Djokovič je v Praze. Konec mé vítězné šňůry? Uvidíme, smál se před rozlučkou Štěpánka

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
17. 10. 2018 21:45
Vítěz Wimbledonu a US Open Novak Djokovič dorazil do Prahy, aby si tu zahrál na exhibici Radka Štěpánka.
Radek Štěpánek se vítá s Novakem Djokovičem
Radek Štěpánek se vítá s Novakem Djokovičem | Foto: Milan Kammermayer

Praha - V posuvných dveřích ruzyňského letiště se objevil rozesmátý po boku ženy Jeleny. Srbský tenista Novak Djokovič dorazil večer do Prahy, aby se tu zúčastnil čtvrteční rozlučky s kariérou Radka Štěpánka v O2 areně.

Právě loučící se česká hvězda ho přišla na letiště přivítat a předat květinu manželce. "To už je nějak dlouho, stačí," zavtipkoval hned Srb, když Štěpánek objímal matku jeho dvou dětí příliš dlouho. Pak už byl nachystaný na krátký brífink.

"Moc se těším. Radek si takovou rozlučku zaslouží. Přes dvacet let patřil k nejlepším hráčům na okruhu, po boku s Tomášem Berdychem získal dva daviscupové tituly a vybojoval i olympijskou medaili. Moc si vážím toho, že tu můžu být teď s ním," pochválil Djokovič svého bývalého trenéra.

Do Prahy přiletěl soukromým letadlem, v hlavním městě České republiky si na čtvrteční exhibici zahraje vůbec poprvé.

"Ale byl jsem tu už několikrát navštívit Radka a profesora Pavla Koláře, který mi pomáhal dát dohromady tělo po nějakých zraněních. Má jednu z nejlepších klinik na světě," vysekl další poklonu české kapacitě ve sportovní medicíně.

Se Štěpánkem ho prý pojí spousta zážitků. "I když jsme byli soupeři, trávili jsme spolu hodně času. Trénovali jsme spolu, chodili jsme na večeře, dokonce i do kina," vzpomíná rodák z Bělehradu.

Aktuální světová dvojka také přiznala, že už se těší na vysočanskou O2 arenu. "Viděl jsem první ročník Laver Cupu, moc mě mrzí, že jsem tu nemohl být, vypadalo to fenomenálně. Zítra to konečně zažiju, slyšel jsem, že má přijít opět spousta lidí."

Na otázku, v jakém zdravotním stavu po vítězství na turnaji Masters v Šanghaji na exhibici přijel, si opět neodpustil vtipnou odpověď. "Pořád se cítím líp, než tenhle muž vedle mě," chytil Djokovič Štěpánka za ramena. Ten mu popíchnutí vrátil. "To zase není tak těžké," odpověděl český hráč. 

Prý se ale cítí dobře, ani není moc unaven a těší se, jak na kurtu Praze ukáže něco z toho, co v zápasech proti sobě se Štěpánkem dříve předváděli. "Uvidíme, jestli tady má vítězná šňůra skončí," usmál se.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy