Milujete tenis? Pak je musíte milovat. Strýcová s parťačkou baví fanoušky a dominují

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
21. 9. 2020 6:14
Na kurtu jsou v podstatě neporazitelné, vyhrají, na co přijdou, a ještě stihnou všelijakými vtípky bavit fanoušky. Řeč je o české tenistce Barboře Strýcové a její deblové parťačce z Tchaj-wanu Sie Šu-wej. V neděli v Říme vyhrály už čtvrtý letošní titul.
Sie Šu-wej a Barbora Strýcová.
Sie Šu-wej a Barbora Strýcová. | Foto: Reuters

Pět měsíců se prakticky nehrál, tenisový kolotoč se kvůli pandemii koronaviru zastavil, přesto má česko-tchajwanská dvojice neuvěřitelnou bilanci 21 výher a jen jediné porážky. Prohrály pouze finále na Australian Open. V Brisbane, v Dubaji, v Dauhá a nyní v Římě na ně žádný pár nevyzrál.

"Ta šňůra je neskutečná, pro mě je o to neuvěřitelnější, že jsme tak konzistentní ve výkonech. Vždyť jsme se pět měsíců pořádně neviděly a hned jsme naskočily do stejné formy, v jaké jsme končily," je překvapená plzeňská rodačka.

Úspěšná deblová dvojice raději vynechala US Open a soustředila veškeré síly na antuku. "V deblu, kde pokrýváte menší kurt, je těžké chytit rytmus hned od prvního zápasu, ale nám se to povedlo," pochvaluje si Strýcová.

Pomáhá i fakt, že si rozumí i mimo kurt, obě jsou velké showmanky, což dokázaly také v Římě. Sociálními sítěmi obletělo video, na kterém Tchajwanka zuřivě zdraví úplně prázdné tribuny. "Pokud ji nemilujete, jste vůbec tenisový fanoušek?" napsala k videu česká hráčka.

Stejnou otázku by mohli fanoušci dostat po nedělním finále, kdy obě hráčky excelovaly a Strýcová například předvedla fenomenální bekhendovou smeč. "Ještě teď to cítím v zádech," okomentovala to na Twitteru.

"Je úžasné zase Báru vidět. Od loňského roku, kdy spolu hrajeme, jsme odvedly kus práce. Jsem s ní vždycky tak nějak v klidu a pohodě," složila parťačce poklonu Šu-wej.

O favoritkách pro blížící se Roland Garros je tedy jasno. Strýcová si navíc rozšířila osobní statistiky v kolonce "deblové tituly" už na číslo 31.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy