Hodně antuky a pomalý kurt. To asi dělají kvůli Nadalovi, rýpla si v Paříži Plíšková

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
27. 5. 2019 8:20
V Paříži už hraje devátým rokem za sebou a na neustálé změny v areálu Rolanda Garrose už si zvykla. Letos Karolínu Plíškovou nerozházel ani nový centrální kurt, česká tenistka prolétla hladce do druhého kola. Antuka tu prý ale snad ještě zpomalila.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: Reuters

Paříž (od našeho zvláštního zpravodaje) - Sotva se v neděli rodačka z Loun stihla rozkoukat, už s Američankou Madison Brengleovou prohrávala 0:2. 

"Byla jsem trošku nervózní. Ne, že bych se servisu soupeřky nějak bála. Věděla jsem, že když se uklidním a zkoncentruju, bude šancí hodně. A bylo. I když jsem si nějaké podání prohrála a mohlo to být lepší. Doufám, že už to mám za sebou a takhle špatně už nezačnu," přeje si Plíšková.

Pak se ale rozjela a zastavila se až po výhře 6:2 a 6:3. Trápit ji tak nemusely ani změny, které na největším dvorci Phillipa Chatriera v posledním roce proběhly.

"Přijde mi trochu větší, ale jinak žádná změna. Měla jsem kliku, že jsem se tam v sobotu dostala na trénink. Centr mi totiž přijde dost pomalý, asi to dělají kvůli Nadalovi. Oproti ostatním kurtům je tam hodně antuky," rýpla si česká tenistka.

"Výměna je kvůli tomu o jeden dva míčky delší. Ne že by se to nedalo zabít, ale je to znát. Ani na servisu není tolik vítězných míčů. Taky mi přišla pomalá, dva kurty byly vždycky pomalejší, co si pamatuju, ale teď je to fakt hodně," dodává.

Musela si rychle zvyknout na úplně jiné podmínky, než panovaly před týdnem v Římě, odkud si odvezla třináctý titul kariéry.

"Tam se hraje s dunlopy, to jsou rychlejší míče než ty zdejší. I počasí bylo trošku lepší, tady byla zima. Jsem tu čtyři dny a zatím mi všechno přijde pomalé. Moc to neletí," krčí rameny.

Teď je hlavně šťastná, že zákeřný virus, který její tělo trápil zkraje antukové sezony, zřejmě zamířil pryč. I když úplně vyhráno není.

"Je to pořád stejný. Ale ne špatný. Takhle kdyby to vydrželo, můžu hrát, na kurtu mě to v ničem neomezuje. Ruce pořád cítím, ale to může trvat ještě dlouho. Asi v těle ještě něco je, ale bylo mi řečeno, že to odejde samo," vysvětluje Plíšková. 

S trenérkou Conchitou Martínezovou se snaží zapracovávat novinky do své hry. Například kraťasy, které se jí stále nedaří dostat pod kůži.

"Teď tam byly asi dva, což je pro mě momentálně maximum v zápase. Asi si na to během hry nevzpomenu a chci si to uhrát tím, že do toho půjdu," říká.

Proti Brengleové měla v této disciplíně padesátiprocentní úspěšnost, jednou výměnu vyhrála, podruhé prohrála.

"Mám to v sobě zatím blbě nastavený, nehraju ho často. Kdybych ho zkazila, budu si vyčítat, proč jsem ten balon radši nezabila. Je to každopádně dobrá změna, nemusím jich hrát deset za zápas," uznává.

V Paříži si letos zarezervovala dům v blízkosti tenisového areálu a nemůže si to vynachválit. 

"Pěšky jsem ještě nebyla, ale tým pěšky chodí. Já jezdím autem. Je to super,nějakých pět minut odtud. Domek je starý, ale máme spoustu místa, každý má svůj pokoj. Máme i zahradu, takže jsem dopoledne cvičila na zahradě venku," libuje si Plíšková.

V dalším kole na ni číhá Slovenka Kristína Kučová, která překvapivě vyřadila zkušenou Rusku Světlanu Kuzněcovovou.

"Hrála jsem proti Kučové naposledy před čtyřmi lety. Vždycky byla bojovná, hraje docela rychle odzadu, i když je celkem malá. Tolik neservíruje. Bude to hodně o mně. Když si to pohlídám, mělo by to být v pohodě," myslí si Češka.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Kvůli závadě na troleji nevyjelo v Praze ráno několik vlaků

Železniční dopravu v hlavním městě a okolí dnes nad ránem komplikovala porucha troleje na pražském odstavném nádraží. Několik osobních vlaků muselo být odřeknutu v části nebo v celé trase, uvedla na Twitteru společnosti Ropid, která organizuje MHD v Praze a okolí.

Kvůli poruše trakčního vedení na odstavném nádraží musely České dráhy zrušit ranní osobní vlak z Prahy do Ústí nad Labem. Odřeknut musel být i jeden pár osobních vlaků mezi Nymburkem a Kolínem a spoj mezi Prahou-Uhříněvsí a Benešovem, vyplývá z údajů na webu drah

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

V Číně na nový vir zemřelo už 25 lidí. Podle vlády se počet nakažených vyšplhal na 830 případů

Už 25 obětí evidují čínské úřady v souvislosti s šířením nového typu koronaviru, který se na konci loňského roku objevil v 11milionovém městě Wu-chan. Počet prokázaných případů se zároveň k 23. lednu v Číně vyšplhal na 830, oznámila vláda podle světových zpravodajských agentur. Předtím média psala o 18 mrtvých a více než 630 nakažených.

Čínské ministerstvo zdravotnictví v rámci nového hlášení mimo jiné potvrdilo čtvrteční zprávu o prvním úmrtí způsobeném koronavirem mimo centrální provincii Chu-pej. Jde o případ 80letého pacienta, který zemřel v provincii Che-pej po návratu z dvouměsíčního pobytu ve Wu-chanu.

Z 830 potvrzených případů je 177 považováno za vážné, zatímco 34 "uzdravených" lidí už údajně mohlo opustit nemocniční lůžka. Podle agentury AFP dále čínská vláda informovala, že úřady prověřují 1072 pacientů, u nichž panuje podezření na nakažení záhadným virem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy