Je těžké si najít přátele, nemáme žádný skutečný život, stýská si Kvitová

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
24. 9. 2020 7:01
Většinu času jen cestujete po turnajích, hrajete zápasy nebo trénujete. Na normální život nezbývá čas. Česká tenistka Petra Kvitová otevřeně promluvila o tom, jaké to je, být špičkovou hráčkou.
Petra Kvitová.
Petra Kvitová. | Foto: Reuters

Ženy v jejím věku už jsou často vdané, minimálně plánují rodinu a budují rodinná hnízda. Třicetiletá Kvitová ale svou největší lásku, tenis, ještě nechce opustit, a tak dál doma přebaluje tašku s věcmi a korzuje po světových letištích a hotelích. 

"Pokud bych neměla motivaci být nejlepší, tak nebudu hrát. Ale je pravda, že skutečný život nemáme, jsme pořád někde na cestě, trénujeme a hrajeme," posteskla si v rozhovoru pro BBC Kvitová.

V sezoně, kdy je česká tenistka zdravá a světem zrovna neobráží koronavirus, takže může svobodně cestovat po všech turnajích, odehraje přes 60 zápasů a zúčastní se kolem 20 akcí. Moc volného času tedy nezbývá.

"Je těžké si najít přátele, a tím myslím opravdové přátele. Stěží si najdete čas i na rodinu," uvedla tenistka z Fulneku. 

V momentě, kdy jste dvojnásobnou wimbledonskou šampionkou, jednou z nejlepších českých tenistek a globální hvězdou, je navazování nových kontaktů složitější.

Však také hned několik jejích vztahů bylo hodně medializovaných. Loni v jednom z rozhovorů přiznala, že je single, bez partnera. Nejspíš zčásti i proto, že mužům od přepadení v jejím bytě v prosinci 2016 nevěří.

"Není to s námi hráči jednoduché, bojujeme s vlastními nervy. Vyrovnáváme se s tlakem veřejnosti, být známou osobností není snadné. Na druhou stranu, když jste špičkový tenista, tak to k tomu patří," přiznala.

A zároveň dodala, že asi na každého tenistu občas samota a absence volného času někdy dolehnou. "Občas je to složité a část mě touží po tom, být normálním člověkem," prohlásila.

To ale neznamená, že by si na svůj styl života nějak stěžovala. "Tenis miluju a pořád ho chci hrát a vyhrávat velké turnaje. Zbožňuju, když můžu být na kurtu, hrát zápas, tam jsem sama sebou," vysvětlila.

Nyní bude mít další možnost. Po účasti v osmifinále US Open si zahraje na kurtech v areálu Rolanda Garrose, kde je od 27. září na programu pařížský antukový grandslam. 

 

Právě se děje

před 1 minutou

Předsedové ODS, KDU-ČSL a TOP 09 podepsali koaliční smlouvu uskupení Spolu. Chtějí silnou, vzdělanou a na Západ patřící republiku

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bezpečnostní dotazník na dostavbu Dukovan měli dostat i Číňané, řekl Zeman

Bezpečnostní dotazník kvůli stavbě nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany měla dostat i čínská firma, domnívá se prezident Miloš Zeman. Čím více firem se tendru zúčastní, tím nižší podle něj bude konečná cena. Rozdíl může být řádově desítky miliard korun. Řekl to v rozhovoru pro server Blesk.cz.

Zeman odmítl varovaní českých bezpečnostních služeb před zařazením čínských a ruských firem do tendru na stavbu nového jaderného bloku. Naznačil, že za jejich zprávami může být i konkurenční boj některých firem, které se o zakázku budou ucházet.

"Jenom ekonomický analfabet neví, že čím nižší počet uchazečů, tím je zákonitě vyšší cena," řekl Zeman. "Takže když na základě blouznění zpravodajských služeb vyřadíte některé uchazeče, dokonce dva z pěti, tak tím zákonitě vzroste cena těch zbývajících tří, kteří budou ve slabším konkurenčním prostředí," poznamenal. Cenový rozdíl podle něj může být v řádu desítek miliard korun.

Z vyjádření ministerstva průmyslu a obchodu v březnu vyplynulo, že Česko v tendru neosloví čínského zájemce, společnost CGN. Zůstat by tak měli čtyři uchazeči - francouzská EdF, jihokorejská KNHP, kanadsko-americký Westinghouse a ruský Rosatom. Účast Rosatomu kritizuje opozice i někteří bezpečnostní experti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy