Tenisté dorazili do Ostravy na daviscupový duel s Izraelem. Jediným cílem je návrat mezi elitu

ČTK ČTK
1. 4. 2018 16:51
Davis Cupový tým dorazil do Ostravy v novém složení bez Berdycha a Štěpánka. Máme nejsilnější možné složení, řekl kapitán Jaroslav Navrátil.
Roman Jebavý a Adam Pavlásek v Davis Cupu proti Nizozemsku
Roman Jebavý a Adam Pavlásek v Davis Cupu proti Nizozemsku | Foto: ČTK

Ostrava - Už bez dlouholetých opor Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka dorazil nově se formující český daviscupový výběr do Ostravy na zápas druhé divize proti Izraeli.

Čeští tenisté budou o první krok k návratu mezi elitu usilovat v pátek a sobotu na antuce zimního stadionu v Porubě.

Tým kapitána Jaroslava Navrátila přijel do Ostravy jako tradičně pendolinem v úplném složení s Jiřím Veselým, Adamem Pavláskem, Václavem Šafránkem, Lukášem Rosolem a Romanem Jebavým.

"Přijeli jsme v nejsilnějším možném složení. Všichni hráči jsou v pořádku a připraveni na týdenní blok. Jediný cíl, který máme, je důstojně se vrátit do první divize. Samozřejmě, že to ale nebude lehké, protože ti mladí hráči tuhle divizi nikdy nezažili," řekl Navrátil novinářům.

Podle něj by měl být českou jedničkou Veselý. "Pak uvidíme, jestli Pavlásek nebo Rosol. Rozhodneme se podle tréninku, protože jsem je na turnajích neviděl, byl jsem s nimi pouze ve spojení," řekl Navrátil s tím, že nejzkušenější člen týmu Rosol je po zdravotních potížích už zcela v pořádku.

"Proto tu je, je stoprocentně připravený. Půl roku nehrál, ale teď dva a půl měsíce trénuje a hraje zápasy. Je to nejzkušenější hráč z nich, který může být velice důležitý," podotkl Navrátil.

Přestože český tým vyráží do nového éry bez Berdycha se Štěpánkem, v jeho silách je podle Navrátila postoupit do Světové skupiny. Prvním krokem je přejít přes Izrael do zářijové baráže.

Čechům by měla sedět antuka, kterou si vybrali. "Kluci na antuce oproti Izraelcům vyrůstali, mohla by to být naše výhoda, mají s tím zkušenosti. Bude to ale těžký boj. Oni mají Selu, který je zkušený z Davis Cupu, i zkušeného Erlicha do deblu. Ale myslím, že na antuce by měla být kvalita na naší straně a věřím, že to dovedeme do vítězného konce," doplnil Navrátil.

Vstupenky na zápas jsou stále v prodeji.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Tyčkař Kudlička je poosmé halovým mistrem republiky

yčkař Jan Kudlička se poosmé stal halovým mistrem republiky. Mezi muži se díky dnešnímu vítězství za 554 centimetrů posunul na druhé místo historických tabulek nejúspěšnějších atletů. Více titulů v hale nasbíral jen bývalý výškař Jaroslav Bába, který jich má jedenáct.

Bronzovému medailistovi z HMS 2014 Kudličkovi na výšce 554 centimetrů odpadl poslední domácí konkurent Matěj Ščerba, který zapsal 533 cm. Staronový šampion, který loni získal na halovém mistrovství republiky stříbro, si pak nechal zvednout stojany na 561, ale při pokusech o nejlepší český výkon sezony neuspěl.

"Letošní halová sezona byla o chloupek lepší než ta loňská, ale byli jsme zvyklí na lepší sezony. Doufám, že ta další, tedy letní, bude lepší. Pocitově převládá optimismus, výkonově ne, 560 mě letos neuspokojilo. Vím, jak vypadaly tréninky, pocitově to bylo o hodně lepší než ty výkony," řekl v rozhovoru na ploše.

Obrovskou radost měl z pátého titulu na 60 metrů překážek někdejší halový mistr Evropy Petr Svoboda, který závodil letos poprvé. Překážky si pětatřicetiletý závodník pražského Olympu při tréninku postavil teprve před šesti dny. "V neděli jsem zkusil techniku, v úterý náběhy, dneska jsem běžel rozběh a pak finále. Tenhle čas mě, doufám, nechá ve středisku a připravit se na olympiádu. A hlavně zůstat zdravý. Jelikož mi halová sezona začala dnes, tak byla úžasná a zároveň optimistická," radoval se z vítězného času 7,66. To je nejlepším český výkon sezony, ale o 22 setin pomalejší než Svobodův český rekord.

Předčasně skončila snaha Jana Veleby o rekordní šestý titul na šedesátce. Kvůli zranění se musel na poslední chvíli odhlásit. "Včera (v pátek) při rozcvičení jsem ucítil lehkou bolest v tříselné oblasti a následné lékařské vyšetření potvrdilo, že je tam svalové zranění, asi i dírka. Na nějaké závodění by to nebylo," uvedl na svazovém facebooku.

Zdeněk Stromšík tak měl ulehčenou cestu ke druhému titulu za sebou. Závodník domácího SSK Vítkovice zvítězil v čase 6,64, čímž vyrovnal vlastní rekord šampionátu z loňského roku.

Potřetí za sebou vyhrála šedesátku Klára Seidlová, která časem 7,27 sekundy zaostala o čtyři setiny za svým českým rekordem. Posedmé se halovou mistryní ČR stala koulařka Markéta Červenková, která si posunula letošní maximum na 16,81 metru.

Vynikající výkon v rozběhu na 400 metrů předvedla Lada Vondrová, která si vylepšila osobní rekord z Czech Indoor Gala o třináct setin na 52,12 a zařadila se na páté místo letošních evropských halových tabulek. V neděli by ji před finále čtvrtky měl čekat ještě rozběh dvoustovky. Finále na 200 metrů případně poběží půl hodiny po své hlavní disciplíně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy