Dahlmeierová musela jednou opravovat, ale zvládla to. Němky pravděpodobně vyhrají. 

Na střelnici už jsou i další závodnice, včetně Veroniky Vítkové. Jedno dobíjení pro Češku - nadvakrát to zvládla, ale na stupně vítězů to stačit nebude. Česká reprezentace je šestá. 

Laura Dahlmeierová spíše jen tak klouže za výhrou, do cíle už to má jen kousek. Náskok Němek je obrovský. Blíží se k minutě, konkrétně se jedná o 53 vteřin. 

První a druhá příčka už je rozdaná. Boj se ale bude svádět o třetí "flek", kde zuří bitva mezi Němkami a Francouzkami. 

Závodnice jsou v cíli. Vyhrávají Němky, druhé dojíždějí Ukrajinky. Třetí nakonec bude Francie. 

Veronika Vítková dojíždí na šestém místě. Vzhledem k sestavě českého týmu se to dá považovat za úspěch. 

Konečné pořadí v Top 10:
1. Německo
2. Ukrajina (+44,9)
3. Francie (+1:04,05)
4. Rusko (+1:09,00)
5. Švýcarsko (+1:25,7)
6. Česká republika (+1:34,1)
7. Bělorusko (+1:42,2)
8. Švédsko (+1:42,6)
9. Kanada (+2:31,6)
10. Japonsko (+4:00,8)

Od nás je to vše. Díky za přízeň a přejeme hezkou a nejlépe sportovní neděli. 

Právě se děje

před 5 hodinami

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře, měl urazit prezidenta a policii

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře Sjarheje Hardzijeviče, kterého shledal vinným z urážky prezidenta země a pomluvy dvou policistů. S odvoláním na Běloruskou asociaci novinářů o tom informovala agentura AP, podle níž je verdikt součástí represí, které běloruské úřady rozpoutaly proti nezávislým médiím a obhájcům lidských práv. Hardzijevič vinu nepřiznal, obhajoba se hodlá proti rozsudku odvolat.

"Nemám s těmito zločiny nic společného, nepokládám se za vinného," prohlásil u soudu ještě před vynesením rozsudku padesátiletý novinář, který nyní musí rovněž zaplatit odškodné policistům ve výši 2000 běloruských rublů každému z nich (přibližně 17 000 korun) a státu poplatek 174 rublů (1500 korun).

Hardzijevič skončil před soudem kvůli obviněním v souvislosti se zprávami v chatovací skupině v aplikaci Viber, kterou někdo loni smazal. Jeho obhájci požadovali, aby bylo obvinění staženo kvůli nedostatku důkazů a kvůli nemožnosti prokázat trestný čin, píše AP. Co konkrétně v údajně urážlivé zprávě zaznělo, nicméně agentura ani asociace nespecifikovaly.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

USA předaly Rusku seznam diplomatů, kteří musí opustit zemi

Spojené státy předaly ruskému velvyslanectví seznam 24 diplomatů, kteří musí do 3. září opustit zemi. V rozhovoru pro magazín National Interest to řekl ruský ambasador ve Washingtonu Anatolij Antonov. Z jeho vyjádření není jasné, zda požadavek Spojených států vyvolal nějaký konkrétní spor, napsala agentura Reuters. Podle agentury TASS diplomaté odjíždějí kvůli končícím vízům. Mluvčí americké diplomacie označil velvyslancovy výroky za nepřesné.

"Téměř všichni odjedou bez toho, aniž by byli nahrazeni, protože Washington náhle zpřísnil postup vydávání víz," uvedl Antonov a zároveň prohlásil, že ruské diplomatické mise ve Spojených státech jsou "bezprecedentně omezovány" a restrikce se podle něj stupňují.

"Američtí kolegové jsou v tomto ohledu vytrvalí a kreativní. Vyhošťování diplomatů se tu a tam děje pod za vlasy přitaženými záminkami. Loni v prosinci ministerstvo zahraničí jednostranně stanovilo tříletý limit pro dobu nasazení ruského personálu ve Spojených státech, které - pokud je nám známo - neuplatňuje vůči žádné jiné zemi," nechal se slyšet ruský velvyslanec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy