Jednička na správném místě. Mladenovicová spolu s Babosovou vyhrála v Paříži debl

9. 6. 2019 13:17
Francouzská tenistka Kristina Mladenovicová korunovala na French Open posun do čela světového deblového žebříčku ziskem titulu.
Tímea Babosová a Kristina Mladenovicová ve finále čtyřhry na French Open 2019
Tímea Babosová a Kristina Mladenovicová ve finále čtyřhry na French Open 2019 | Foto: Reuters

V roce 2014 si Babosová s Mladenovicovou zahrály ve finále Wimbledonu. O rok později vyhrály tři turnaje a zúčastnily se Turnaje mistryň, pak se ale jejich cesty rozdělily. Po loňské obnovené spolupráci slavily premiérový grandslamový úspěch na Australian Open.

Mladenovicová získala deblový titul na některém z turnajů velké čtyřky celkově potřetí. Na Roland Garros vyhrála už v roce 2016, tehdy ve dvojici s krajankou Caroline Garciaovou. Za letošní úspěch si druhý nasazený pár na Roland Garros rozdělí prémii 580.000 eur.

Místo světové jedničky si šestadvacetiletá Mladenovicová zajistila už postupem do finále a z čela pořadí WTA v pondělí po 33 týdnech sesadí Kateřinu Siniakovou. Před českou tenistku, která v Paříži neobhájila s Barborou Krejčíkovou loňský titul, se dostane i Babosová. Maďarka už deblový žebříček v minulé sezoně celkem 13 týdnů vedla.

Tenisový grandslamový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 42,7 milionu eur):

Ženy:

Čtyřhra - finále:

Babosová, Mladenovicová (2-Maď./Fr.) - Čeng Saj-saj, Tuan Jing-jing (Čína) 6:2, 6:3.