Barbora Strýcová v osmifinále French Open 2018
Hlaváčková/Strýcová
Fed Cup 2017: Česko - Španělsko
Arruabarrenová/Srebotniková

Vítejte u online přenosu ze zápasu tenisové čtyřhry žen v rámci French Open mezi páry Sestini Hlaváčková/Strýcová - Arruabarrena-Vecinová/Srebotniková. Zápas začne ve středu 6. června v 16:00.

Český pár Andrea Sestini Hlaváčková/Barbora Strýcová je na letošním French Open v pozici druhých nasazených. V tomto roce si dvojice vede opravdu na výbornou, když dosud zaznamenala osm výher a jen tři porážky. Navíc se Hlaváčková se Strýcovou v Madridu dostaly do semifinále a od titulu v Římě je dělila pouze jedna výhra.

Fantastickou formu zatím české duo potvrzuje i na Roland Garros. V obou úvodních kolech sice Hlaváčková se Strýcovou ztratily jeden set, ale přesto zápasy dotáhly do vítězného konce. S dvojici Duan/Sasnovičová si pak české tenistky poradily bez ztráty kytičky.

Pro dvojici Lara Arruabarrenová/Katerina Srebotniková je French Open teprve druhým společným turnajem. Dosud se totiž prezentovaly jen na turnaji v Madridu, kde okamžitě podlehly duu Rosolská-Spearsová. Navíc nutno říci, že ani jedna z těchto tenistek nepatří mezi třicítku nejlepších deblistek rankingu WTA.

Jenže v Paříži si španělsko-slovinský pár vede výborně. Hned v prvním kole si poradil s těžkým soupeřem v podání dvojice Mertensová-Schuursová a následné dva zápasy zvládly Arruabarrenová se Srebotnikovou s celkovou ztrátou pouhých 11 gemů.

Námi sledovaný zápas je posunut na 16:30. Před duelem českých tenistek se soupeřkami se totiž hraje zápas Babosová/Mladenovicová - Hozumiová/Ninomijovi a právě tento souboj je teprve na konci prvního setu.

Bohužel se deblový souboj hraný před námi sledovaným zápasem protahuje. První set se rozhodoval až v tiebreaku a to znamená, že české duo se na kurt nedostane dříve než v 17:00. Samozřejmě, pokud nedojde k neočekávanému zranění nebo naopak nezačne pršet.

Až nečekaně hladce ve dvou setech jde do semifinále pár Hozumiová/Ninomijová, který vyřadil první nasazené Babosovou s Mladenovicovou. Za chvíli tedy začne utkání českých tenistek.

ZÁPAS PRÁVĚ ZAČAL.

15:0

Španělsko-slovinský pár vchází do zápasu úspěšně. Strýcová na síti chybovala.

30:0

Také další fiftýn jde za podávajícími hráčkami.

40:0

Znovu aut českých tenistek a vypadá to na čistou hru.

1:0 Arruabarrenová/Srebotniková získávají gem.

Strýcová do kurtu nevrátil a prohoz po lajně od soupeřek. 1:0!

15:0

Na podání je Barbora Strýcová a české tenistky brzy získávají svůj první fiftýn.

15:15

Nyní ale přišla chyba Andrey Hlaváčkové.

15:30

Příliš dlouhý byl forhend podávající Strýcové.

30:30

Teď už to vypadalo lépe. Český pár si pomohl kvalitním podáním a následnou výměnu dotáhl do vítězného konce.