Wimbledon • 1. kolo • 18:45

Petra Kvitová - Andrea Hlaváčková

Petra Kvitová
2:0
Přenos skončil
Andrea Hlaváčková

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze zápasu 1. kola dvouhry na Wimbledonu mezi Petrou Kvitovou a Andreou HlaváčkovouZápas se bude hrát v pondělí na kurtu číslo 3 jako čtvrtý v pořadí zhruba v 18:45 SELČ.

Fed Cup 2013: Česko - Austrálie
Fed Cup 2013: Česko - Austrálie | Foto: David Procházka

Pokud se podíváme na pondělní výsledky dvouher 1. kola, jde jednoznačně o český den. Dál postoupili jak Tomáš Berdych, tak Radek Štěpánek, Lucie Šafářová a Barbora Záhlavová-Strýcová. A to jsou ještě ve hře úspěšní kvalifikanti Jan Hernych a Tereza Smitková.

Tomáš Berdych v prvním kole Wimbledonu 2014
Tomáš Berdych v prvním kole Wimbledonu 2014 | Foto: Reuters

Turnajová šestka Berdych musela zápas s Rumunem Victorem Haneskem otáčet a nakonec zvítězila až po téměř třech hodinách hry v poměru 6:7, 6:1, 6:4 a 6:3, když si vypracovala hned 25 brejkbolů, z nichž však jen pět proměnila. Zápas jsme v online reportáži sledovali ZDE.

Druhý český daviscupový hrdina Radek Štěpánek si snadno po setech 6:2, 6:4 a 6:4 poradil s Uruguajcem Pablem Cuevasem.

Turnajová třiadvacítka Šafářová pak ve dvou tie-breacích porazila Němku Julii Görgesovou.

Záhlavová-Strýcová, finalistka nedávného travnatého turnaje v Briminghamu, zvládla postoupit mnohem rychleji, když za sedmdesát minut smetla z kurtu úspěšnou kvalifikantku Allu Kudrjavcevovou z Ruska po setech 6:2 a 6:2.

Victor Hanescu v prvním kole Wimbledonu 2014
Victor Hanescu v prvním kole Wimbledonu 2014 | Foto: Reuters

Na kurtu číslo 3 skončil zápas mezi Španěly Davidem Ferrerem a Pablem Carrenem Bustou, Kvitová s Hlaváčkovou by se tak měli na kurtu objevit v 18:40 SELČ.

Zápas světové šestky Kvitové s až 117. hráčkou světa Hlaváčkovou má jasnou favoritku. Někdejší světová dvojka se totiž od roku 2010 dostala vždy minimálně do čtvrtfinále, v roce 2010 postoupila až do semifinále a o rok později turnaj vyhrála. Zato Hlaváčková se ve wimbledonské dvouhře dostala nejdál do 2. kola.

Petra Kvitová v zápase s Kirsten Flipkensovou na Wimbledonu 2013
Petra Kvitová v zápase s Kirsten Flipkensovou na Wimbledonu 2013 | Foto: Reuters

Čtyřiadvacetiletá Kvitová se v probíhající sezóně dvakrát probojovala do semifinále. Poprvé to bylo v Sydney, poté na Masters v Madridu. Na Australian Open pak vypadla v prvním kole, na French Open ve třetím. O téměř čtyři roky starší Hlaváčková se dostala do semifinále letos v Pattaya City. Na Australian Open ani na French Open pak nepřešla přes kvalifikaci.

Andrea Hlaváčková na Wimbledonu
Andrea Hlaváčková na Wimbledonu | Foto: Reuters

Obě tenistky se spolu utkaly jen jednou, v roce 2007 v Praze zvítězila ve dvou setech Kvitová. 

Obě české tenistky přicházejí na kurt. Zápas začne zhruba v 18:45.

0:0

Zápas začíná, na podání jde Kvitová.

0:15 Kvitová začala nevynucenou chybou z forhendu.

15:15 Vzápětí se jí však velmi dobře povedl forhendový prohoz po lajně.

30:15 Vzápětí si Kvitová pomáhá přímým bodem z podání.

40:15 A následně přidává další.

1:0

A dalším přímým bodem Kvitová uzavírá prvním gem zápasu.

0:15 Return Kvitové končí daleko za základní čarou.

30:0 Hlaváčková si nyní pomohla servisem a poté míč zabila forhendovým halfvolejem do volné části kurtu.

40:0 Vzápětí Andrea skórovala forhendem po lajně.

1:1

A Hlaváčková uzavírá gem bodem z podání, a tím čistoou hrou.

15:0 Kvitová vstupuje do další hry bodem z podání.

30:0 A i nyní returnuje Andrea za základní čáru.

Právě se děje

Další zprávy