Ču Lin
0
2
6

Dobrý den, vítejte u online přenosu, ve kterém budeme především sledovat první zápas Karolíny Plíškové na letošním Wimbledonu. Duel s Číňankou Ču Lin by měl začít v pondělí kolem 14:30.

Po očku ale budeme sledovat také duely Markéty Vondroušové a Karolíny Muchové, které budou hrát ve stejný čas. První vyzve Madison Brengleová, druhá se utká s Aleksandrou Kruničovou.

133. ročník Wimbledonu už rozehrála lucky loserka Marie Bouzková, která nastoupila proti Němce Moně Barthelové, 96. hráčce světa. Zatím si jdou hráčky po svých, stav je 2:2 v prvním setu.

Zápas Karolíny Plíškové, který budeme odpoledne sledovat míček po míčku, začne až po úvodní bitvě mezi Švýcarem Stanem Wawrinkou a Belgičanem Rubenem Bemelmansem. Do té doby máme čas se rozhlédnout po dalších dvorcích.

Skvělá zpráva z kurtu číslo devět. Marie Bouzková získala proti Barthelové první brejk, vede 3:2 a podává!

Podívejte se, jak Britové sází na dnešní úvodní kolo travnatého grandslamu. Nejvíce peněz utopili v duelu obhájce trofeje Novaka Djokoviče, pátý nejsázenější zápas je ten Karolíny Plíškové proti Číňance Ču Lin.

Bouzková hraje proti daleko zkušenější Němce skvělý tenis. Dobře se hýbe po základní čáře a vrací soupeřce dlouhé údery pod nohy. Barthelová pak snadno chybuje. Češka vede už 5:3.

Paráda. Bouzková získává první set za 33 minut poměrem 6:3.

Londýnská tráva má pro některé hráče zřejmě magickou sílu. Takový loňský finalista Kevin Anderson se letos dost trápí. Po zranění lokte vyhrál na trávě zatím jediný zápas. Ale do Wimbledonu vstoupil skvěle a má první set nad Francouzem Herbertem. Vyhrál ho 6:3.

První set má za sebou i Stan Wawrinka, vyhrál ho nad Belgičanem 6:3.

Stan Wawrinka na Wimbledonu 2019
Stan Wawrinka na Wimbledonu 2019 | Foto: Reuters

Úvod druhého setu se povedl Barthelové o moc lépe než ten první, zvedla úroveň hry a vede nad Bouzkovou 2:1 s brejkem.

Na velké senzace to v první rundě zápasů zatím nevypadá. Favoritky většinou vedou. První set už má na kontě Ukrajinka Elina Svitolinová nebo Američanka Madison Keysová. Skvěle se rozjel i vítěz turnaje v Queens Clubu Feliciano Lopez. Vede 6:4 a 3:0 nad Američanem Marcosem Gironem.

Marie Bouzková snížila na 2:3, ale pořád je o brejk zpátky ve druhém setu.

Redaktor Aktuálně.cz Aleš Vávra z místa hlásí, že počasí v Londýně vypadá skvěle, žádné vedro, teploty lehce přes dvacet stupňů a v předpovědích zatím žádný déšť. Chtělo by se říct ideální tenisové počasí.

Wimbledon 2019
Wimbledon 2019 | Foto: Reuters

Výborně! Česká tenistka vzala momentum zápasu do vlastních rukou, opět se dostala do delších výměn, ve kterých dnes kraluje a srovnala na 3:3.

Dokonalý obrat ve druhé sadě. Bouzková ovládla i důležitý sedmý gem a je dvě hry od postupu.

Případnou další soupeřkou Bouzkové by v dalším kole mohla být Řekyně Maria Sakkariová, který vede nad 7:6 a 4:1 nad Američankou Bernardou Peraovou.

Česká jízda pokračuje. Marie Bouzková jde za stavu 5:3 ve druhé sadě podávat na postup do druhého kola.

5:3 a 30:0 pro Bouzkovou. Němka kupí chybu za chybou.

40:0

Tři mečboly pro českou tenistku.

Hotovo. Vítězná premiéra pro českou tenistku. V Paříži brečela, teď brečí také, ale dojetím. Jako lucky loserka postupuje dál!

Zatímco se čeští fanoušci radují z první výhry, blíží se utkání Karolíny Plíškové. Stan Wawrinka totiž Belgičana Bemelmanse vůbec nešetří, vyhrál i druhý set, tentokrát 6:2.

Brzy budou hrát i další dvě mladičké Češky Karolína Muchová a Markéta Vondroušová, které se v případě výhry utkají ve druhém kole spolu. Ta první naskočí na dvorec číslo sedm po skončení duelu obrovitého Američana Opelky proti Němci Stebemu. Hraje se koncovka druhého setu, ve kterém stejně jako v prvním vede Američan. Vondroušová nastoupí na patnáctku, až se Srb Janko Tipsarevič popere s Japoncem Nišiokou. Tipsarevič vyhrál první sadu, druhá je vyrovnaná.

Ve druhém kole už jsou některá známá jména. Američanka Madison Keysová, Ukrajinka Elina Svitolinová, která se jinak topila ve velké krizi, či další Američanka Sofia Keninová.

Madison Keysová na Wimbledonu 2019
Madison Keysová na Wimbledonu 2019 | Foto: Reuters

Potvrzeno. Druhé kolo pozná souboj Marušek, Bouzková vyzve Řekyni Sakkariovou.

Karolína Plíšková už se může někde v útrobách stadionu protahovat. Wawrinka jde podávat na vítězství.

Za necelou hodinu a půl má Švýcar pondělní šichtu za sebou. Karolína Plíšková může na plac.

Hráčky už nastupují na kurt, pojďme si tedy něco o tomto prvním vzájemném duelu říct.

Číňanka je až 101. hráčkou na okruhu, Češka je tak nespornou favoritkou. Vždyť také minulý týden suverénně ovládla turnaj v Eastbourne, neztratila tam ani set.

Zdá se, že Karolína si věří, vyhrála los a zvolila si servis. Žádná vyčkávaná.

1:0 Plíšková získala gem.

Číňance se vůbec nepovedl volej a na úvod si připsala Plíšková čistou hru.

0:15

Plíšková začala i na returnu ve velkém stylu.

0:30

Zatím to vypadá, že si Češka přivezla formu s Eastbourne.

15:30

První fiftýn pro Číňanku.

15:40

Dva brejkboly pro Češku.

2:0 Plíšková získala gem.

Plíšková je v laufu. Či Lin neví co hrát. Češka má první brejk.

3:0 Plíšková získala gem.

Zatím je to jednoznačná záležitost. Plíšková vede 3:0.

15:0

Kratšího returnu soupeřky Číňanka využila.

15:15

Plíšková lítala po kurtu ze strany na stranu a byl z toho fiftýn.

30:15

Podobný případ, ale tentokrát se Češka neubránila.

40:15

Eso

3:1 Ču Lin získala gem.

Čínská hráčka snižuje na 1:3. Hodně se opřela o servis.

0:15

To Plíškové servis si vzal přestávku.

0:30

A hned je to znát. Plíšková se dostává do problémů.

0:40

Opatrná hra se Plíškové nevyplatila. Tři brejkboly pro Číňanku.

3:2 Ču Lin získala gem.

Plíšková se nechala ukolébat, povolila a Číňanka získává ztracený servis čistou hrou.

0:15

Že by uštědřená facka Plíškovou probrala?

0:30

Teď byla aktivnější hráčkou a získala zaslouženě fiftýn.

40:A

Brejkbol pro Plíškovou po vítězném returnu.

4:2 Plíšková získala gem.

Lajnu trefila i Plíšková a získává znovu brejk.

15:0

Rodačka z Loun trefila parádní servis.

15:15

Druhý už byl horší.

15:30

Čínská hráčka dostává Plíškovou pod tlak hned z returnu.

30:30

Turnajová trojka trefila dlouhý balón a Ču Lin to zaskočilo.

5:2 Plíšková získala gem.

Česká tenistka potvrdila ukořistěný brejk a je gem od zisku sady.

0:15

Hodně suverénní halfvolej ze strany Plíškové.

0:30

Ču Lin další forhend vyhodila z kurtu.

15:30

Číňanka soupeřku pořádně prohnala.

15:40

Čopy Plíškové přinášejí ovoce. Dva setboly pro Češku.

6:2 Plíšková získala gem.

Česká tenistka za 27 minut získala první set. I když to vypadalo na komplikace, Plíšková zase nahodila motory a potvrdila dominanci v úvodní sadě.

Eso.

Češka si v prvním gemu nebrala servítky.

Do turnaje už vstoupila i Karolína Muchová. Úvodní gem zvládla, teď bojuje o brejk v gemu Aleksandy Kruničové..

40:30

Čínská hráčka poslala míček do odkryté části dovoce. Pomohlo podání.

1:1 Ču Lin získala gem.

Máme srovnáno. Čínská hráčka nepřipustila komplikace.

0:15

Po skvělém returnu pálí Plíšková mimo.

15:15

Plíšková ale vytáhla dobrý servis.

30:15

Češka skvěle zahrála do protipohybu soupeřky.

40:15

Dva gemboly pro českou tenistku.

2:1 Plíšková získala gem.

Plíšková dostala dárek v podobě laciné chyby soupeřky.

Ču Lin na Wimbledonu 2019 (1. kolo)
Ču Lin na Wimbledonu 2019 (1. kolo) | Foto: Reuters
15:0

Plíšková se opřela do returnu a pořádně ho přepálila.

30:0

Plíšková hrála jen do sítě.

40:0

Přímý bod.

2:2 Ču Lin získala gem.

Čínská tenistka čistou hrou srovnává na 2:2.

15:0

Málo vídaná věc. Plíšková si přišla na sítě pro vítězný volej.

3:2 Plíšková získala gem.

To byl fofr. Plíšková hlavně díky servisu bleskově vyhrála gem.

0:15

Plíšková se pěkně opřela do returnu.

15:15

Další return už nebyl přesný. Měla ho příliš na těle.

30:15

Ou. Hrozivá chyba. Nalitý míč na forhend opřela Češka jen do pásky.

40:15

A rázem má Číňanka dva gemboly.

3:3 Plíšková získala gem.

Druhá sada je o poznání vyrovnanější než ta první. Opět srovnáno.

0:15

Dvojchyba.

0:30

Tentokrát Plíšková na síti úspěšná nebyla.

15:30

Přímý bod.

30:30

Znovu.

40:30

To je servis, panečku. Jen díky tomu Češka otočila vývoj gemu.

40:40

Jenže Ču Lin skvělým forhendem posílá gem na shodu.

A:40

Eso.

4:3 Plíšková získala gem.

Češka pumpuje pravačkou, dostala se ze složité situace a je dva gemy od postupu.

15:0

Přímý bod.

30:0

Ču Lin hrála forhendový volej do odkrytého dvorce.

40:0

Další skvělý servis.

4:4 Ču Lin získala gem.

Čínská tenistka se s tím nepárala, koncovku druhé sady srovnala na 4:4 čistou hrou.

5:4 Plíšková získala gem.

Česká tenistka oplatila soupeřce stejnou mincí, tedy čistou hrou. Ču Lin bude odvracet konec zápasu.

15:0

Nevynucená chyba Plíškové z forhendu.

30:0

A znovu. Teď Češka riskuje a nevychází jí to.

15:15

Číňanka hezky nafintila bekhend, ze kterého na poslední chvíli zahrála kraťas.

15:30

Plíšková pod tlakem jen do autu.

15:40

Chyb Plíškové začíná přibývat. Ču Lin má dva brejkboly.

30:40

Ostrá chyba rozhodčího na lajně. Sudí na umpiru rozhodnutí opravila, míček Karolíny byl dobrý.

5:6 Ču Lin získala gem.

Číňanka se raduje, brejkla Plíškovou a půjde podávat na zisk sady.