Petra Kvitová - Sara Erraniová

Petra Kvitová
2:1
Sara Erraniová

Dobrý den, vítejte u online reportáže z finále turnaje v Dubaji mezi Petrou Kvitovou a Italkou Sarou Erraniovou. Zápas začne po 16:00 SEČ.

Tenis, Dubaj: Petra Kvitová
Tenis, Dubaj: Petra Kvitová | Foto: Reuters

Světová osmička Kvitová prochází turnajem jako nůž máslem. Proti Slovence Daniele Hantuchové, Srbce Aně Ivanovičové, Polce Agnieszce Radwaňské a Dánce Caroline Wozniacké neztratila ani set.

Italka Erraniová svedla na úvod turnaje třísetovou bitvu s Němkou Julií Goergesovou, stejně jako ve čtvrtfinále s Ruskou Naďou Petrovovou. V semifinále pak porazila krajanku a deblovou partnerku Robertu Vinciovou.

Obě tenistky, které se v úvodu dubna potkají v rámci semifinále Fed Cupu, vstupují na kurt. Hrát se začne zhruba v 16:10 SEČ.

0:40 A Petra Kvitová má hned na úvod zápasu tři možnosti na brejk.

1:0

Kvitová hned první brejkbol využila a bere soupeřce podání čistou hrou.

2:0

Kvitová brejk potvrzuje, vstup do zápasu vyšel české tenistce na jedničku. Od stavu 40:0 sice udělala Kvitová dvě nevynucené chyby, pak si ale pomohla servisem.

15:40 Kvitová má k dispozici další dvě možnosti na brejk.

3:0

Ano. Petra opět hned první brejkbol využila, k čemuž jí pomohla dvojchyba Erraniové, a i podruhé v zápase sebrala soupeřce servis.

40:40 Italka bojuje o návrat do zápasu, srovnává na shodu. Nahrála jí ale sama Petra, která poslala smeč na síti do autu.

4:0

Kvitová znovu brejk potvrzuje, když jí pomohly dvě chyby soupeřky.

40:40 Petra zřejmě nechce Erraniové povolit ani jednu hru. Italka sice vedla 40:15, Kvitová však srovnala na shodu.

40:40 Je tu další shoda, nejprve Petra poslala forhendový úder do autu, pak udělala nevynucenou chybu Erraniová.

40:40 Při podání Kvitové je tu opět shoda. Petra sice vedla 40:15, jenže pak udělala dvojchybu a poté si Italka pomohla přechodem na síť.

40:A Erraniová si vybojovala svůj první brejkbol v zápase.

4:2

A ten hned využívá. Erraniová si tak bere jedno ztracené podání zpět.

15:40 Kvitová má hned dvě šance na re-brejk.

5:2

Kvitová hned první brejkbol využívá a získala ztracené podání zpět. Po pauze tak bude podávat na zisk prvního setu.

40:15 Kvitová má dva setboly.

40:40 Erraniová však konec setu odmítá a dvěma fiftýny v řadě srovnává na shodu.

A:40 Je tu však třetí setbol pro Petru.

40:40 I třetí možnost na ukončení setu však Erraniová odmítá.

A:40 Vzápětí však přichází čtvrtý setbol pro Kvitovou.

A tentokrát se to Petře přece jen podařilo a po 37 minutách vyhrává první set v poměru 6:2.

Petra Kvitová ve třetím kole turnaje v Dubaji
Petra Kvitová ve třetím kole turnaje v Dubaji | Foto: Reuters
0:0

Začíná druhý set, na podání jej zahájí opět Erraniová.

15:40 Kvitová vstupuje do druhého setu stejně tak, jako do toho prvního. Má hned dvě šance na brejk.

40:40 Erraniová však oba brejkboly soupeřky odvrací.

40:A Kvitová poslala forhend přesně na lajnu a má k dispozici další brejkbol.

1:0

Tentokrát Petra brejkbol využívá a stejně jako v úvodním setu i na úvod toho druhého bere soupeřce servis.

15:40 Hned vzápětí má však dvě šance na brejk i Erraniová.

1:1

První brejkbol sice Petra odvrátila, druhý však už ne, a Erranová si tak bere ztracené podání okamžitě zpět.

Finalistka letošního French Open Italka Sara Erraniová se raduje poté, co ve třech setech přehrála Španělku Muguruzaovou. | Foto: Reuters
1:2

Erraniová brejk potvrzuje čistou hrou a vůbec poprvé v zápase se dostává do vedení.

30:40 Petra se teď nemůže chytit. Erraniová má další šanci na brejk.

40:40 Brejkbol však Petra odvrací, Erraniová namířila return do sítě.

40:A Jenže hned vzápětí je tu další brejkbol pro Italku.

1:3

A ten už bohužel Erraniová využívá. Podruhé v řadě a dnes už celkem potřetí bere Kvitové servis a po třetí vyhrané hře v řadě se dostává na koně.

Sara Erraniová na turnaji v Dubaji 2013
Sara Erraniová na turnaji v Dubaji 2013 | Foto: Reuters
1:4

Erraniová snadno potvrzuje i další brejk a čtvrtou hrou v řadě dokazuje svou současnou dominanci na kurtu.

15:40 Nene. Petra se dostala úplně ze hry, a Italka tak má snadno k dispozici další dva brejkboly.

1:5

Erraniová se pátou hrou za sebou a po třetím brejku v řadě dostává do vedení 5:1 a nyní jde podávat na srovnání vývoje zápasu na 1:1 na sety.

40:30 a Italka má po další nevynucené chybě Kvitové setbol.

Erraniová i třetí brejk v řadě potvrzuje a po šesté vyhrané hře za sebou vyhrává druhý set v poměru 6:1. O vítězce tak bude muset rozhodnout třetí sada.

Tenis, Dubaj: Sara Erraniová
Tenis, Dubaj: Sara Erraniová | Foto: Reuters
0:0

Začíná třetí set, dnes poprvé začne na servisu Kvitová.

30:40 A třetí set nezačíná pro Petru dobře. Erraniová má hned na jeho úvod brejkbol.

40:40 Kvitová jej však dobrým servisem odvrátila.

1:0

Kvitová dalšími dvěma dobrými servisy své podání přece jen uhájila a zastavuje vítěznou šňůru Italky. Na podání uspěla vůbec poprvé od konce prvního setu.

1:1

Erraniová srovnává na 1:1, od stavu 15:30 uhrála Italka tři fiftýny v řadě.

0:40 Je tu první opravdu krizový moment zápasu pro Petru. Italka má hned tři šance na brejk.

40:40 Petra však zabojovala a všechny tři brejkboly odvrátila.

2:1

Ano, Petra se pěti vyhranými fiftýny v řadě ze složité situace dostala a opět svůj servis uhájila.

40:40 Petra bojuje o brejkbol. Italka sice vedla 40:15, pak se ale dvakrát prosadila útokem Kvitová.

40:A a Petra si opravdu vypracovává šanci na brejk.

3:1

Ano. Kvitová brejkbol využívá a poprvé od úvodu druhého setu a dnes už popáté bere Erraniové servis.

4:1

Ženský tenis je nádherný. Teď je to zase Kvitová, kdo má jednoznačně psychicky navrch. Brejk potvrzuje čistou hrou a je už jen dva gemy od zisku titulu.

40:40 Petra se rve o možná klíčový brejkbol. Vedla 30:0, pak prohrávala, nyní však důležitý fiftýn uhrála.

40:40 Znovu shoda. Erraniová sice měla výhodu, Kvitová však následně stav srovnala.

40:A a vzápětí si Kvitová tolik důležitý brejkbol skutečně vypracovala.

5:1

Je to tam, Kvitová brejkbol využívá a nyní půjde podávat na vítězství v celém turnaji.

40:0 A dělá to fantasticky, k dispozici má hned tři mečboly.

Je konec. Petra Kvitová hned první brejkbol využívá a po hodině a 40 minutách hry vyhrává ve finále turnaje v Dubaji nad Italkou Sarou Erraniovou v poměru 6:2, 1:6 a 6:1. Na turnaji WTA tak triumfovala po půl roce, když loni v srpnu vyhrála turnaj v Torontu. Získala tak svůj dvanáctý titul a svou úctyhodnou bilanci ve finálových zápasech upravila na 12:2.