Přemožitelka Kvitové slaví v Cincinnati druhý titul v sezoně. Bertensová zdolala Halepovou

Aktualizováno 20. 8. 2018 0:20
Nizozemská tenistka Kiki Bertensová otočila ve finále turnaje v Cincinnati utkání proti Simoně Halepové a získala celkově šestý titul v kariéře. Bertensová vyhrála 2:6, 7:6 a 6:2.
Kiki Bertensová získala v Cincinnati druhý titul v sezoně.
Kiki Bertensová získala v Cincinnati druhý titul v sezoně. | Foto: Reuters

Cincinnati - Nizozemská tenistka Kiki Bertensová otočila finálový duel turnaje kategorie Masters v Cincinnati a porazila světovou jedničku Rumunku Simonu Halepovou 2:6, 7:6 a 6:2. Na okruhu WTA získala letos druhý a celkově šestý titul v kariéře.

Halepová se finálového triumfu v Cincinnati nedočkala ani při třetí finálové účasti. Loni v závěrečném duelu podlehla Španělce Garbiňe Muguruzaové a v roce 2015 domácí Sereně Williamsové. Semifinálová přemožitelka Petry Kvitové Bertensová naopak odvrátila hrozbu druhé finálové porážky za sebou a přidala druhý letošní titul po dubnové výhře v Charlestonu.

Favorizovaná Halepová dnes zvládla pohodlně první set, ve kterém nepustila soupeřku ani k jednomu brejkbolu. Ve druhé sadě však už suverénní nebyla a prohrála ji v tie-breaku. V rozhodujícím setu přišla Rumunka o podání třikrát ze čtyř případů a prohrála jednoznačně 2:6.