reklama
 
 
9:35 • Australian Open • finále
1:2
6:7 6:3 4:6
Simona Halepová na Australian Open 2018
Simona Halepová
Caroline Wozniacká v osmifinále Australian Open
Caroline Wozniacká

Dobré dopoledne, vítejte při sledování online reportáže z utkání finále tenisového turnaje Australian Open v australském Melbourne mezi Rumunkou Simonou Halepovou a Dánkou Caroline Wozniackou. Souboj o první grandslamovou trofej sezóny začne v sobotu 27. ledna v 9:35.

 

Světová jednička Rumunka Simona Halepová hned zkraje sezóny potvrzuje, že je na čele žebříčku právem. Šestadvacetiletá tenistka si na cestě do finále poradila nejprve s Australankou Alavaovou, dále s Bouchardovou z Kanady, s Davisovou z USA a Japonkou Osakaovou. Ve čtvrtfinále pak vyřadila českou jedničku Karolínu Plíškovou a v semifinále další bývalou světovou jedničku Němku Angelique Kerberovou. 
Rumunská tenistka na cestě do finále ztratila všehovšudy dva sety a právě v souboji o první grandslam sezóny bude mírnou favoritkou. Sama navíc na třetí pokus zaútočí na svůj vůbec první grandslamový titul.

To světová dvojka Dánka Caroline Wozniacká měla na cestě do velkého grandslamového finále velmi podobnou cestu. Postupně si poradila s Rumunkou Buzarnescuovou, Fattovou z Chorvatska, Bertensovou z Holandska a Slovenkou Rybárikovou. Ve čtvrtfinále pak přehrála Španělku Suarez-Navarrovou a v souboji o finále překvapení turnaje Mertensovou z Belgie. Sedmadvacetiletá tenistka podobně jako její soupeřka bude na třetí pokus útočit na vítězství na grandslamu a je jasné, že jedna z tenistek tuto sérii dnes utne. Dánka je navíc posílena o podzimní vítězství na Turnaji mistryň.

Vzájemná utkání hovoří pro Dánku, která momentálně vede v pomyslné sérii 4:2 na zápasy, přičemž vyhrála poslední tři vzájemná měření sil. Naposledy zvítězila v již zmíněném finále Turnaje mistryň v Singapuru 2:0 na sety.

Obě tenistky už jsou na rozcvičce ve zcela zaplněné aréně. Po vyhraném losu bude jako první podávat dánská tenistka.

Utkání začíná.

15:0

A Dánka začíná zostra, a to přímým bodem z podání.

30:0

Následně musela Wozniacká už přes druhý servis, avšak Rumunka returnovala jen do sítě.

40:0

Další přesné podání podávající tenistky, ta má hned na úvod tři gemboly.

40:15

Poprvé se tenistky dostaly do výměny, Halepová diktovala tempo hry, sběhla si k pásce a zakončil bekhendem z voleje do kříže.

0:1 Wozniacká

Tentokrát byla agresivnější už Dánka, ta zahrála vítězný úder a Halepová se mimo kurt pro míček natahovala z bekhendové strany marně.

0:15

Souboj tvrdých úderů z bekhendů zakončila lépe Dánka, její soupeřka totiž míček poslal za základní čáru.

0:30

Wozniacká je zatím lepší. Tentokrát si počkala na šanci, její úder z forhendu ještě Halepová vybrala, ale Dánka poté zakončila bekhendem neomylně po lajně.

15:30

Je sníženo, Halepová se při svém voleji na středu kurtu nemýlila.

15:40

Dva brejkboly! Parádní výměna plná krásných úderů pro Dánku, která si vyčekala soupeřku a poté na síti parádně zakončila forhendovým volejem do pravého rohu dvorce.

30:40

První z nich je odvrácen, Wozniacké vůbec nesedl úder ze středu základní čáry a míček poslala do sítě.

0:2 Wozniacká

Brejk je na světě! Wozniacká opět byla agresivnější, Halepová musela riskovat a z forhendu poslala míček do autu!

15:0

Dánská tenistka zatím hraje přesně to, co potřebuje. Opět si Rumunku povodila do bekhendu a z pravé strany zakončila forhendem po lajně.

15:15

Dvojchyba světové dvojky.

15:30

Tentokrát aktivita patřila Rumunce, která si počkala na nepovedený úder Dánky a poté forhendem zamířila do levého rohu dvorce.

autoři: Daniel Kinc, František Typovský | 27. 1. 2018 9:24

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama