reklama
 
 
17:00 • US Open • 1. kolo
2:0
7:5 7:5
Petra Kvitová během Wimbledonu 2017
Petra Kvitová
Jelena Jankovičová na Turnaji mistryň 2013
Jelena Jankovičová

Dobré odpoledne, vítejte u online reportáže z US Open. Na posledním grandslamu sezony se hned v pondělí představí Petra Kvitová, která v prvním kole změří síly s Jelenou Jankovičovou. Zápas začne krátce po 17. hodině.

Je to tady. 137. ročník US Open začíná a zahajuje ho právě česká tenistka Petra Kvitová. Její příběh o návratu po zranění ruky, které jí před Vánoci způsobil neznámý útočník asi většina z vás zná. Po téměř hollywoodské story s vyhraným turnajem v Birminghamu teď ale prožívá smutné období, kdy počítá jednu porážku za druhou. Uvidíme, jak se jí povede na americkém grandslamu.

Její soupeřkou bude někdejší světová jednička Jelena Jankovičová. Srbka si podobně jako Kvitová prošla různými zdravotními peripetiemi a její příběh posledních měsíců či let si můžete přečíst v dnešním článku na Aktuálně.cz.

Obě tenistky se ve světové špičce pohybují už řadu let, a tak není divu, že už se tady mnohokrát potkaly. Tenistka z Fulneku momentálně vede vzájemnou bilanci 4:3 na zápasy. Ten poslední před dvěma lety na Wimbledonu vyhrála srbská tenistka 2:1 na zápasy. 

Hlavním tématem posledního letošního grandslamu je minimálně z českého pohledu to, kdo bude po turnaji ženskou světovou jedničkou. Karolína Plíšková sice začíná první kolo v roli nasazené ženy číslo 1, Rumunka Halepová má ale po odečtení bodů z loňského roku téměř 900 bodů náskok.

Pro české fanoušky začne americký turnaj velké čtyřky opravdu zhurta. Vedle Kvitové od 17 hodin rozehraje první zápas také úspěšná kvalifikantka Tereza Martincová proti Francouzce Caroline Garciaové, Kristýna Plíšková zase změří síly s Japonkou Misou Egučiovou.

Zpět k dnešnímu zápasu. Kvitová sice nemá nejlepší výsledky, na severoamerických betonech vyhrála všehovšudy dva zápasy, Jankovičová na tom ale není o moc lépe. Naposledy hrála až na Wimbledonu, kde prohrála v prvním kole. I proto jí nyní patří až 68. místo v žebříčku.

Američané jsou známí tím, že i když je začátek zápasu napsaný na 17:00, je to zákonitě o něco déle, než přijdou obě hráčky na kurt Louise Armstronga, musíme si trochu počkat.

A už jsou tady, následovat bude los a rozcvička.

Utkání začíná. Kvitová podává.

0:15 Hned na úvod parádní return Jankovičové.

15:15

Přímý bod.

15:30

Chyba z forhendu Kvitové, žádný super začátek.

30:30

Naštěstí si pomáhá servisem.

40:30

Jankovičová rozvlnila jen síť.

1:0 Kvitová získala gem.

Česká tenistka nakonec bez problémů uhrála první gem.

15:0

Kvitová byla u forhendu pozdě.

30:0

Znovu jako přes kopírák.

40:0

To vypadá na suverénní hru.

1:1 Jankovičová získává gem.

Srbka čistu hrou srovnává.

autor: Sport | 28. 8. 2017 16:35

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama