Plíšková si před Turnajem mistryň věří: Nebála bych se ani Sereny. Vím, že můžu porazit všechny

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
17. 10. 2016 15:42
Prožila životní sezonu, tedy hlavně její druhou polovinu. Česká tenistka Karolína Plíšková si zajistila start na letošním Turnaji mistryň, který startuje už v neděli. Rodačka z Loun zažije na prestižním podniku v Singapuru premiéru, a i když zatím pořádně neví, do čeho jde, má dost herního sebevědomí. Novinářům na tiskové konferenci přiznala, že si po finálové účasti na US Open věří.
Karolína Plíšková.
Karolína Plíšková. | Foto: Reuters

Co od premiérové účasti na Turnaji mistryň očekáváte?

Nečekám nic. Úspěch pro mě byl se tam vůbec dostat. Nějaký cíl mám, ale uvidíme, budu tam poprvé, bude to velká zkušenost. Sejde se osm nejlepších, kromě Sereny tam budou top 10 hráčky, takže to bude těžké. Vím, že můžu porazit všechny, když budu hrát dobře. Uvidíme, jak to půjde.

Takže se hlavně soustředíte na postup ze skupiny?

Ano. Tak to má ale asi každá hráčka. Je to takový základ. Nevím, jakou budu mít skupinu. Budu se taky muset poprat s tím pro mě neznámým systémem, že i po jedné prohře se pořád hraje o postup. To jsem ještě nikdy nezažila. Postoupit ze skupiny je tedy zatím jediný cíl.

Určitě si ale nezahrajete proti Sereně Williamsové, je to úleva?

Serena by mi zrovna nevadila, když jsem ji naposledy porazila. Díky ní se tam možná posune Kontaová nebo někdo podobný, o to ještě holky bojují, ale jak to dopadne, je mi vcelku jedno.

Účast jste si zajistila v Asii, takže jste pak mohla další turnaje odhlásit a odpočinout si, pomohlo vám to?

Určitě to je výhoda. Musela bych hrát v Linci, v Moskvě. To by pak byl hodně náročný program. I kvůli přesunu do Singapuru, cesta tam je dlouhá. Určitě mi pomohlo, že jsem potrénovala. Po Americe na to nebyl moc prostor.

To byl důvod, proč jste na asijské tour vyhrála dohromady jen tři zápasy?

Bylo to všechno dohromady. Neměla jsem natrénováno, sice jsem odehrála hodně zápasů, ale nějaký ten trénink mi chyběl. Měla jsem krátkou dobu na odpočinek a přípravu, takže jsem hned šla na první zápas a moc mi to nesedlo. I tak jsem ale něco uhrála a dostala jsem se na Turnaj mistryň.

Do Singapuru bere celý zájezd

Máte to tedy stejně jako ostatní hráčky, že už v závěru sezony melete z posledního?

Sezona je dlouhá, ale teď musím zase mít chuť do tenisu. Před Turnajem mistryň by to bylo špatný, kdyby se mi nechtělo. Myslím, že jsem si to vybrala v Asii, kde jsem byla unavenější, zřejmě i psychicky. Ale pak už to budou jen nějaké dva týdny tenisu, to musím nějak kousnout. 

Vás ale čeká v Singapuru dvojnásobná dávka, protože hrajete i debl, zvládnete to?

Debl začíná až ve čtvrtek, což je pro mě výhoda. Můžu od neděle odehrát skupinu singlu, aniž bych hrála dva zápasy denně. A hraje se normálně pavouk, tudíž to může být i jen jedno utkání, navíc jsem z velkých turnajů zvyklá hrát singl a debl. I ta účast ve čtyřhře je pro mě úspěch, přeci jen jsme na začátku roku s Julií (Görgesovou) nečekali, že by se nám to povedlo.

Berete do Singapuru kromě trenéra ještě někoho?

Jede nás víc, bude to takový zájezd (smích). Beru mamku, přítele a kondičního kouče. Vždycky, když kolem mě bylo víc lidí, tak jsem hrála líp, funguje to. I když netvrdím, že to je tím, ale je to největší turnaj, co jsem kdy hrála, tak chci, aby tam ti mí nejbližší byli.

Stihla jste zaregistrovat, že jste nominovaná na nejlepší tenistku roku?

To jsem zachytila a myslím, že nemám vůbec šanci to vyhrát. Ani na to nemám právo. Jsou tam holky, co vyhrály grandslam. Nejvíc by si to asi zasloužila Kerberová.

 

Právě se děje

Další zprávy