Djokovič je v Praze. Konec mé vítězné šňůry? Uvidíme, smál se před rozlučkou Štěpánka

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
17. 10. 2018 21:45
Vítěz Wimbledonu a US Open Novak Djokovič dorazil do Prahy, aby si tu zahrál na exhibici Radka Štěpánka.
Radek Štěpánek se vítá s Novakem Djokovičem
Radek Štěpánek se vítá s Novakem Djokovičem | Foto: Milan Kammermayer

Praha - V posuvných dveřích ruzyňského letiště se objevil rozesmátý po boku ženy Jeleny. Srbský tenista Novak Djokovič dorazil večer do Prahy, aby se tu zúčastnil čtvrteční rozlučky s kariérou Radka Štěpánka v O2 areně.

Právě loučící se česká hvězda ho přišla na letiště přivítat a předat květinu manželce. "To už je nějak dlouho, stačí," zavtipkoval hned Srb, když Štěpánek objímal matku jeho dvou dětí příliš dlouho. Pak už byl nachystaný na krátký brífink.

"Moc se těším. Radek si takovou rozlučku zaslouží. Přes dvacet let patřil k nejlepším hráčům na okruhu, po boku s Tomášem Berdychem získal dva daviscupové tituly a vybojoval i olympijskou medaili. Moc si vážím toho, že tu můžu být teď s ním," pochválil Djokovič svého bývalého trenéra.

Do Prahy přiletěl soukromým letadlem, v hlavním městě České republiky si na čtvrteční exhibici zahraje vůbec poprvé.

"Ale byl jsem tu už několikrát navštívit Radka a profesora Pavla Koláře, který mi pomáhal dát dohromady tělo po nějakých zraněních. Má jednu z nejlepších klinik na světě," vysekl další poklonu české kapacitě ve sportovní medicíně.

Se Štěpánkem ho prý pojí spousta zážitků. "I když jsme byli soupeři, trávili jsme spolu hodně času. Trénovali jsme spolu, chodili jsme na večeře, dokonce i do kina," vzpomíná rodák z Bělehradu.

Aktuální světová dvojka také přiznala, že už se těší na vysočanskou O2 arenu. "Viděl jsem první ročník Laver Cupu, moc mě mrzí, že jsem tu nemohl být, vypadalo to fenomenálně. Zítra to konečně zažiju, slyšel jsem, že má přijít opět spousta lidí."

Na otázku, v jakém zdravotním stavu po vítězství na turnaji Masters v Šanghaji na exhibici přijel, si opět neodpustil vtipnou odpověď. "Pořád se cítím líp, než tenhle muž vedle mě," chytil Djokovič Štěpánka za ramena. Ten mu popíchnutí vrátil. "To zase není tak těžké," odpověděl český hráč. 

Prý se ale cítí dobře, ani není moc unaven a těší se, jak na kurtu Praze ukáže něco z toho, co v zápasech proti sobě se Štěpánkem dříve předváděli. "Uvidíme, jestli tady má vítězná šňůra skončí," usmál se.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy