reklama
 
 
15:00 • French Open • Finále
2:1
3:6 6:4 6:1
Kde je míč na French Open 2018
Simona Halepová
US Open 2017: Sloane Stephensová
Sloane Stephensová

Dobrý den, vítejte u online přenosu z utkání finále French Open mezi Rumunkou Simonou Halepovou a Američankou Sloane Stephensovou. Duel o druhý grandslamový titul sezóny odstartuje v sobotu od 15:00.

Rumunská tenistka Simona Halepová už v lednu na prvním grandslamu sezóny v Austrálii útočila na turnajové prvenství, nicméně po třísetové bitvě se musela sklonit před Dánkou Wozniackou. Teď však ale Halepová znovu potvrzuje, proč je světovou ženou číslo jedna, a v Paříži hraje ve velké formě, a také ve finále bude favoritkou. Na cestě do něj vyřadila postupně Američanky Riskeovou a Townsendovou, Němku Petkovičovou, Belgičanku Mertensovou, další Němku Kerberovou a v semifinále také Španělku Muguruzaovou. Před finále navíc ztratila pouhé dva sety. Rumunku čeká čtvrté grandslamové finále, na první titul ale zatím čeká.

Američanka Sloane Stephensová má na svém kontě dosud šest vítězství na turnajích WTA, ale hlavně už jeden grandslamový titul z loňského - domácího - US Open. Světová desítka předvádí na Roland Garros pečlivý tenis, který ji zajistil místenku ve finále. Na cestě do něj vyřadila Rusovou z Nizozemska, Polku Frechovou, Italku Giorgiovou, Estonku Kontaveitovou, Kasatkinovou z Ruska a v semifinále krajanku Keysovou. Stephensová zatím na turnaj dosud ztratila jen jeden set.

Obě tenistky se v kariéře utkaly již sedmkrát, a hned pět duelů ovládla Rumunka Halepová. Poslední dva duely loni na tvrdém povrchu ve Washingtonu a v Cincinnati 2:0 na sety.

Obě tenistky už jdou na kurtu zaplněného stadionu a mají za sebou úvodní los. Ten vyhrála Halepová, která zvolila příjem. Následuje rozcvička.

Utkání začíná.

15:0

A začíná chybou Halepové, která od základní čáry poslala míček z bekhendu do autu.

30:0

Další aut z rakety rumunské rodačky, soupeřka zatím těží z jejich chyb.

40:0

Halepová je viditelně nervózní v úvodu, opět poslala míček ze své rakety mimo vyznačený dvorec, a Stephensová mí tři gemboly.

40:15

Následně už ale zvládla přitvrdit, Američance rázem nesedla křižný bekhend a také ona poprvé ztrácí fiftýn.

0:1 zisk gemu Stephensová

Světová desítka získává ve finále úvodní gem na podání, první hru zakončila přesným vítězným úderem z bekhendu do kříže na levou lajnu.

15:0

Tentokrát začíná chybou Sloane Stephnesová, její další bekhend šel do těsného autu.

15:15

Náročnou výměnu posléze americká ranařka zvládla, soupeřka si rozpohybovala a zakončila parádním úderem z forhendu po pravé lajně.

30:15

Znovu byla Američanka aktivnější, útočila, jenže tentokrát její úder směřoval těsně za základní čáru, a Halepová opět vede.

30:30

Se stejnou taktikou ale pokračuje i nadále, a ta se vyplácí. Stephensová znovu útočila a donutila světovou jedničku k chybě. Srovnáno.

40:30

Američance nyní míček vůbec nesedl na raketu, z bekhendu jej v jednoduché pozici moc podebrala a nasměrovala daleko do zámezí.

40:40

Halepová měla vše připraveno k zisku gemu, útočila a Stephensová už byl v úzkých, jenže útok Rumunky po lajně na vítězný míček zastavila páska. Shoda.

A:40

Na další gembol si ale Rumunka pomáhá kvalitním servisem.

1:1 zisk gemu Halepová

Rumunka nasadila k neskutečné ofenzívě, ale dlouho nemohla obranná vrata prorazit, až nakonec Stephensová sama z forhendu mířila jen do sítě.

15:0

Kvalitní podání na úvod třetího gemu z rakety americké rodačky.

autor: Daniel Kinc | 9. 6. 2018 14:47

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama