Jsem ráda, že vůbec chodím, říká Kvitová. V Madridu vystrašila fanoušky a nenašla sílu slavit

Aleš Vávra Aleš Vávra
14. 5. 2018 6:12
Petra Kvitová za svou utěšenou jízdu turnajem v Madridu zaplatila fyzickým i emočním vyčerpáním. Navíc je zraněná.
Petra Kvitová během extrémně náročného finále v Madridu.
Petra Kvitová během extrémně náročného finále v Madridu. | Foto: Reuters

Madrid - Jedenáct zápasů během dvanácti dnů. A všechny vítězné. Česká tenistka Petra Kvitová exceluje.

Poté, co ovládla dva turnaje v řadě, ovšem nezbytně potřebuje nabrat nové síly. Na kurt se tak vrátí až za čtrnáct dní v Paříži, v prvním kole grandslamového French Open, na kterém bude z logiky věci platit za jednu z největších favoritek.

"Tělo nutně potřebuje pár dní volna," vysvětlila Kvitová českým novinářům, proč se odhlásila z poslední velké generálky před Roland Garros, z tradičního podniku v Římě.

Už během epické, bez šesti minut tříhodinové finálové bitvy s Nizozemkou Kiki Bertensovou bylo zřejmé, že česká tenistka trpí. "Zkolabuju," vystrašila české fanoušky během rozhovoru s koučem Jiřím Vaňkem na začátku třetí sady.

To se nakonec nestalo. Kvitová se zázračně vzpamatovala a zlomila odpor výtečně hrající soupeřky. "Sáhla jsem si na dno," přiznala.

Z posledních sil dokonala antukovou jízdu, která jí vynesla třetí a čtvrtý letošní titul, stejně jako postup na osmé místo světového žebříčku. Po zápase ani neměla sílu na plnohodnotnou radost.

"Únava je strašně velká. Jak fyzická, tak emoční. Ta fyzická převládá, protože jsem ráda, že chodím," uvedla hráčka, jež madridský turnaj ovládla už potřetí v kariéře. Žádná velká regenerace se nekonala ani noc po finále.

"Nemohla jsem usnout, jak jsem byla fyzicky vyčerpaná. Ulehla jsem hodně pozdě a stejně jsem toho moc nenaspala," svěřila se Kvitová.

Žádné oslavy nepřipadaly v úvahu. Češka si prožila komorní soukromou euforii. "Byla to hlavně úleva, že už je konec. A takový hrozně hezký vnitřní pocit, že jsem to dokázala. Ten je nade vše," přiblížila tenisová šampionka.

Kvitová překvapila skvělou fyzickou připravenosti. "Strašně si cením toho, jak jsem tu porci zápasů zvládla. Ty hráčky, které jsem v Madridu potkala, byly všechny kvalitní a každá z nich mi dělala nějakou potíž," prohlásila.

Šťastná byla už z toho, když po emotivním pražském triumfu zvládla vstup do dalšího turnaje. A jak! V prvním madridském kole rozstřílela nepříjemnou Ukrajinku Lesju Curenkovou 6:1, 6:2.

"První kolo je vždy ošemetné a já ho potřebovala zvládnout, abych sehrála nějaké zápasy. To se povedlo. Pak už jsem šla zápas od zápasu. Na titul jsem rozhodně nemyslela, nejde moc koukat dopředu, to nikdy není dobré," vysvětlila Kvitová svůj přístup.

Dramatický vzrůst pozornosti a zájmu o její fantastické výkony ji nechal chladným. "Moc nechodím na internet, média jdou teď trochu mimo mě, takže ani netuším, jak se to komentovalo," řekla světová osmička.

Římské dobrodružství držitelky čtyřiadvaceti trofejí z turnajů WTA nezhatilo jen vyčerpání, ale i zranění, se kterým Kvitová v Madridu bojovala. V posledních dvou utkáních hrála se zatejpovaným stehnem.

"Během turnaje jsem si namohla sval na pravé noze. Hrála jsem pod prášky, ale nějak se to zvládlo," usmála se Kvitová s vidinou vysněného a hlavně zaslouženého odpočinku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Čtyřicetiletá série Dukly skončila. Primátorky vyhrála osma Slavie Praha

Vítězem 108. ročníku Primátorek jsou veslaři Slavie Praha. Druhá skončila na Vltavě se ztrátou tří sekund osma společenství Slavie s Přerovem a třetí dojela posádka pražského ČVK s Mělníkem, jež měla manko dalších tří vteřin.

Po změně pravidel se dnes konal první ročník po omezení startu veslařů takzvaných resortních sportovních center včetně Dukly. V hlavním závodě tak formálně skončila více než čtyřicetiletá vítězná série Dukly, v nejrychlejší posádce však sedělo hned šest veslařů, kteří jsou v současnosti členy armádního klubu.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Schodek letošního státního rozpočtu bude kolem 400 miliard Kč, řekla Schillerová

Schodek státního rozpočtu za celý letošní rok bude zřejmě kolem 400 miliard Kč, řekla v neděli v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Deficit by tak byl vyšší než vloni, ale menší proti plánu. Původně plánovaný letošní schodek činil 500 miliard Kč. Na příští rok ministerstvo financí (MF) navrhuje schodek 376,6 miliardy Kč.

Podle Schillerové od května postupně tempo růstu schodku klesá, podle jejího odhadu by tak konečný deficit měl být kolem 400 miliard Kč. "Roli ale ještě sehrají především investice," dodala ministryně.

Deficit státního rozpočtu tak bude zřejmě vyšší než vloni. Tehdy stát hospodařil podle nedávno schváleného závěrečného účtu se schodkem 367,4 miliardy korun. Sněmovna původně schválila schodek 40 miliard, ale postupně ho kvůli dopadům pandemie zvýšila až na 500 miliard korun.

Letošní schodek rozpočtu by se podle předpokladů ministryně měl ve zbývající části roku zvýšit asi o 100 miliard Kč, ke konci srpna podle údajů MF činil 298,1 miliardy korun. Šlo o nejhorší srpnový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci srpna byl schodek 230,3 miliardy korun miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy