Serenin výprask v odvážném modelu, oheň v očích Kvitové. Tak začalo Australian Open

Podívejte se na fotografie z úvodního dne tenisového Australian Open.
Pták a hmyz. Momentka z prvního dne. Fanoušci tenisu se konečně dočkali. V Melbourne po dlouhých přípravách a povinné dvoutýdenní karanténě hráčů začalo Australian Open.
Petra Kvitová je ve druhém kole. Nasazená devítka musela proti belgické sokyni Greet Minnenové zažehnout svůj vnitřní oheň. A její pohled na fotografii hovoří jasně: povedlo se.
Němec Alexander Zverev prohrál hned svůj první set na turnaji, v tie-breaku s Američanem Marcosem Gironem. A tekly mu nervy.
Japonská favoritka Naomi Ósakaová, vítězka turnaje před dvěma lety, začala suverénní výhrou. Na dvorci strávila pouhých 68 minut.
Foto: Reuters
av av
Aktualizováno 8. 2. 2021 11:39
Alexander Zverev hned na úvod rozmlátil raketu, Petra Kvitová typicky zabojovala a dostala se z krize, Serena Williamsová zaujala herním úborem a brzké loučení zažily dvě slavné osobnosti světového tenisu: Francouz Gael Monfils a Němka Angelique Kerberová. Podívejte se ve fotografiích, jak probíhá úvodní den dlouho očekávaného grandslamového Australian Open.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy