Milujete tenis? Pak je musíte milovat. Strýcová s parťačkou baví fanoušky a dominují

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
21. 9. 2020 6:14
Na kurtu jsou v podstatě neporazitelné, vyhrají, na co přijdou, a ještě stihnou všelijakými vtípky bavit fanoušky. Řeč je o české tenistce Barboře Strýcové a její deblové parťačce z Tchaj-wanu Sie Šu-wej. V neděli v Říme vyhrály už čtvrtý letošní titul.
Sie Šu-wej a Barbora Strýcová.
Sie Šu-wej a Barbora Strýcová. | Foto: Reuters

Pět měsíců se prakticky nehrál, tenisový kolotoč se kvůli pandemii koronaviru zastavil, přesto má česko-tchajwanská dvojice neuvěřitelnou bilanci 21 výher a jen jediné porážky. Prohrály pouze finále na Australian Open. V Brisbane, v Dubaji, v Dauhá a nyní v Římě na ně žádný pár nevyzrál.

"Ta šňůra je neskutečná, pro mě je o to neuvěřitelnější, že jsme tak konzistentní ve výkonech. Vždyť jsme se pět měsíců pořádně neviděly a hned jsme naskočily do stejné formy, v jaké jsme končily," je překvapená plzeňská rodačka.

Úspěšná deblová dvojice raději vynechala US Open a soustředila veškeré síly na antuku. "V deblu, kde pokrýváte menší kurt, je těžké chytit rytmus hned od prvního zápasu, ale nám se to povedlo," pochvaluje si Strýcová.

Pomáhá i fakt, že si rozumí i mimo kurt, obě jsou velké showmanky, což dokázaly také v Římě. Sociálními sítěmi obletělo video, na kterém Tchajwanka zuřivě zdraví úplně prázdné tribuny. "Pokud ji nemilujete, jste vůbec tenisový fanoušek?" napsala k videu česká hráčka.

Stejnou otázku by mohli fanoušci dostat po nedělním finále, kdy obě hráčky excelovaly a Strýcová například předvedla fenomenální bekhendovou smeč. "Ještě teď to cítím v zádech," okomentovala to na Twitteru.

"Je úžasné zase Báru vidět. Od loňského roku, kdy spolu hrajeme, jsme odvedly kus práce. Jsem s ní vždycky tak nějak v klidu a pohodě," složila parťačce poklonu Šu-wej.

O favoritkách pro blížící se Roland Garros je tedy jasno. Strýcová si navíc rozšířila osobní statistiky v kolonce "deblové tituly" už na číslo 31.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Microsoft představil novou verzi svého operačního systému Windows

Americká softwarová společnost Microsoft ve čtvrtek oficiálně představila novou verzi svého operačního systému Windows. Na virtuální prezentaci potvrdila, že nová verze ponese označení Windows 11. Podle agentury Reuters by se měla objevit na trhu koncem letošního roku.

Nejnovější verze Windows přináší řadu změn, a to mimo jiné v designu a ovládacích prvcích. Tlačítko Start a ikony aplikací jsou ve Windows 11 nově umístěny ve střední části spodního panelu, nová verze rovněž začala používat zaoblené rohy.

Windows jsou nejrozšířenějším operačním systémem pro osobní počítače na světě. Nynější verzi Windows 10 uvedla firma na trh v roce 2015. Vývojář Microsoftu Jerry Nixon tehdy tvrdil, že půjde o poslední verzi tohoto operačního systému.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Nedávný masakr v Burkině Faso spáchaly děti ve věku 12 a 15 let

Většina ozbrojenců, kteří na začátku června v Burkině Faso zabili přes 130 lidí, byly děti ve věku od 12 do 15 let. Oznámila to s odvoláním na OSN a místní vládu agentura Reuters.

Skupina ozbrojenců v noci na 5. června zaútočila ve vesnici Solhan na hranici s Nigerem, postřílela civilisty a vypálila domy. Šlo v Burkině Faso o dosud největší akci radikálů hlásících se k teroristickým organizacím Islámský stát a Al-Káida.

Vládní mluvčí Ousseni Tamboura řekl, že většina útočníků byly děti, na což rychle reagovala OSN. Dětský fond OSN UNICEF ve svém prohlášení uvedl, že "s rozhodností odsuzuje verbování dětí a dospívajících do nevládních ozbrojených skupin". "Je to závažné porušení jejich základních práv," uvádí se v prohlášení.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nové sankce EU proti Bělorusku zakazují dovoz i přepravu ropných produktů pocházejících z této země, dovoz potaše nebo udělování půjček.

Další zprávy