Je těžké si najít přátele, nemáme žádný skutečný život, stýská si Kvitová

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
24. 9. 2020 7:01
Většinu času jen cestujete po turnajích, hrajete zápasy nebo trénujete. Na normální život nezbývá čas. Česká tenistka Petra Kvitová otevřeně promluvila o tom, jaké to je, být špičkovou hráčkou.
Petra Kvitová.
Petra Kvitová. | Foto: Reuters

Ženy v jejím věku už jsou často vdané, minimálně plánují rodinu a budují rodinná hnízda. Třicetiletá Kvitová ale svou největší lásku, tenis, ještě nechce opustit, a tak dál doma přebaluje tašku s věcmi a korzuje po světových letištích a hotelích. 

"Pokud bych neměla motivaci být nejlepší, tak nebudu hrát. Ale je pravda, že skutečný život nemáme, jsme pořád někde na cestě, trénujeme a hrajeme," posteskla si v rozhovoru pro BBC Kvitová.

V sezoně, kdy je česká tenistka zdravá a světem zrovna neobráží koronavirus, takže může svobodně cestovat po všech turnajích, odehraje přes 60 zápasů a zúčastní se kolem 20 akcí. Moc volného času tedy nezbývá.

"Je těžké si najít přátele, a tím myslím opravdové přátele. Stěží si najdete čas i na rodinu," uvedla tenistka z Fulneku. 

V momentě, kdy jste dvojnásobnou wimbledonskou šampionkou, jednou z nejlepších českých tenistek a globální hvězdou, je navazování nových kontaktů složitější.

Však také hned několik jejích vztahů bylo hodně medializovaných. Loni v jednom z rozhovorů přiznala, že je single, bez partnera. Nejspíš zčásti i proto, že mužům od přepadení v jejím bytě v prosinci 2016 nevěří.

"Není to s námi hráči jednoduché, bojujeme s vlastními nervy. Vyrovnáváme se s tlakem veřejnosti, být známou osobností není snadné. Na druhou stranu, když jste špičkový tenista, tak to k tomu patří," přiznala.

A zároveň dodala, že asi na každého tenistu občas samota a absence volného času někdy dolehnou. "Občas je to složité a část mě touží po tom, být normálním člověkem," prohlásila.

To ale neznamená, že by si na svůj styl života nějak stěžovala. "Tenis miluju a pořád ho chci hrát a vyhrávat velké turnaje. Zbožňuju, když můžu být na kurtu, hrát zápas, tam jsem sama sebou," vysvětlila.

Nyní bude mít další možnost. Po účasti v osmifinále US Open si zahraje na kurtech v areálu Rolanda Garrose, kde je od 27. září na programu pařížský antukový grandslam. 

 

Právě se děje

před 25 minutami

Do Česka může přijet pomoci s pandemií až 300 zdravotníků z USA a EU

Do Česka bude moci přijet na pomoc s epidemií nového koronaviru až 300 vojenských zdravotníků z členských států Severoatlantické aliance a Evropské unie. Možnost jejich až 90denního pobytu ve čtvrtek schválil Senát hlasy 47 ze 48 přítomných členů. Případné působení zahraničních vojáků v České republice podléhá podle ústavních pravidel souhlasu obou parlamentních komor. Dolní komora návrh schválila v úterý.

"V současné době nelze zcela konkrétně specifikovat podobu této pomoci, jelikož se bude odvíjet od možností a nabídky spojeneckých zemí a aktuální potřeby ČR," stojí ve vládních podkladech pro zákonodárce.

Působení armádních lékařů a zdravotníků zatím nabídly po české žádosti Spojené státy. Skupiny Národních gard Texasu a Nebrasky mají mít celkem 28 členů. "Předpokládá se, že by se jednalo celkem o čtyři týmy po zhruba sedmi členech, které by vedl lékař. Americké týmy již mají zkušenost se zvládáním pandemie z USA a měly by vlastní vybavení," uvedla vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy