Veselý si v Londýně sám vytřel zrak, Kvitová totálně propadla. To je vysvědčení Čechů na Wimbledonu

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
10. 7. 2018 12:31
Projděte si hodnocení českých výkonů na tenisovém Wimbledonu.

Kateřina Siniaková - 2

Kateřina Siniaková ve třetím kole Wimbledonu 2018
Kateřina Siniaková ve třetím kole Wimbledonu 2018 | Foto: ČTK

Další velký wimbledonský příběh. Dvaadvacetiletá česká tenistka dvakrát otočila třetí set ze stavu 1:4, potřetí už se jí to nepovedlo. Proti Giorgiové ale měla mečbol, a nejspíš tak trochu doplatila na přísný verdikt pořadatelů, kteří jí v programu nešetřili a ona tak hrála téměř sedm hodin tenisu v průběhu 27 hodin.

Je třeba ocenit její bojovnost, protože i přes zranění se italské ranařce bránila ze všech sil a nechala na kurtu všechno. Snad jen slovník by na kurtu mohla upravit.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy