reklama
 
 
14:00 • Wimbledon • 2. kolo
2:0
6:3 6:3
Karolína Plíšková v Eastbourne 2018
Karolína Plíšková
Viktoria Azarenková v prvním kole French Open 2018
Viktoria Azarenková

Hezké odpoledne, vítejte u online přenosu z utkání druhého kola dámské dvouhry z Wimbledonu mezi Karolínou Plíškovou a Viktorií Azarenkovou. Zápas začíná ve 14:00. 

Včerejší den nepřál českým tenistkám, ze hry vypadly hned tři. Markéta Vondroušová, Denisa Allertová a hlavně taky Petra Kvitová. Jedna z favoritek Wimbledonu, která si do hlavního města Velké Británie dovezla fantastickou formu, nestačila překvapivě hned v prvním kole na běloruskou tenistku Aljaksandru Sasnovičovou. Té podlehla ve třech setech, navíc v tom třetím dostala na rozloučenou přibaleného kanára. Dnes jsou ve hře Lucie Šafářová, Barbora Strýcová, Kateřina Siniaková a také momentálně už největší česká naděje na úspěch Karolína Plíšková.

Právě zápasem osmé hráčky světa se dnes budeme zabývat. Bývalá světová jednička se představí na centrálním kurtu a proti ní bude stát žena, která se titulem nejvýše postavené hráčky světa pyšnila dříve také. Viktoria Azarenková, dvojnásobná vítězka Australan Open, se ještě po mateřské dovolené a zdravotních problémech nedostala do své bývalé formy, přesto je i tak velkou hrozbou. A to přesto, že v žebříčku jí patří až 87. místo.

Běloruská tenistka ale nemá za poslední týdny a měsíce moc dobré vzpomínky na české tenistky. Ještě během antukové sezóny totiž v Madridu prohrála právě s Karolínou Plíškovou a na French Open hned v prvním kole nestačila na Kateřinu Siniakovou. Ani po přechodu na trávu si bilanci proti českým hráčkám nevylepšila. Na Mallorce totiž nestačila na Lucii Šafářovou. V první kole si Azarenková poradila s Ruskou Alexandrovou ve dvou setech.

Wimbledon 2018, první den (Viktoria Azarenková) Wimbledon 2018, první den (Viktoria Azarenková) | Foto: Reuters

Česká tenistka v přípravě na Wimbledon zrovna nezářila. V Birminghamu nestačila hned v prvním zápase na Slovensku Magdalenu Rybáríkovou. Chuť si částečně spravila v Eastbourne, kde vyhrála dva zápasy proti Rusce Pavljučenkovové a české kolegyni Báře Strýcové. Jenže skončila na raketě další Bělorusky Sabalekové. V prvním kole se Plíšková trápila s domácí Harriet Dartovou, kterou zlomila až ve třetí sadě. S Azarenkovou spolu hrály zatím pětkrát a česká hráčka vyhrála dvakrát. Na trávě se ještě nepotkaly.

Podle bookmakerů sázkových kanceláří je favoritkou utkání česká tenistka, ale ne tak výraznou, jak by se mohlo zdát. Kurzy na ní spíš stoupají a na běloruskou soupeřku klesají.

Utkání hrané na centrálním kurtu nezačne dříve než v 14:10. Hráčky jsou již na kurtu a rozehrávají se. 

Utkání začíná. Los vyhrála Azarenková a vybrala si příjem. Karolína Plíšková tak odstartuje na servisu. 

0:15

Česká tenistka začíná forhendem do pásky. 

15:15

Azarenková nedokázal přes síť dostat return. 

15:30

Dvojchyba Plíškové. 

30:30

Z levé strany servis píše, další přímý bod. 

40:30

Servis zafungoval i z druhé strany, opět přímý bod. 

1:0 Plíšková získává gem

První podání zvládla česká tenistka udržet. 

0:15

Plíšková se omlouvá po prasátku, které neměla šanci Arazenková doběhnout. 

15:15

Běloruska si dobře rozehrála výměnu a forhendem do protipohybu poté zakončila. 

30:15

Páska si zahrála i na druhé straně, Plíšková sice míč doběhla, ale jen nahrála soupeřce na jednoduchý prohoz. 

30:30

Dva dlouhé forhend k základní čáře od Plíškové donutily Azarenkovou k chybě. 

40:30

Přímý bod také připisuje Běloruska. 

40:40

Po chybě Azarenkové z bekhendu shoda. 

autor: Tomáš Chudý | 4. 7. 2018 13:30

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama