Nadvláda trvá. Kvitová vévodí sezoně, z bitvy Češek může vzejít nová královna

av av
27. 2. 2019 12:13
Češky budou hrát po porážce s Rumunskem po jedenácti letech baráž Fed Cupu. To ale neznamená, že jejich nadvláda končí. V žebříčcích WTA i v pořadí letošní sezony se to českými vlajkami jen hemží.
Petr Pála a Kateřina Siniaková po duelu s Rumunskem ve Fed Cupu 2019
Petr Pála a Kateřina Siniaková po duelu s Rumunskem ve Fed Cupu 2019 | Foto: Reuters

Nadvláda trvá

Časy, kdy měl český ženský tenis v elitní stovce devět zástupkyň, jsou v tuto chvíli pryč. Momentálně si malá země ze středu Evropy musí vystačit se šesti hráčkami v top 100, nicméně její letitá nadvláda v ženské tenisové kategorii rozhodně nemůže být považována za ukončenou.

A to ani poté, co Češky doma v prvním kole Fed Cupu padly s Rumunskem a poprvé po jedenácti letech musí do baráže. Jasné důkazy nabízí pohled do aktuálních žebříčků.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Fotbalisté Bayernu budou mít nižší plat až do konce sezony

Fotbalisté Bayernu Mnichov budou i po restartu německé bundesligy pobírat menší plat. Hvězdy mistrovského týmu, jenž míří za obhajobou titulu, se s vedením klubu dohodly na snížené mzdě do konce sezony.

"Potěšilo nás, že mužstvo má pro současnou situaci plné pochopení," řekl deníku Bild prezident Bayernu Herbert Hainer. Konkrétní údaje neuvedl. Za duben, kdy se bundesliga kvůli koronavirové pandemii nehrála, měli hráči plat nižší o 20 procent.

Zatím není jasné ani to, kdy pro Bayern tato sezona skončí. Bundesliga by měla být uzavřena 27. června, pokud by se mnichovský tým dostal do finále Německého poháru, hrál by ho 4. července. Finále Ligy mistrů, v níž je bavorský velkoklub teprve v osmifinálové fázi, se bude hrát nejspíš až na konci srpna, až skončí všechny národní ligové soutěže.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchový vod

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchových vod. Průtoky v potocích jsou velmi nízké a kyslíkový deficit může ohrozit vodní ekosystém. Zákaz odběru povrchových vod platí už také na Chomutovsku. Lidé nesmějí brát vodu na zalévání zahrad, hřišť a trávníků či na napouštění bazénů a mytí aut z Maršovského potoka, Bouřlivce a Štrbického potoka. Zákaz platí do 31. října. Za nedodržení vyhlášky hrozí pokuta v případě fyzické osoby do 50 tisíc korun a v případě podnikatelů do 100 tisíc korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy