Příznaky totálního vyčerpání i vítězný úsměv. Kvitová na hranici možností vydřela druhý titul v řadě

Petra Kvitová.
Tenistka Petra Kvitová vyhrála potřetí v kariéře antukový turnaj v Madridu.
Na triumfy z let 2011 a 2015 navázala díky sobotní finálové výhře nad Nizozemkou Kiki Bertensovou 7:6, 4:6, 6:3.
Svou jedenáctou výhru v řadě ale získala až po nervydrásající a fyzicky náročné bitvě.
Ve třetím setu dokonce trenéru Vaňkovi přiznávala obavy, že nejspíš na kurtu zkolabuje.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
12. 5. 2018 22:07
Prohlédněte si nejlepší snímky z finále dvouhry žen na turnaji v Madridu, v němž Petra Kvitová¨přehrála Kiki Bertensovou 7:6, 4:6, 6:3.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Vesmírný teleskop Jamese Webba dnes dosáhl své konečné pozice zhruba 1,5 milionů kilometrů od Země

Na twitteru to napsal americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Dosud největší a nejvýkonnější zařízení svého druhu do kosmu vynesla raketa na konci loňského prosince, fungovat začne asi za čtyři měsíce.

Teleskop se na svou pozici dostal pomocí trysek při operaci, která trvala zhruba pět minut. Inženýři ze zemského střediska v americkém Baltimoru je aktivovali ve 20:00 SEČ, napsala agentura AFP.

Sedmitunové zařízení bude pozorovat vesmír z takzvaného druhého Lagrangeova bodu (L2), kde se vyvažují gravitační síly Země a Slunce. Díky tomu může teleskop udržovat stabilní pozici a zároveň je dostatečně daleko od Slunce na to, aby dokázal zachytit velice slabé infračervené záření, které dorazí na jeho zrcadla z prvních hvězd a galaxií, jež vznikaly před 13,5 miliardami let.

První pozorování se od zařízení, které je nyní od Země zhruba čtyřikrát dál než Měsíc, očekávají letos v červnu. Předcházet jim bude nastavení zrcadel a ochlazení detektorů infračerveného záření.

Další zprávy