reklama
 
 
14:05 • Wimbledon • Osmifinále
2:1
4:6 7:5 13:11
Karolína Muchová ve třetím kole Wimbledonu 2019
Karolína Muchová
3. kolo Wimbledonu 2019: Karolína Plíšková
Karolína Plíšková

Dobrý den, vítejte u online přenosu z osmifinálového utkání ženské dvouhry ve Wimbledonu mezi Karolínou Muchovou a Karolínou Plíškovou. Zápas začne po 14. hodině. 

Český ženský tenis zažívá skvělý wimbledonský turnaj. Čtyři zástupkyně mezi nejlepším šestnácti hráčkami nemá žádná jiná země. Jenže v takovém počtu hrozí i to, že se krajanky utkají spolu. Tak jako se to přihodí již za pár chvilek na kurtu číslo 2. Proti sobě totiž stanou dvě Karolíny. Zkušenější Karolína Plíšková bude plnit roli favoritky proti jmenovkyni Muchové. Ta zažívá svůj nejlepší grandslam v kariéře a rozhodně nebude chtít skončit na této metě. Velkou formou oplývá ale i vítězka z Eastbourne Plíšková. Jednu výhodu tento český duel ale má. Český tenis bude mít minimálně jednu zástupkyni mezi nejlepšími osmi.

Momentálně bojuje na kurtu i Barbora Strýcová. Ta senzačně otočila druhý set z 2:5 na 7:5 proti Elise Mertensové. I tento duel můžete sledovat v našem online přenosu. 

Dvaadvacetiletá Muchová zažívá skvělý turnaj, navíc při prověrce v Hertogenboschi prohrála hned při svém první zápase. Do Londýna přijela bez výhry na trávě, přesto zvládla v All England Clubu vyhrát už tři duely a neztratila v nich ani set. Na její raketě skončily Kruničová, Brengleová i světová dvacítka Kontaveitová z Estonska. Nyní si brousí zuby na světovou trojku. S tou hrála zatím jen jednou a shodou okolností to bylo také na grandslamovém turnaji. V Melbourne na Australian Open s Plíškovou prohrála 0:2 na sety.

Naopak skvělou přípravu na nejslavnější turnaj měla světová trojka Karolína Plíšková. V Birminghamu sice v druhém kole sice podlehla v tiebreaku třetí sady své sestře Kristýně, v Eastbourne ale naprosto dominovala. Pětkrát vyhrála, neztratila set a jen jednou ztratila v setu víc než tři hry. Během tří kol česká jednička prohrála jediný set a působí hodně sebevědomě. Opřít se dnes chce hlavně o servis, ve Wimbledonu nasázela už 29 es. Muchová zase ví, kde udělal v Melbourne chyby. Podle obou hráček je ale jedno, s kým na turnaji hrajete.

"Na kurtě je jedno, jakou má kdo vlaječku," uvedla dvaadvacetiletá Muchová. "V Česku bude asi ten zápas extrémně sledovaný, lidi u nás jsou na to žhaví. Nebudu řešit, že je na druhé straně Češka," řekla Plíšková, která od loňska vyhrála nad krajankami 10 z 12 zápasů.

České tenistky se dostaly na kurt po světové jedničce Ashleigh Bartyové. Ta senzačně nestačila ve třech setech na Alison Riskeovou. Očekávané čtvrtfinále se Serenou Williamsovou si tak nezahraje. 

Češky už se pár minut rozehrávají na kurtu a každou chvilku utkání začne. 

Utkání začíná, na servisu startuje Muchová. 

0:15

První míč Muchová kazí z forhendu. 

0:30

Plíšková se vydala k síti a Mcuchová nedostala prohoz přes síť. 

0:40

Druhý náběh k síti a napotřetí ukončená výměna od Plíškové. 

15:40

První brejkbol Muchová odvrací vítězným bekhendem po lajně. 

30:40

I další brejkbol odvrácen vítězným míčem po čáře, tentokrát z forhendové strany. 

0:1 Plíšková získává gem

Přeci jen se po chybě Muchové Plíšková dočkala brejku. 

0:15

Muchové teď pomohl dlouhý return pod nohy Plíškové. 

0:30

Plíšková nečistě trefuje bekhend. 

0:40

Muchová se ubránila skvělým slajzem, čímž rozhodila Plíškovou. Také mladší z Češek má na úvod tři brejkboly. 

1:1 Muchová získává gem

Čistá hra na příjmu pro Muchovou, brejk je zpátky. 

15:0

Přímý bod ze servisu Kvitové. 

30:0

Plíšková si přesnými forhendy vypracovala dobrou pozici, ale smeč poslal jen do sítě. 

autor: Tomáš Chudý | 8. 7. 2019 13:50

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama