Arruabarrenová/Srebotniková
0
3
1

Vítejte u online přenosu ze zápasu tenisové čtyřhry žen v rámci French Open mezi páry Sestini Hlaváčková/Strýcová - Arruabarrena-Vecinová/Srebotniková. Zápas začne ve středu 6. června v 16:00.

Český pár Andrea Sestini Hlaváčková/Barbora Strýcová je na letošním French Open v pozici druhých nasazených. V tomto roce si dvojice vede opravdu na výbornou, když dosud zaznamenala osm výher a jen tři porážky. Navíc se Hlaváčková se Strýcovou v Madridu dostaly do semifinále a od titulu v Římě je dělila pouze jedna výhra.

Fantastickou formu zatím české duo potvrzuje i na Roland Garros. V obou úvodních kolech sice Hlaváčková se Strýcovou ztratily jeden set, ale přesto zápasy dotáhly do vítězného konce. S dvojici Duan/Sasnovičová si pak české tenistky poradily bez ztráty kytičky.

Pro dvojici Lara Arruabarrenová/Katerina Srebotniková je French Open teprve druhým společným turnajem. Dosud se totiž prezentovaly jen na turnaji v Madridu, kde okamžitě podlehly duu Rosolská-Spearsová. Navíc nutno říci, že ani jedna z těchto tenistek nepatří mezi třicítku nejlepších deblistek rankingu WTA.

Jenže v Paříži si španělsko-slovinský pár vede výborně. Hned v prvním kole si poradil s těžkým soupeřem v podání dvojice Mertensová-Schuursová a následné dva zápasy zvládly Arruabarrenová se Srebotnikovou s celkovou ztrátou pouhých 11 gemů.

Námi sledovaný zápas je posunut na 16:30. Před duelem českých tenistek se soupeřkami se totiž hraje zápas Babosová/Mladenovicová - Hozumiová/Ninomijovi a právě tento souboj je teprve na konci prvního setu.

Bohužel se deblový souboj hraný před námi sledovaným zápasem protahuje. První set se rozhodoval až v tiebreaku a to znamená, že české duo se na kurt nedostane dříve než v 17:00. Samozřejmě, pokud nedojde k neočekávanému zranění nebo naopak nezačne pršet.

Až nečekaně hladce ve dvou setech jde do semifinále pár Hozumiová/Ninomijová, který vyřadil první nasazené Babosovou s Mladenovicovou. Za chvíli tedy začne utkání českých tenistek.

ZÁPAS PRÁVĚ ZAČAL.

15:0

Španělsko-slovinský pár vchází do zápasu úspěšně. Strýcová na síti chybovala.

30:0

Také další fiftýn jde za podávajícími hráčkami.

40:0

Znovu aut českých tenistek a vypadá to na čistou hru.

1:0 Arruabarrenová/Srebotniková získávají gem.

Strýcová do kurtu nevrátil a prohoz po lajně od soupeřek. 1:0!

15:0

Na podání je Barbora Strýcová a české tenistky brzy získávají svůj první fiftýn.

15:15

Nyní ale přišla chyba Andrey Hlaváčkové.

15:30

Příliš dlouhý byl forhend podávající Strýcové.

30:30

Teď už to vypadalo lépe. Český pár si pomohl kvalitním podáním a následnou výměnu dotáhl do vítězného konce.

30:40

Fantastický return po lajně od Srebotnikové. Brejkbol.

40:40

Šlo se přes druhé podání, ale Arruabarrenová nezvládla return.

A:40

Andrea Hlaváčková ustála return na tělo od Srebotnikové a poté výborně zapracovala na síti, kde zneškodnila křížný forhend Slovinky.

40:40

Aut z rakety Barbory Strýcové.

A:40

Strýcová zahrála riskantně, ale její forhend cross nakonec dopadl přesně na lajnu.

40:40

Tentokrát zrovna nezazářila Hlaváčková, která zpackala volej u sítě.

40:A

Velmi nepřesný bekhend Barbory Strýcové znamená druhý brejkbol.

40:40

Arruabarrenová chybuje forhendem do sítě.

A:40

Andrea Hlaváčková měla dobré oči a pustila nepovedený return Srebotnikové až do autu.

1:1 Sestini Hlaváčková/Strýcová získávají gem.

Těžký gem pro české tenistky je u konce, když Srebotniková nezvládla bekhendový volej.

15:0

Češky kazí hned z returnu.

15:15

První dvojchyba v utkání přináší srovnání na 15:15.

30:15

Záhy však české tenistky zase chybují.

30:30

Strýcová se dobře přiblížila k síti, kde nadvakrát vytloukla Arruabarrenovou.

30:40

Španělka pokazila forhendový volej, který šel až do autu. Brejkbol.

2:1 Sestini Hlaváčková/Strýcová získávají gem.

Nepřesnost záhy po returnu ze strany španělsko-slovinského páru znamená brejk.

15:0

Příliš dlouhý byl return v podání Katariny Srebotnikové.

30:0

A také španělská tenistka poslala return až do zámezí.

40:0

Servis Sestini Hlaváčkové na soupeřky platí. Třetí aut z returnu.

3:1 Sestini Hlaváčková/Strýcová získávají gem.

Tentokrát se šlo do výměny, nicméně v té měly navrch české tenistky. Potvrzují tak brejk.

15:0

Return Hlaváčkové se přes pásku odrazil až do autu.

30:0

Podávající Arruabarrenová od začátku zápasu nepřipustila ani jednu ztracenou výměnu. 30:0.

40:0

Teď měla Srebotniková štěstí, když její raketu trefil úder Barbory Strýcové a míček se pak odrazil přesně mimo dosah českých tenistek.

40:15

Až nyní Češky získávají první fiftýn při podání Arruabarrenové. Forhendem po lajně jej obstarala Barbora Strýcová.

40:30

Znovu pozorná Strýcová. Ta při přeběhu u sítě volejem trefila Srebotnikovou.

3:2 Arruabarrenová/Srebotniková získávají gem.

Jenže nyní Strýcová chybuje na returnu.

0:15

Dvojchyba Barbory Strýcové.

15:15

Tentokrát českým hráčkám pomohly soupeřky. Ty netrefil dobrý return.

15:30

Strýcová se při svém podání znovu dostává pod tlak. Nyní chybovala forhendem cross.

15:40

Hlaváčková vytlučena u sítě a jsou tady dva brejkboly.

3:3 Arruabarrenová/Srebotniková získávají gem.

Zahlášen těsný aut a to znamená ztrátu předchozího brejku.

0:15

Výborný return teď zaznamenala Andrea Sestini Hlaváčková.

15:15

Následně však přišla nepřesnost v podobě příliš dlouhého míčku českých hráček.

15:30

Podruhé si Hlaváčková připsala fantastický return.

15:40

Výborně. Opět si soupeřky českých hráček neporadily s razantním returnem. Brejkbol.

4:3 Sestini HLaváčková/Strýcová získávají gem.

Potřetí se Hlaváčková opřela do returnu a potřetí soupeřky neměly nárok. Znovu mají české tenistky brejk.

0:15

Hned po returnu soupeřek přišla chyba Andrey Sestini Hlaváčkové.

0:30

Navíc přichází dvojchyba české tenistky.

15:30

Strýcová si u sítě počkala na return Srebotnikové a zkrotila míček hned za síť.

30:30

Příliš dlouhý byl těžký return Arruabarrenové.

40:30

Barbora Strýcová přeběhla v pravou chvíli a zabila míček u sítě.

40:40

Poměrně výrazně teď Strýcové uletěl bekhendový volej.

40:A

Po dlouhé době přišla zajímavější výměna. Arruabarrenová jí zakončila parádním stopballem.

40:40

Hlaváčková si počkala na vysoký míček a razantním volejem soupeřkám nedala šanci.

A:40

Přímý bod z podání pro Andreu Sestini Hlaváčkovou. Rozhodnutí potvrdil také rozhodčí na umpiru.

40:40

Srebotniková u sítě zastavila nevýrazný forhend Sestini Hlaváčkové. Strýcová už byla bez šance.

A:40

Výborně na síti zapracovala Strýcová, která vyzrála na čitelný return Srebotnikové.

5:3 Sestini Hlaváčková/Strýcová získávají gem.

Španělsko-slovinskému páru je zahlášen aut. Bohužel se rozpršelo, ale zdá se, že první sada se dohraje.

0:15

Parádní forhend křížem zahrála z těžké pozice Hlaváčková.

15:15

Strýcová chybuje hned druhým úderem. Trefila totiž síť.

15:30

Tentokrát si Strýcová počínala lépe, když u sítě zastavila úder Arruabarrenové.

15:40

Dokonalý return Strýcové letěl na boční lajnu. Setboly.

30:40

Další riskantní return nepřinesl zisk první sady. Hlášen těsný aut.

6:3 Sestini Hlaváčková/Strýcová získávají gem a set.

Sestini Hlaváčková po dobrém returnu přešla na síť a zaznamenala vítězný volej. Češky získávají první sadu.

Déšť zatím není příliš silný a zápas bude pokračovat bez přestávky. Začíná druhý set.

15:0

Na podání je Barbora Strýcová. Srebotnikové poslala forhend až za základní čáru.

15:15

Strýcová předvedla výborné druhé podání, ale poté zkazila naprosto jasnou smeč.

30:15

Svou reputaci si Strýcová vylepšuje forhendem, jenž zamířil přesně na lajnu.

40:15

Arruabarrenová riskla tvrdý bekhend, ale Sestini Hlaváčková dobře viděla, že míček letí až do autu.

1:0 Sestini Hlaváčková/Strýcová získávají gem.

Vysoký lob Katariny Srebotnikové je Sestini Hlaváčkovou ztrestán v podobě smeče.

0:15

Srebotnikové se nepovedl přeběh. Bekhendový volej je v autu.

15:15

O kousek delší než bylo potřeba byl forhendový return Barbory Strýcové.

30:15

Arruabarrenová vytáhla výborný servis ven z kurtu.

30:30

Jenže teď pro změnu chybovala dlouhým returnem. Po třiceti.

30:40

Další z výborných reakcí Strýcové u sítě přináší brejkbol.

2:0 Sestini Hlaváčková/Strýcová získávají gem.

Bekhend Lary Arruabarrenové se zastavil o pásku, což znamená brejk ve prospěch českých tenistek.

0:15

V krátké výměně měl tentokrát navrch španělsko-slovinský pár.

0:30

Navíc je tady dvojchyba Sestini Hlaváčkové.

15:30

Return Srebotnikové šel přesně na Strýcovou. Ta si u sítě nadvakrát poradila.

15:40

Hlaváčková dala dobré podání na téčko, nicméně poté chybovala bekhendem do sítě.

30:40

Příliš dlouhý byl nepovedený forhend Srebotnikové. Češky čelí ještě jednomu brejkbolu.

2:1 Arruabarrenová/Srebotniková získávají gem.

Strýcová dobře reagovala u sítě, nicméně její volej šel přesně ke Srebotnikové a ta si věděla rady.

Zdá se, že déšť trochu zesílil a nyní se čeká, zda během chvíle neutichne.

Tak bohužel. Déšť přerušuje dnešní zápas a těžko říct, zda se tenistky ještě dnes objeví na kurtu. Očekává se totiž trvalejší zhoršení počasí

Výborná zpráva. Počasí se umoudřilo a za malou chvíli by měl čtvrtfinálový duel Sestini Hlaváčková/Strýcová - Arruabarrenová/Srebotniková pokračovat. Tenistky už se rozehrávají.

15:0

Křížnou výměnu chtěla Sestini Hlaváčková ukončit forhendem po lajně. Netrefila ale kurt.

15:15

Výborně teď Sestini Hlaváčková zapracovala u sítě, načež navázala Strýcová.

15:30

Totožná situace jako před chvílí. Srebotniková byla donucena k obrannému lobu, který byl potrestán Barborou Strýcovou.

15:40

Strýcová se parádně trefila forhendem po lajně a jsou tady dva brejkboly.

30:40

Těsný aut z rakety Sestini Hlaváčkové.

40:40

Arruabarrenová si na síti výborně počíhala na forhend Barbory Strýcové.

40:A

Příliš dlouhý forhend vytáhla Srebotniková, což znamená další brejkbol.

Další nepřesnost slovinské tenistky a Češky mají opět výhodu jednoho brejku.

15:0

Sestini Hlaváčková dobře reagovala u sítě.

15:15

Nyní jí to však stejnou mincí oplatila Katarina Srebotniková.

30:15

Katarina Srebotniková naprosto zpackala smeč.

40:15

Kvalitní servis Barbory Strýcové byl returnován pouze daleko do zámezí.

4:1 Sestini Hlaváčková/Strýcová získávají gem.

Skvěle. Srebotniková prohrála křížnou výměnu se Strýcovou a Češky tak potvrzují předchozí brejk.

0:15

Hned po returnu Andrey Sestini Hlaváčkové přišla chyba z forhendu Arruabarrenové.

15:15

Češky jsou při chuti, nicméně teď Strýcová z forhendu přestřelila.

30:15

Return Sestini Hlaváčkové doputoval až za základní čáru.

40:15

Strýcová returnem darovala jasný volej pro Srebotnikovou. Ta míček využila.

40:30

Krátkou přestřelku teď Sestini Hlaváčková vyšperkovala parádním lobem.

40:40

Barbora Strýcová poslala return až k základní čáře, což vedlo ke slabému úderu Arruabarrenové. Strýcová pak výměnu zakončila.

40:A

Z rakety Lary Arruabarrenové přišel příliš dlouhý forhend. Brejkbol na 5:1.

40:40

Strýcová na straně bojovala s Arruabarrenovou, ale nakonec poslala míček vedle kurtu.

40:A

Další šance na prolomení podání pro české tenistky. Sestini Hlaváčková předvedla precizní forhend po lajně.

5:1 Sestini Hlaváčková/Strýcová získávají gem.

Skvěle. Arruabarrenová chybovala forhendem do sítě a Češky jdou podávat na postup.

15:0

Srebotniková vyslala příliš nízký forhend. Ten skončil v síti.

30:0

Strýcová se odhodlala k přeběhu, ale ten nakonec nebyl potřeba. Znovu totiž soupeřky českých hráček rozvlnily síť.

40:0

Crossová výměna Srebotnikové se Sestini Hlaváčkovou končí vítězným úderem české tenistky. Jsou tady tři mečboly.

6:1 Sestini Hlaváčková/Strýcová získávají gem, set a zápas.

Je hotovo. Hned druhým úderem Srebotniková trefuje aut, čímž do semifinále posílá český pár Andrea Sestini Hlaváčková/Barbora Strýcová.

Dnešní čtvrtfinále čtyřhry žen na French Open je minulostí. Český pár Andrea Sestini Hlaváčková/Barbora Strýcová měl výborný vstup do zápasu a poměrně brzy získal brejk při podání Lary Arruabarrenové. Poté sice přišlo srovnání na 3:3, nicméně další gem už Češky soupeřkám v první sadě nepovolily.

Také do druhého setu české tenistky vstoupily na výbornou, když záhy vedly 2:0. Za stavu 2:1 přišla přestávka zaviněná deštěm, avšak ta český pár ještě více nabudila. Sestini Hlaváčková se Strýcovou totiž soupeřkám následně nedovolily ani jednu hru a po setech 6:3, 6:1 mohly slavit postup do semifinále.