Veselý si v Londýně sám vytřel zrak, Kvitová totálně propadla. To je vysvědčení Čechů na Wimbledonu

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
10. 7. 2018 12:31
Projděte si hodnocení českých výkonů na tenisovém Wimbledonu.

Kateřina Siniaková - 2

Kateřina Siniaková ve třetím kole Wimbledonu 2018
Kateřina Siniaková ve třetím kole Wimbledonu 2018 | Foto: ČTK

Další velký wimbledonský příběh. Dvaadvacetiletá česká tenistka dvakrát otočila třetí set ze stavu 1:4, potřetí už se jí to nepovedlo. Proti Giorgiové ale měla mečbol, a nejspíš tak trochu doplatila na přísný verdikt pořadatelů, kteří jí v programu nešetřili a ona tak hrála téměř sedm hodin tenisu v průběhu 27 hodin.

Je třeba ocenit její bojovnost, protože i přes zranění se italské ranařce bránila ze všech sil a nechala na kurtu všechno. Snad jen slovník by na kurtu mohla upravit.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

U Tábora objevili veterináři ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže

Na Táborsku se potvrdilo první ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže. V chovu v obci Dlouhá Lhota bylo asi 30 ptáků, polovina během dvou dnů uhynula. Nákazu do chovu nejspíš zavlekly divoké kachny z blízkého rybníka, řekl v pátek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Veterináři u uhynulé drůbeže potvrdili subtyp choroby H5N8, stejně jako u čtvrtečního případu uhynulých divokých labutí na Písecku.

Zbytek drůbeže v chovu bude utracen, veterináři vytyčí kolem chovu tříkilometrové a desetikilometrové pásmo, kde zavedou mimořádná opatření, například ohledně přepravy drůbeže. Viry ptačí chřipky jsou běžné u volně žijících ptáků a přenášejí se zejména trusem, který kontaminuje vodu nebo krmivo chovaných ptáků. Subtyp H5N8 je nebezpečný pro ptáky, lidem neublíží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy