reklama
 
 

Biatlonistky se ve stíhačce propadly, Krčmář si vylepšil sezonní maximum

Aktualizováno 6. 1. 2018 16:10
České biatlonistky nenavázaly v Oberhofu na úspěch ze sprintu. Stíhací závod zvládla nejlépe Veronika Vítková, která dojela na 14. místě. Muži následně dokázali víceméně udržet pozice, Michal Krčmář byl ve stíhacím závodě osmý, Ondřej Moravec třináctý.

Oberhof - Biatlonista Michal Krčmář si ve stíhacím závodě Světového poháru v Oberhofu polepšil z deváté příčky po sprintu na osmou pozici. Ondřej Moravec po třech chybách na střelnici klesl na třinácté místo. Po třech chybách udělaly také Veronika Vítková a Eva Puskarčíková, které kvůli tomu neudržely postavení v první desítce. Vyhráli vítězové sprintu a lídři SP Martin Fourcade a Anastasia Kuzminová.

Krčmář se po chybě při druhé položce vleže propadl na čtrnáctou příčku, ale stále se držel na dohled nejlepší desítky. Vrátil se do ní díky bezchybné závěrečné položce, i když stejně jako při těch předchozích střílel pomaleji než jeho konkurenti. "Věděl, že ta nula bude hrozně důležitá. Určitě mu to nemám za zlé," řekl České televizi šéftrenér Ondřej Rybář. Krčmář finišoval o šesté místo, ale na Itala Lukase Hofera ani Švýcara Benjamina Wegera nestačil.

Moravec předvedl nejlepší běžecký výkon v sezoně, celkově měl čtvrtý čas. "Moc mě těší ten jeho běžecký výkon, který určitě dává možnosti na to parádní vystoupení, na které všichni čekáme," ocenil Rybář. Moravce ale brzdila trestná kola, po každé z prvních tří položek musel jedno absolvovat. Závěrečnou položku však vyčistil a posunul se na 13. místo.

Obhájce triumfu ve Světovém poháru Fourcada nezastavila ani chyba při úvodní střelbě. Pak už byl bezchybný a před třetí položkou se vrátil do čela. Nejrychlejší na trati a druhý nejrychlejší na střelnici byl Nor Johannes Thingnes Bö, ale ten minul třikrát a na Fourcada ztratil 6,3 sekundy. Třetí skončil jeho starší bratr Tarjei Bö.

Vítková byla navzdory jedné chybě při úvodní položce vleže ještě před druhou střelbou ve hře o stupně vítězů. Pak ale přidala po jedné chybě na dalších dvou položkách a nakonec se propadla ze třetího místa na 14. pozici.

Nejlepší česká biatlonistka této sezony litovala, že ji malorážka neposlouchala lépe. "Dneska to byly ideální podmínky na střelnici, což je tady hodně neobvyklé. Já jsem se bohužel nevyvarovala těch jedniček. Bohužel se to nepodařilo, jak by člověk chtěl. I tak jsem dokázala na poslední položce zabojovat a dala tam tu nulu," řekla Vítková České televizi.

V desítce se dlouho držela Puskarčíková, která na prvních třech položkách nechybovala. Při závěrečné střelbě ale poslední tři rány minula a 450 metrů navíc ji srazilo až na 23. místo. Jessica Jislová chybovala čtyřikrát a klesla z 43. na 48. pozici.

Trenér ženského týmu Zdeněk Vítek si všiml, že už při první položce vestoje Puskarčíkové chyběl rytmus. Totéž se opakovalo při závěrečné střelbě. "Byly to bohužel tři těsné rány nahoře. Nebyly daleko, byly všechny na dvanáct hodin. Trochu mě překvapuje i absence toho rytmu. Nevím, co se stalo," řekl Vítek. Puskarčíková pak serveru Sport.cz řekla, že jí zřejmě kvůli špatné manipulaci několikrát zbraň nevystřelila.

Vlastní závod si jela vítězka sprintu Kuzminová. Vedoucí žena celkového hodnocení SP sice dvakrát minula, ale její náskok před zbytkem pole nikdy neklesl pod půl minuty. Bezchybná střelba vynesla ze šestnáctého místa na druhé Italku Wiererovou. Třetí příčku obsadila další čistá střelkyně Vita Semerenková z Ukrajiny, která vyjížděla z 22. pozice po sprintu.

autoři: Sport, ČTK | 6. 1. 2018 12:33

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama