Nadvláda trvá. Kvitová vévodí sezoně, z bitvy Češek může vzejít nová královna

av av
27. 2. 2019 12:13
Češky budou hrát po porážce s Rumunskem po jedenácti letech baráž Fed Cupu. To ale neznamená, že jejich nadvláda končí. V žebříčcích WTA i v pořadí letošní sezony se to českými vlajkami jen hemží.
Petr Pála a Kateřina Siniaková po duelu s Rumunskem ve Fed Cupu 2019
Petr Pála a Kateřina Siniaková po duelu s Rumunskem ve Fed Cupu 2019 | Foto: Reuters

Nadvláda trvá

Časy, kdy měl český ženský tenis v elitní stovce devět zástupkyň, jsou v tuto chvíli pryč. Momentálně si malá země ze středu Evropy musí vystačit se šesti hráčkami v top 100, nicméně její letitá nadvláda v ženské tenisové kategorii rozhodně nemůže být považována za ukončenou.

A to ani poté, co Češky doma v prvním kole Fed Cupu padly s Rumunskem a poprvé po jedenácti letech musí do baráže. Jasné důkazy nabízí pohled do aktuálních žebříčků.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy