Ať sklapne. Rumunka prosila o trest pro vlastního trenéra, teď chce vyřadit Kvitovou

Sport Sport
9. 2. 2021 16:02
Nehrály proti sobě už bezmála pět let, přesto si obě na vzájemné střety moc dobře pamatují. Bylo jich dohromady sedm, z toho dva na grandslamových turnajích. Na nejprestižnějších scénách Petra Kvitová Rumunku Soranu Cirsteaovou dvakrát rozdrtila.
Sorana Cirsteaová.
Sorana Cirsteaová. | Foto: Reuters

První kolo Wimbledonu v roce 2010, rok před první jízdou Kvitové až k vítěznému talíři. 6:2, 6:2. První kolo Wimbledonu o šest let později. 6:0, 6:4.

Třicetiletá česká šampionka potká stejně starou Cirsteaovou od té doby vůbec poprvé a přes dvě jasné grandslamové výhry z její strany žádné podcenění nehrozí.

"Se Soranou je to vždycky výzva," řekla před druhým kolem Australian Open devátá nasazená hráčka.

Kvitová moc dobře ví, že s 68. tenistkou současného světového žebříčku umí prohrát. Stalo se jí to hned ve dvou případech. V roce 2010 v Kodani a o tři roky později v Torontu.

"Už jsme spolu párkrát hrály a hraje opravdu agresivně, podobně jako já. Nikdo neví, jak se ten zápas bude vyvíjet. Bude pro mě důležité hrát každý míč, protože se to může zvrhnout na jakoukoliv stranu. Bude to opravdu těžké, protože umí hrát fakt dobře. Na to musím být připravena," uvažovala předloňská finalistka na tiskové konferenci.

Maximem Cirsteaové na úvodním grandslamu sezony je osmifinále z roku 2017. Momentálně ale Rumunka disponuje slušnou formou.

V prosinci ovládla turnaj v Dubaji, když na cestě za titulem vyřadila dvě české tenistky - Barboru Krejčíkovou a Kateřinu Siniakovou. A v Melbourne po povinné karanténě dokázala v přípravě porazit ve dvou setech světovou dvanáctku Belindu Bencicovou ze Švýcarska.

Ve čtvrtfinále pak padla s Američankou Ann Liovou, když uhrála jen čtyři hry a svět obletělo její podivné chování. Cirsteaová totiž během zápasu podlehla frustraci a pustila se nevídaně do vlastního trenéra.

V přestávce mezi gemy začala na kouče z lavičky ve své mateřštině vyzývat, aby na ni přestal z hlediště chrlit rady. Když to nepomohlo, obrátila se na umpirovou rozhodčí Marijanu Veljovičovou.

"Můžete mu dát varování, prosím? V jednom kuse na mě mluví. Desetkrát jsem mu řekla, ať zmlkne, ale on pořád mluví," žádala otrávená Rumunka.

Ani když jí rozhodčí vysvětlila, že varování pro trenéra v důsledku znamená varování pro ni samotnou, nenechala se Cirsteaová odradit. "Já vím, ale já jen chci, aby už konečně sklapnul. Už to nemůžu snést," dodala nakvašeně. Veljovičová vše ustála s grácií a netypické žádosti nevyhověla.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se ve středu vydá na svou první zahraniční cestu na Slovensko

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) se příští středu 28. dubna, týden po svém jmenování do vlády, vydá na svou první zahraniční cestu. Jak bývá u nejvyšších českých ústavních činitelů po rozpadu společné federace nepsanou tradicí, povede na Slovensko. Kulhánek to večer oznámil na twitteru po dnešním telefonátu se svým polským protějškem Zbigniewem Rauem.

Polskému ministrovi zahraničí poděkoval za slova podpory, které Rau vyjádřil České republice. "Pozval mě do Polska, kam se moc rád vydám. Na první zahraniční cestu pojedu ve středu na Slovensko a pak i do Maďarska. Spolupráce ve V4 je priorita," uvedl šéf české diplomacie.

Další zprávy